غذاهایی که باید با معده خالی خورد تا انرژی شما دوچندان شود!

چه غذاهایی بهتر است با معده خالی خورده شوند

در این نوشته مواد غذایی را به شما معرفی می کنیم که خوردن آن ها با معده خالی نه تنها بد نیست بلکه باعث می شود شما احساس انرژی بیشتری کنید.

در طی این دو سال دورکاری همه‌ی ما کمی تنبل شده ایم. ناگفته نماند که بیشتر ما از ایده‌ی کار کردن از خانه حتی اگر برای سلامت ما مفید نباشد، استقبال کردیم! داشتن یک سبک زندگی فعال و پرتحرک برای حفظ سلامت بدن و ذهن ضروری است. اگر احساس می‌کنید که انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه را ندارید، این مقاله را بخوانید. در این مقاله 6 مورد از غذاهایی که باید با معده خالی خورد را به شما معرفی می‌کنیم که در صورتی که با معده خالی خورده شوند، انرژی و بنیه مورد نیاز بدن شما تامین خواهند کرد!

با وجود یک رژیم غذایی خوب، اگر احساس می‌کنید که انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه‌ی خود را ندارید باید این 6 ماده غذایی را در رژیم غذایی خود بگنجانید:

1. ماست

ماست دارای کلسیم و پروتئین است. اما این تمام ماجرا نیست. از آنجایی که ماست معده را تسکین می‌دهد و هضم آن آسان است، یک غذای عالی است که با معده خالی می‌توان آن را مصرف کرد. افزودن تکه‌های میوه به ماست می‌تواند علاوه بر خوش طعم کردن آن، انرژی و ویتامین‌های لازم بدن را فراهم کند.

2. موز

موز یکی از میوه‌هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. همچنین یکی از مواد غذایی به شمار می‌رود که انرژی و بنیه لازم برای بدن را تامین می‌کند. این میوه سرشار از کربوهیدرات است و همچنین قند و نشاسته طبیعی دارد که تمام انرژی مورد نیاز برای انجام کارهای روزمره را به شما می‌دهد.

همچنین بخوانید: مواد معدنی موز

3. جودوسر

جودوسر یکی از بهترین مواد غذایی است که می‌توانید آن را با معده خالی و در شروع روز مصرف کنید. جودوسر به دلیل مواد مغذی سرشار از فیبر انرژی مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند. همچنین، اگر جودوسر را با معده خالی بخورید بنیه بدنتان را بالا می‌برد. شما می‌توانید جودوسر را همراه با مغزیات یا دانه‌های دیگر مصرف کنید. همچنین می توانید یک صبحانه با جو دوسر تهیه و نوش جان کنید.

4. تخم مرغ

غذاهایی که باید با معده خالی خورد

تخم مرغ، پرکاربردترین، سالم‌ترین و آسان‌ترین ماده غذایی در سراسر جهان است. و ما به اندازه‌ی کافی ارزش آن را نمی‌دانیم. تخم مرغ نه تنها سرشار از پروتئین و سایر مواد مغذی است، بلکه در عضله‌سازی و تامین بنیه مورد نیاز بدن کمک می‌کند. تخم مرغ سرشار از آمینواسیدهای اساسی است و خستگی فرد را برطرف می‌کند. بنابراین، بهترین گزینه است که روز خود را با خوردن تخم مرغ با معده خالی شروع کنید.

5. کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یکی از صبحانه‌هایی است که نباید آن را از دست دهید. اگر به بادام زمینی حساسیت ندارید، می‌توانید در شروع روز با معده خالی این صبحانه خوشمزه را با نان بخورید. کره بادام زمینی چربی‌های سالم و پروتئین دارد که موجب می‌شود در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

6. بادام

بادام غنی از مواد مغذی است که نه تنها به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند، بلکه بنیه بدن را نیز بهبود می‌بخشد. بدون شک، بادام منبعی از چربی‌های سالم است که نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.