افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و واقعی با ۲۷ نکته کارآمد و مهم

آیا می خواهید بدانید که چگونه فالوور رایگان و واقعی در اینستاگرام به دست آورید؟ و چگونه این کار را به درستی و بدون پرداخت هزینه یا درگیری در تاکتیک های مشکوک انجام دهید؟ شما به جای درستی رجوع کرده اید. زیرا در این مقاله قصد داریم 27 نکته برای افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و واقعی را به شما یاد بدهیم.

قطعاً، میانبرهایی مانند خریدن فالوور یا استفاده از بات ها برای شما وجود دارند. اما اینستاگرام در باب کشف یا حذف “فعالیت نامعتبر” پیشرفت کرده است. این تاکتیک های مشکوک ممکن است شمار دنبال کنندگان شما را برای مدت زمان کوتاهی افزایش دهند اما برای بلند مدت کارآمد نیستند.

هدف شما، افزایش تعداد واقعی فالوورهایی است که واقعاً به شما اهمیت می دهند و درگیر برند شما می شوند. این تنها روشی است که استراتژی اینستاگرام شما، نتایج واقعی کسب و کار را به دست می آورند.

در زیر فهرست کاملی از روش های به دست آوردن فالوور رایگان در اینستاگرام ارائه شده است.

27 راهنمای ساده برای افزایش فالوور رایگان اینستاگرام

1. استراتژی متفکرانه ی اینستاگرام داشته باشید

2. مخاطب هدف خود را تعریف کنید

3. یک استوری و زیبایی شناسی برند ثابت و استوار را ایجاد نمایید

4. یک پروفایل و بیوگرافی بزرگ بسازید

5. محتوای جذاب را به اشتراک بگذارید

6. حضور اینستاگرامی خود را در سایر شبکه های اجتماعی ترویج دهید

7. حساب اینستاگرامی خود را در سایر روش های ارتباطاتی به اشتراک بگذارید

8. از نیم تگ اینستاگرام استفاده کنید

9. از هشتگ های مربوطه استفاده کنید

10. هدف گرفتن پیج های پربازدید و برجسته

11. موقعیت مکانی خود را تگ کنید

12. هدف گرفتن زبانه ی اکسپلور

13. کاربران مرتبط دیگر را دنبال نمایید

14. با جوامع موجود مشارکت نمایید

15. کاربران مربوطه را تگ کنید

16. از دنبال کنندگانتان بخواهید تا دوستانشان را تگ کنند

17. به طور پیوسته پست بگذارید

18. در زمان درست و مناسب پست بگذارید

19. پست های خود را زمانبندی کنید

20. توضیحات قانع کننده ای را بنویسید

21. استوری اینستاگرام بگذارید

22. از ویژگی های تعاملی استفاده کنید

23. ویدئو زنده ی اینستاگرام را امتحان کنید

24. بیشتر استوری های خود را برجسته کنید

25. رقابت هایی را به اجرا درآورید

26. تبلیغات اینستاگرامی را در نظر بگیرید

27. در مورد بینش اینستاگرام اطلاعات کسب کنید

1- استراتژی متفکرانه ی اینستاگرام داشته باشید

استفاده از هر یک از شبکه های اجتماعی بدون یک طرح واضح منجر به منابع هدر رفته و برگشت اندک سرمایه می گردد.

یقیناً زمانی که این پست را می خوانید، هدف شما به دست آوردن فالوورهای بیشتر اینستاگرام است. این یک هدف بزرگ برای شروع کار است. اما این هدف باید بخشی از استراتژی باشد که استراتژی کسب و کار کلی و اهداف بازاریابی شما را به هم متصل می کند.

در مورد اینکه چرا می خواهید دنبال کنندگان اینستاگرام بیشتری به دست آورید، فکر کنید. شاید می خواهید:

 •  آگاهی برند را افزایش دهید
 •  فروش محصول را بالا ببرید
 •  ترافیک بیشتری را به سایت خود آورید

تمرکز بر این اهداف کسب و کار محور به شما در ثابت و استوار ماندن حساب اینستاگرامتان کمک خواهد کرد. آن به شما در تعریف کردن یک داستان برند قانع کننده ای برای بازدیدکنندگان پروفایل جدید و ایجاد (و حفظ) دنبال کردن وفادارانه کمک می کند.

2- مخاطب هدف خود را تعریف کنید

از خود سوالاتی در مورد مخاطبانی که می خواهید به دست آورید، بپرسید.

 •  چند سالشان است؟
 • کجا زندگی می کنند؟
 • شغ
 •  چه وقت و چگونه از اینستاگرام استفاده می کنند؟
 • نقاط ضعف و چالش های آن ها چیست؟

پاسخ دادن به این سوالات به شما در ایجاد محتوای درست اینستاگرام به منظور به دست آوردن فالوورهای اینستاگرامی واقعی کمک خواهد کرد.

3- یک استوری جذاب و براساس اصول زیبایی شناسی برند ایجاد نمایید

شاید بخواهید با نشان دادن نحوه ی ساخت محصول، کنجکاوی دیگران را برطرف سازید یا با به اشتراک گذاشتن چشم انداز کارکنان، برند خود را در چشم مردم موجه و سالم جلوه دهید. اگر می خواهید برند خود را آرمانی سازید، می توانید نشان دادن سبک زندگی یا دستاوردهای مشتریانتان را امتحان کنید!.

مهم نیست که می خواهید به چه چیزی دست یابید، مطمئن شوید که شخصیت، ظاهر مجازی و هدف اصلی برند خود را حفظ نمایید. پست های شما باید به آسانی قابل تشخیص و در یک نگاه به یکدیگر مرتبط باشند.

برای مثال، اگر کاکتوس ها را دوست دارید (که احتمالاً دوست دارید)، ممکن است از شبکه ی گلهای کاکتوس ایجاد شده توسط استودیو تیرا خوشتان بیاید:
افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و واقعی: استوری های زیبا بگذارید

4- یک پروفایل و بیوگرافی بزرگ بسازید

برای افزایش فالور واقعی اینستاگرام یک قدم اصلی انتخاب پروفایل مناسب است. پروفایل شما ستون حضور شما در اینستاگرام است و یک پروفایل به خوبی ساخته شده، کلیدی برای رشد مخاطب می­باشد.

دو سوم از بازدیدهای پروفایل کسب و کار اینستاگرام از سوی افراد دنبال کننده نیست. پروفایل شما باید بازدیدکنندگان جدید را قانع کند تا بر دکمه ی دنبال کردن کلیک نمایند. آن ها چنین نخواهند کرد اگر پروفایل شما غیرواضح، ناقص یا غیرجذاب باشد.

این چیزی است که شما در پروفایلتان می توانید بگنجانید:

 • نام: تا سی کاراکتر و در جستجوی اینستاگرام شامل می گردد، بنابراین بهتر است یک کلمه کلیدی را انتخاب نمایید.
 • نام کاربری: از همان نام کاربری کانال های اجتماعی دیگر استفاده کنید. این یافتن شما در اینستاگرام را برای دنبال کنندگانتان در سایر پلتفورم ها آسان می کند.
 • وبسایت: تنها جا در اینستاگرام که شما می توانید یک لینک قابل کلیک را بگنجانید (جدا از پاسخ به تبلیغات و کشیدن در استوری ها).
 • بیو: 150 کاراکتر برای انتقال هویت برند شما و نشان دادن دلیل دنبال کردن شما به بازدیدکنندگان جدید.

به ایده ها و راهنمایی های بیوگرافی اینستاگرام ما برای استراتژی هایی که به کمک آن ها می توانید پروفایل خود را بسازید، رجوع کنید.

5- محتوای جذاب را به اشتراک بگذارید

محتوای عالی موجب می شود تا افراد پست های شما را بپسندند، در مورد آن نظر دهند و آن ها را به اشتراک گذارند. این مشارکت موجب ارتقای الگوریتم اینستاگرام شما شده و به شما در به دست آوردن دنبال کنندگان جدید و بیشتر اینستاگرام کمک می کند.

هر پست شما باید برای مخاطب هدف جالب باشد. هدف شما، آگاه کردن، درگیر کردن و سرگرم کردن آن ها از طریق محتوا می باشد. پست های تصویری شما باید متقاعدکننده و توضیح زیر تصاویر باید جذاب باشند. برای جذاب شدن محتوای پست های خود در اینستاگرام می توانید از قابلیت های جدید اینستاگرام استفاده کنید.

6- حضور اینستاگرامی خود را در سایر شبکه های اجتماعی ترویج دهید

اگر به دنبال فالوورهای بیشتر در اینستاگرام هستید، باید یافتن شما در اینستاگرام آسان باشد.

به عبارت دیگر، پروفایل اینستاگرام شما باید به راحتی قابل کسف باشد.

اگر هم اکنون دنبال کنندگانی در شبکه ی اجتماعی دیگر دارید، آن ها را از حساب کاربری اینستاگرام خود مطلع سازید. لینکی را به پروفایل اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید و به دنبال کنندگان اجتماعی موجود خود، دلیلی را برای چک کردن آن بدهید (همانند یک کد کوپن انحصاری اینستاگرام).

تامین کننده ی صنعتی و خودکار با نام گروه شافلر بیش از 107 هزار دنبال کننده در لینکدین دارد. وقتی آن ها حساب اینستاگرام خود را راه اندازی نمودند، ترویج آن به آن گروه موجود از دنبال کنندگان بالقوه، گزینه ی واضحی بود.

اگر تازه حساب کاربری اینستاگرام خود را آغاز کرده اید، اطمینان حاصل کنید که پیش از ترویج حساب به شبکه های دیگر، پست های محتوایی را در آن قرار دهید. هدف حداقل 12 پست است.

شما همچنین باید برخی از بهترین پست های اینستاگرام خود را بر کانال های دیگر برجسته سازید. تقویت این پست ها با تبلیغ پرداختی (همراه با هزینه) را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که دنبال کنندگان بیشتری شما را بر اینستاگرام دنبال می کنند.

7- حساب اینستاگرامی خود را در سایر روش های ارتباطاتی به اشتراک بگذارید

تمامی ابزارهای ارتباطاتی اعلم آنلاین و آفلاین به شما فرصتی را برای ارتباط مستقیم با افرادی در حساب کاربری اینستاگرامتان می دهد.

مطمئن شوید که در وبسایت خود، در امضای ایمیل و در خبرنامه های آنلاین خود، لینک هایی را به اینستاگرام دارید. این به شما اطمینان می دهد که افرادی که هم اکنون به صورت آنلاین با برند شما در تماس هستند، می توانند شما را بر رسانه ی اجتماعی بیابند.

اگر در حال ترویج یک حساب کاربری جدید هستید، یک ایمیل فوری با برجسته سازی برخی از پست های جذاب، روش عالی برای به دست آوردن دنبال کنندگان اینستاگرام به صورت رایگان و سریع است.

8- از نیم تگ اینستاگرام استفاده کنید

نیم تگ اینستاگرام شما، یک کد قابل اسکن است که به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد تا مستقیماً شما را دنبال کنند. پیش از این گفتیم که حتی روش های ارتباطاتی آفلاین به شما شانس ترویج حساب اینستاگرامتان را می دهد. نیم تگ اینستاگرام یک روش ساده و کارآمد برای ترویج حساب کاربری بر روش های آفلاین همانند ورقه های بسته بندی، نماد و بسته بندی محصول است و استفاده از آن باعث افزایش فالوور اینستاگرام رایگان می شود.

افزایش فالوور رایگان اینستاگرام با 27 نکته کارآمد: از نیم تگ اینستاگرام استفاده کنیدنیم تگ شما همچنین یک روش عالی برای به دست آوردن دنبال کنندگان جدید در زمان واقعی در رویدادها و کنفرانس های شبکه است. افرادی که با آن ها در تماس هستید می توانند کد شما را اسکن کرده و بدون نیاز به تایپ کردن شما را دنبال کنند.

با ضربه زدن بر آیکون سه خط در سمت راست بالای پروفایل اینستاگرام، به نیم تگ اینستاگرام خود دسترسی یابید.

9- از هشتگ های مربوطه استفاده کنید

هشتگ ها، پست ها و استوری های شما را برای افرادی که در جستجوی محتوای مرتبط به برند، صنعت یا محصولات شما هستند قابل کشف می سازد.

پیش از استفاده از هشتگ ها به منظور کسب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام، مطمئن شوید که تمامی بایدها و نبایدهای استفاده از هشتگ بر اینستاگرام را می دانید.

 • باید: آنچه را که محبوب است را بیابید و بکار گیرید.

از جستجو در اینستاگرام برای یافتن هشتگ های محبوب مرتبط به محصول، خدمات یا صنعت خود استفاده کنید. سپس، جریانی را در Hootsuite راه اندازی کنید تا محتوای پست شده با آن هشتگ در اینستاگرام را تحت نظارت داشته باشید به گونه ای که دریابید مردم به چه نوع محتوایی واکنش نشان می دهند.

 • باید: هشتگ خود را بسازید

در مورد هشتگ خود تصمیم گیری کنید که مخاطب شما را به اشتراک گذاری عکس هایی مرتبط با برند شما برمی انگیزد.

 • نباید: افراط کردن

استفاده از تعداد زیادی هشتگ می تواند موجب حواس پرتی مخاطب شما شده و پیام شما را تحت شعاع قرار دهد. آن همچنین می تواند به اسپم تبدیل گردد.

 • نباید: از حیله های هشتگ استفاده کنید

استفاده از هشتگ هایی همچون #likeforlike، #tagsforlikes یا #followme ممکن است موجب افزایش موقتی تعداد دنبال کنندگان شما شود. اما آن ها احتمالا هرزنامه نویسان یا افرادی هستند که تنها علاقمندند که از سوی شما نیز دنبال شوند. و آن به شما در ایجاد یک جامعه ی معنادار در اینستاگرام کمک نخواهد کرد. در عوض، بر استفاده از هشتگ های خاص برای عکس، محصول یا کسب و کار خود تمرکز نمایید.

 • نباید: استفاده از هشتگ ها در استوری ها را فراموش کنید

از استیکر هشتگ در استوری ها برای حداکثر کردن شانس خود در به دست آوردن دنبال کنندگان جدید، استفاده کنید.

برای مهارت یافتن در هشتگ در اینجا هر آن چیزی که برای استفاده از هشتگ های اینستاگرام نیاز دارید، آورده شده است.

10- هدف گرفتن پیج های پربازدید

پیج های با فالوور بالا، حساب های کاربری اینستاگرامی هستند که محتوای کاربران دیگر را بر اساس یک هشتگ یا تگ مجدداً به اشتراک می گذارند. برخی از این حساب های کاربری، دنبال کنندگان زیادی دارند و به اشتراک گذاری یکی از پست های شما توسط آن ها می تواند جریان جدیدی از دنبال کنندگان را به سمت شما ارسال نماید.

تقریباً برای هر موقعیت و علاقه ای در اینستاگرام، یک حساب کاربری برجسته وجود دارد. با جستجوی هشتگ همانطور که در راهنمایی پیشین به شما توصیه شد، آن ها را کشف خواهید کرد. برخی از آن ها می توانند بسیار خاص باشند.

اما مادر تمامی حساب های برجسته، خود اینستاگرام است. هر هفته، اینستاگرام یک چالش پروژه ی هشتگ آخر هفته ی جدید را پست می کند. کاربرانی که عکس هایی را تولید کرده و از هشتگ مرتبط استفاده می کنند، این شانس را دارند که در حساب اصلی اینستاگرام برجسته شوند.

11- موقعیت خود را تگ کنید

هر وقت که یک المان موقعیتی واضح در پست یا استوری شما وجود دارد، افزودن تگ موقعیت ارزشمند است. این روشی ساده تر برای افراد برای یافتن محتوای شما در اینستاگرام است.

اگر کسب و کار شما دارای یک موقعیت فیزیکی است، مطمئن شوید که آن را تگ می کنید و مشتریان خود را نیز به تگ کردن آن تشویق کنید. کاربران سپس می توانند بر آن موقعیت کلیک کنند و تمامی تصاویر و استوری های پست شده از فروشگاه، رستوران یا دفتر شما را مشاهده نمایند. این می تواند به نمایش داده برند شما و حساب اینستاگرام به افراد بیشتر کمک کند.

برای مثال، در اینجا مثالی وجود دارد که وقتی موقعیت ون ووندرن استروپ وافلز در آمستردام را جستجو می کنید، ظاهر می شود:

اگر از یک کنفرانس یا رویداد پست می گذارید، افزودن موقعیت می تواند به متصل شدن به حضار دیگر کمک کند و حساب کاربری شما را در معرض یک گروه هدف از دنبال کنندگان بالقوه ی جدیدی اینستاگرام قرار دهد.

افزایش فالوور اینستاگرام واقعی با 27 نکته کارآمد: موقعیت خود را تگ کنید12- هدف برای زبانه ی اکسپلور

زبانه ی اکسپلور همان چیزی است که وقتی بر آیکون ذره بین در پایین نرم افزار اینستاگرام کلیک می کنید، قابل مشاهده است. بر طبق خود اینستاگرام، این همان جایی است که می توانید تصاویر و ویدیوهایی از حساب های کاربری که هنوز دنبال نمی کنید را مشاهده نمایید.

افزایش فالور اینستاگرام رایگان: از صفحه اکسپلورر استفاده کنیدزبانه ی اکسپلور، پست ها، استوری ها و IGTV اینستاگرام را برجسته می کند. کاربران در ابتدا شبکه ای از محتوای انتخاب شده توسط الگوریتم را مشاهده می کنند. آن ها سپس این گزینه را دارند که با استفاده از کانال های موضوعی در بالای صفحه ی نمایش، موضوعات محتوایی مشخصی را انتخاب نمایند.

بیش از 200 میلیون به صورت روزانه از زبانه ی اکسپلور بازدید می کند. این فرصت بزرگی برای برندها برای رشد مخاطبشان است.

بنابراین، چگونه می توانید محتوای خود را بر زبانه ی اکسپلور ظاهر نمایید؟ این کار آسانی نیست. خوشبختانه، ما یک مقاله ی کامل را به این موضوع اختصاص داده ایم.

13- کاربران مرتبط دیگر را دنبال نمایید

وقتی که یک کاربر را بر اینستاگرام دنبال می کنید، شانس خوبی وجود دارد که آن ها پست های شما را چک نمایند. اگر آن ها مملو از محتوای متقاعد کننده ای باشند که مرتبط به علایق آن هاست، به احتمال زیاد، نظرشان را تغییر می دهد.

گوش دادن اجتماعی یک روش عالی برای یافتن مکالمات مرتبط به برند شماست و از آنجا می توانید به راحتی کاربران بانفوذ را شناسایی کرده و دنبال نمایید. دنبال کردن دنبال کنندگان کاربران برتر نیز ایده ی عالی است.

اما به خاطر داشته باشید که نباید حساب کاربری زیادی را خیلی سریع دنبال نمایید. نرخ دنبال کننده ی شما برای اعتبار حائز اهمیت است.

البته، دنبال کردن تنها گام نخست است. به منظور به حداکثر رساندن تعداد فالوورهای اینستاگرام ، شما باید …

14- با جوامع موجود مشارکت نمایید

همانند تمامی شبکه های اجتماعی، اینستاگرام در مورد جوامع ایجاد شده درون آن می باشد. شما می خواهید که با ان جوامع مشارکت داشته باشید.

با پسندیدن، نظر دادن و به اشتراک گذاری محتوا از کاربران معتبر دیگر در جامعه ی خود با آن ها مشارکت کنید. از نظرات عمومی همچون “پست عالی” اجتناب نمایید که به نظر از جانب ربات ها می آید.

این به جذب فالوورهای اینستاگرام بالقوه ی جدید به سه روش کمک می کند:

1.     افراد می بینند که شما پست هایشان را می پسندید و بر آن نظر می دهید و ممکن است برای جبران این لطف، پروفایل شما را چک کنند.

2.     وقتی کسی با محتوای شما تعامل می یابد، بر زبانه ی فعالیت دنبال کنندگان او ظاهر می شود و شما را در معرض مخاطب جدید گسترده ای قرار خواهد داد.

3.     مشارکت بیشتر یک سیگنال عالی برای الگوریتم اینستاگرام است و شانس شما را برای ظاهر شدن در زبانه ی اکسپلور افزایش می دهد.

به این فکر کنید که محصول یا برند شما یک جامعه ی مرتبطی نداشته باشد؟ در نظر بگیرید که بازی کردن با اسلایم و اصلاح آرایش در میان جوامع با جایگاه برتر بر اینستاگرام در سال 2018 بودند. واقعاً جامعه ای برای همه وجود دارد.

15- کاربران مربوطه را تگ کنید

شما می توانید کاربران اینستاگرام موجود در عکس هایتان را با نماد @ در توضیحات عکس یا با استفاده از عملکرد تگ گذاری اینستاگرام، تگ کنید. در هر دو حالت، آن ها اعلانی را دریافت خواهند نمود.

تگ کردن اشخاص، آن ها را تشویق می کند که با پست مشارکت نمایند و آن را با دنبال کنندگان خود به اشتراک گذارند.

وقتی شما فردی را بر استوری های اینستاگرام تگ می کنید، آن ها می توانند آن محتوا را تنها با چند ضربه بر استوری خود به اشتراک گذارند. اگر این کار را کنند، هر کسی که استوری آن ها را بازدید می کند، نام کاربری شما را مشاهده کرده و می تواند بر حساب کاربری شما کلیک کند.

16- از دنبال کنندگانتان بخواهید تا دوستانشان را تگ کنند

هر چند وقت یکبار، دنبال کنندگان خود را تشویق کنید که دوستانشان را در نظرات تگ کنند. این می تواند به شما در نمایش دادن حساب اینستاگرامتان برای شبکه ی بزرگتری از افراد کمک کند.

این گزینه را برای بهترین و متقاعدکننده ترین محتوای خود حفظ نمایید. کاربران باید این حس را داشته باشند که با تگ کردن دوستانشان، لطفی در حق آن ها انجام می دهند.

17- به طور پیوسته پست بگذارید

دنبال کنندگان حال حاضر شما می خواهند از شما محتوایی را ببینند. به همین دلیل است که از ابتدا شما را دنبال کرده اند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، وقتی کاربران با پست های شما تعامل برقرار می کنند، این فعالیت برای دنبال کنندگانشان قابل مشاهده می شود. از این رو، چیزی عالی برای تعامل به آن ها بدهید!

هر چند وقت یکبار باید پست بگذارید؟ یک تحلیل توسط Tailwind نشان داد که پست گذاری روزانه موجب رشد دنبال کنندگان چهار برابر سریع تر از پست گذاری کمتر از هفته ای یکبار می باشد.

18- در زمان درست و مناسب پست بگذارید

بله، اینستاگرام از یک الگوریتم به جای تغذیه ی دوره ای استفاده می کند. با این وجود، زمانبندی همچنان مهم است چنانکه آن یکی از سیگنال هایی است که الگوریتم در نظر دارد.

Hootsuite با Unmetric همکاری کرد تا بهترین زمان برای پست گذاری بر اینستاگرام را بر اساس صنعت شما، تعیین نماید. به منظور یافتن بهترین زمان برای پست گذاری برای برند خود، مخاطب خود را در نظر بگیرید. یک روز معمولی آن ها چگونه است؟ چه موقع آن ها فعالیت بیشتری در اینستاگرام دارند؟

زمان های مختلف را بیازمایید و نتایج را بسنجید. اگر شما یک برند خرده فروشی هستید، برای مثال، شما می خواهید پست گذاری را در زمان مسافرت و آخر هفته ها که افراد تعطیل هستند، انجام دهید.

19- پست های خود را زمانبندی کنید

آیا بهترین زمان برای پست گذاری زمان مناسبی برای بودن در اینستاگرام است؟ از ابزاری همچون Hootsuite برای زمانبندی و انتشار مستقیم بر اینستاگرام استفاده کنید. زمان بندی پست ها یک روش خوب برای افزایش تعداد فالوور اینستاگرام رایگان و واقعی است.

زمانبندی پست ها از پیش به شما اجازه می دهد تا یک شبکه ی اینستاگرامی منسجم را برنامه ریزی کنید که یک داستان جامع را بازگو می کند. آن همچنین به شما اجازه می دهد تا زمانی را به ایجاد توضیحات عالی اختصاص دهید به جای اینکه به یک چیز آبکی بسنده نمایید.

در این باره …

20- توضیحات قانع کننده ای را بنویسید

اگرچه اینستاگرام یک پلتفورم بصری است، توضیحات شما نقش بزرگی را در افزایش مشارکت ایفا می کند و از این رو به شما در به دست آوردن مشارکت و دستیابی بیشتر کمک می کند و همانطور که تاکنون دیده اید، مشارکت و دستیابی فاکتورهای کلیدی برای دنبال کنندگان بیشتر بر اینستاگرام هستند.در اینجا برخی از استراتژی های کلیدی آورده شده اند:

 •  مهم ترین کلمات را در ابتدا قرار دهید. کاربران پس از خواندن چند خط کوتاه از متن، خسته می شوند بنابراین متقاعدکننده ترین اطلاعات را درست در ابتدا منتقل کنید.
 •  سوالی را مطرح نمایید. این نظر دادن توسط مخاطب را آسان می کند. اینگونه مشارکت باعث می شود که حساب کاربری شما برای افراد بیشتری قابل مشاهده شوند.
 •   از ایموجی استفاده کنید. ایموجی می تواند به مجذوب کردن خوانندگان کمک کند و برای اکثر انواع حساب های کاربری در این شبکه ی اجتماعی بصری مناسب است.
 •   از توضیحات با اندازه ی مختلف استفاده کنید. اینستاگرام اجازه ی توضیحات طولانی را به شما می دهد، بنابراین، شما می توانید داستان گویی عمیق تر را بکار گیرید اگر پست شما آن را تایید می کند. توضیحات خیلی کوتاه نیز می توانند وقتی موثر باشند که خود تصاویر گویا و واضح می باشند.

عکاسی به نام مت پین، تصاویر خیره کننده ای را پست می کند اما او همچنین توضیحات عالی را در ادامه ی آن ها می نویسد به گونه ای که بازدیدکنندگان می خواهند بیشتر ببینند.

شما می توانید راهنمایی های بیشتری را همراه با مثال های زیادی از برندهای عالی در راهنمای ما برای نوشتن توضیحات خوب که مشارکت را به همراه دارند، بیابید.

21- استوری اینستاگرام بگذارید

ما استوری را در بسیاری از نکات خود ذکر کرده ایم اما پرداختن به صورت مشخص به آن ارزشش را دارد. اگر به دنبال دنبال کنندگان بیشتر در اینستاگرام هستید، شما باید از استوری های اینستاگرام استفاده کنید.

نیم میلیارد از حساب های اینستاگرام به صورت روزانه از استوری استفاده می کنند و %45 از استوری های پربازدید از کسب و کارهایی می باشند که به شدت با استوری ها مشارکت دارند. بر طبق اینستاگرام، از میان هر 5 استوری، یک استوری منجر به پیام مستقیم می شود.

برای دست یابی به آخرین تغییرات و قابلیت های اضافه شده در اینستاگرام حتما آن را بروزرسانی نمایید!  آموزش نحوه بروزرسانی اینستاگرام بصورت ساده

از ویژگی های هشتگ و موقعیت در استوری های خود استفاده کنید تا آن را به افرادی نشان دهید که شما را دنبال نمی کنند. این یک روش عالی برای کسب دنبال کنندگان بر اینستاگرام به طور رایگان است که کمتر بکار می رود.

22- از ویژگی های تعاملی استفاده کنید

استوری های اینستاگرام تعداد زیادی از ویزگی های تعاملی را ارائه می دهند تا کاربران را درگیر کنند همانند استیکرهای نظرسنجی یا پرسش.

استیکرهای نظرسنجی، بازدیدهای ویدیوی سه ثانیه ای را در %90 از کمپین های بتای اینستاگرام برای این ویژگی افزایش دادند.

بالا بردن فالوور اینستاگرام رایگان و واقعی : از ویژگی های تعاملی اینستاگرام استفاده کنیداگر کاربران از طریق یک هشتگ یا موقعیت به استوری شما دسترسی یابند، این فرصت فوری برای مشارکت یک روش عالی است تا آن ها بیشتر در مورد برند شما بدانند و شما را دنبال نمایند.

23- ویدئو لایو اینستاگرام را امتحان کنید

اینستاگرام یک محل عالی برای استفاده از ویدیوی لایو یا زنده است، روندی که رشد آن در شبکه های اجتماعی ادامه دارد. از طریق ویژگی های تعاملی چون پرسش ها و نظرات، شما می توانید با بازدیدکنندگان در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید و هر چه این مشارکت ارزشمند بیشتر شود، به شما در بهبود دستیابی کمک می کند.

ویدیوهای زنده درون استوری برند شما ظاهر می شوند. وقتی ویدیوی زنده به پایان می رسد، شما می توانید آن را ناپدید سازید یا گزینه ای را انتخاب کنید تا به مدت 24 ساعت بر استوری شما در دسترس باشد. وقتی کاربری که او را دنبال می کنید، پخش زنده ای را شروع می کند، اینستاگرام شما را مطلع می سازد بنابراین ویدیوی زنده توجهی زیادی را به خود جلب می کند.

برای اینکه ویدیوی خود را در معرض مخاطبان جدید قرار دهید، از گزینه ی “پخش زنده همراه با یک دوست” استفاده کنید تا از ویدیوی زنده همراه با فرد دیگری در صنعت خود بهره ببرید. از آن فرد بخواهید تا یک ویدیوی زنده را میزبانی کند و سپس شما را به عنوان مهمان دعوت نماید. هر دوی شما در یک صفحه نمایش مجزا ظاهر خواهید شد و شما به تمام دنبال کنندگان معرفی خواهید شد.

در اینجا مثالی آورده شده است وقتی که دمی لوواتو به ویدیوی زنده ی اینستاگرامی ویلمر والدراما ملحق شد، حرکتی که طرفداران را بسیار هیجان زده نمود.

 

24- بیشتر استوری های خود را برجسته کنید

برجسته سازی استوری به شما این فرصت را می دهد تا برند خود را به افرادی که از پروفایل شما بازدید می کنند، معرفی نمایید. آن استوری های برجسته را با اطلاعات و محتوای عالی زیادی همراه سازید تا به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که دقیقاً چرا باید بر دکمه ی دنبال کردن کلیک کنند.

از تصاویر جلد در استوری های برجسته ی خود بیشترین بهره را ببرید. بی لالی که یک طراح ناخن در ونکوور است، در این رابطه کار بزرگی را برای سالن زیبایی خود در حساب کاربری اینستاگرامش انجام داده است.

افزایش دنبال کننده رایگان اینستاگرام : برجسته سازی استوری25- رقابت هایی را به اجرا درآورید

به منظور استفاده از رقابت ها در اینستاگرام برای جذب دنبال کنندگان بیشتر از افراد بخواهید تا شما را دنبال کنند و با تگ کردن یکی از دوستانشان بر تصاویر شما نظر دهند.

حتی برای دستیابی بیشتر با یک حساب اینستاگرام دیگر در همین زمینه شریک شوید و از واردشوندگان بخواهید تا هر دو حساب کاربری را دنبال کنند. جشواره لاله ی آبوتسفورد اغلب با کسب و کارهای محلی برای پیشنهادات همکاری می کند تا بازدید از هر دو حساب کاربری افزایش یابد.

تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر به عنوان بخشی از رقابت شما نیز می تواند به دستیابی به افراد بیشتر کمک کند. افراد در مورد رقابت شما از پست هایی که دوستانشان می سازند، آگاه خواهند شد. این یک روش موثر برای ایجاد اعتماد با دنبال کنندگان جدید و جلب افراد بیشتر به صفحه ی شماست.

26- تبلیغات اینستاگرامی را در نظر بگیرید

تبلیغات اینستاگرام، روش قدرتمندی برای افزایش فالوورهای جدید اینستاگرام است که این کار را با به نمایش گذاشتن محتوای شما انجام می دهد که در غیر این صورت قابل مشاهده نمی باشند. مخاطب خود را با موقعیت، دموگرافیک ها، کاربران دیگر و حتی رفتارها و علایق کلیدی هدف گذاری کنید.

برای مثال، وقتی برند وسایل آشپزی Le Creuset در اسرائیل راه اندازی شد، از تبلیغات اینستاگرام برای رسیدن به %70 از مخاطب هدف اینستاگرامش در دو ماه استفاده کرد.

در کنار محتوا، شما می توانید در استوری های اینستاگرام نیز تبلیغ کنید. برای تمام جزئیات در مورد چگونگی ایجاد و پست یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرامی به راهنمای مفصل تبلیغات اینستاگرامی ما رجوع کنید.

27- در مورد بینش اینستاگرام اطلاعات کسب کنید

ابزارهای تحلیل اینستاگرام به شما داده ای را در مورد تاثیرات هر پست همراه با دستیابی، مشارکت، پست های برتر و غیره را ارائه می دهد. شما همچنین می توانید اطلاعات دموگرافیک را در مورد دنبال کنندگان خود از قبیل جنسیت، سن و موقعیت به دست آورید.

با بررسی این داده ها به صورت منظم می توانید مناطقی را شناسایی کنید که استراتژی خود را بر اساس آن ها تنظیم نمایید و این کار به شما در جلب دنبال کنندگان بیشتر کمک می نماید.

یکی از چیزهای کلیدی که باید مراقبش باشید این است که چه وقتی از روز دنبال کنندگان شما از اینستاگرام استفاده می کنند.

برای مثال، Matchaeologist از بینش ها دریافت که دنبال کنندگانشان در جایی که آن ها انتظار داشتند، زندگی نمی کردند در حالی که آن ها فکر می کردند دنبال کنندگانشان در انگلستان بودند، در واقع بسیاری از دنبال کنندگانشان در هنگ کنک و تایوان زندگی می کردند. این اطلاعات به آن ها اجازه داد تا زمانبندی پست ها را تغییر دهند تا به دنبال کنندگان بیشتری در آن متاطق دست یابند.

با مدیریت حضور اینستاگرامی خود با استفاده از Hootsuite در زمان صرفه جویی نمایید. از یک داشبورد می توانید پست ها را مستقیماً بر اینستاگرام زمانبندی کرده و منتظر نمایید، مخاطب را مشارکت دهید، عملکرد را بسنجید و تمامی پروفایل های دیگر رسانه ی اجتماعی خود را اجرا کنید. امروز آن را به صورت رایگان امتحان کنید.

در این مقاله با چند روش کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام رایگان وواقعی آشنا شدید که در عین این که ساده هستند اگر به درستی به کار گرفته شوند واقعا تأثیر گذار هستند و باعث افزایش تعداد دنبال کنندگان اینستاگرام شما می شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.