آشنایی با ۸ مهارت فوق العاده برای اینکه یک سئو کار حرفه ای شویم

در این مطلب به آموزش مهارت هایی برای موفقیت در سئو و تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای می پردازیم همانطور که می دانید سئو سایت کار نسبتا سختی است و متلزم رعایت چهارچوب ها و کسب مهارت هایی است که در ادامه به شرح آنها می پردازیم. اگر می خواهید یک سئو کار حرفه ای شوید تا انتها با ما باشید.

یک متخصص سئو نیازمند پیش زمینه های متفاوتی است. امروزه، دغدغه اغلب برنامه نویسان، کار آفرینان، بازاریاب ها و روزنامه نگاران همین موضوع است.

قاعدتا لیست پیش رو لیست کاملی نیست و مطمئنا افراد زیادی بوده اند که بدون این مهارت ها هم در زمینه سئو ، موفق هستند. البته روش های بسیاری برای بهینه سازی سایت های ورد پرسی وجود دارد اما قصد داریم در اینجا به ذکر 8 مورد از مهم ترین مهارت های سئو بپردازیم.

چگونه یک سئو کار حرفه ای و متخصص شویم؟

اینکه چگونه به یک سئو کار حرفه ای تبدیل شویم و یا در زمینه سئو متخصص شویم سوال و هدف بسیاری از افرادی است که در راه طراحی و مدیریت وبسایت قدم نهاده اند و قصد دارند موفق شوند. همانطور که گفتیم موفقیت در سئو و تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای نیازمند کسب مهارت هایی است که در ادامه مطلب با آنها آشنا می شوید.

1٫ تفکر انتقادی

آشنایی با تفکر انتقادی یکی از مهارت های تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای است که شاید از آن بی خبر باشید. شناسایی این مورد ممکن است دشوار باشد اما یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که افراد در این زمینه باید داشته باشند. سئو باید این موارد را به خوبی در بر بگیرد:

  • چه اتفاقی رخ داده است؟
  • چرا چنین چیزی رخ داده؟
  • چه کار هایی باید در قبال این مسئله انجام دهیم؟

روش های زیادی برای سنجیدن تفکر انتقادی وجود دارد اما من به جای پرسش و پاسخ های کوتاه ، سوالاتی طراحی کردم تا راحت تر به معیار های مد نظر خود برسم . به چند مورد از این سوالات توجه کنید:

  1. فرض کنید در موضوعی بین شما و ارباب رجوع اختلاف نظر وجود دارد. چگونه میتوانید او را قانع کنید که تغییر عقده دهد؟
  2. پروژه ای برای ما ارسال شده است و قرار است ما اعلام کنیم که آیا از عهده انجام سئو در این زمینه بر می آییم یا خیر. در ابتدای امر ، به چه مواردی توجه می کنید؟
  3. قرار است دفتری در آلبانی تاسیس شود و این وظیفه بر عهده شماست. به عنوان اولین گام ، چه کاری انجام میدهید؟

درواقع هیچ پاسخ مشخصی برای این سوالات وجود ندارد اما این امکان را فراهم میکند تا با افکار و نحوه رویارویی با مشکلات این افراد آشنا شوم و به این که آنها با چه دیدی به مسائل می نگرند و از داده های موجود چگونه استدلال میکنند پی ببرم .

۲٫ توانایی و مهارت صحبت کردن و نوشتن

به جرات می توان گفت که یکی از مهارت های که به موفقیت در سئو کمک می کند توانایی و مهارت صحبت کردن است.

یک متخصص سئو حرفه ای باید بداند دقیقا باید چه چیزی را جستجو کند و چگونه محتوا را ارائه دهد. باید توجه داشته باشید که تنها نوشتن مقاله های این چنینی یا سخنرانی در کنفرانس ها مد نظر ما نیست بلکه یک متخصص سئو باید توانایی این را داشته باشد اعضای تیم و ارباب رجوع را به خوبی متقاعد و در مسیر درست راهنمایی کند.

یک سئوی ایده آل علاوه بر القای حس اطمینان باید به گونه ای باشد که ایده ها و تفکرات انتخاب شده به راحتی برای سایر افراد قابل فهم باشد.

3٫ مهارت های فنی و برنامه نویسی

مهارت های فنی و برنامه نویسییقینا افراد زیادی هستند که پروژه های سئو را به خوبی انجام میدهند، در حالیکه هیچ سررشته ای از برنامه نویسی ندارند. اما حقیقت امر این است که داشتن اطلاعاتی حتی اندک در زمینه برنامه نویسی، کیفیت کار را به میزان زیادی افزایش خواهد داد. اگر با یک برنامه نویس در رابطه با سرعت لود صفحات ، سرعت ترجمه ، تغییر سرورها و… صحبت کنید ، تمام این کار ها آسان تر خواهد شد.

منظور من این نیست که یک سئوکار حرفه ای باید با کدنویسی به طور کامل آشنایی داشته باشد اما ، آشنایی با مفهوم کد نویسی، اشتباهات متداول و طریقه تصحیح اشتباهات امری ضروری است. در واقع برنامه نویسی صدها راهکار آموزش میدهد تا در نهایت تحویل کار آسان تر باشد.

به عنوان مثال لود شدن با سرعت پایین را در نظر بگیرید. بسیاری از پلاگین ها از ویژگی src استفاده میکنند اما گوگل آنها را پشتیبانی نمیکند. من با کمک دانش برنامه نویسی به این مسئله پی بردم.

4٫ کسب مهارت های اجتماعی

یکی از 8 مهارت لازم برای پیشرفت در سئو و تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای کسب مهارت های اجتماعی است. من به شخصه در طی این زمان توانسته ام با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنم و در کنفرانس ها مطالب بسیاری آموخته ام. به این منظور شما باید بتوانید با دیگران هم گام باشید.

اگر وقت خود را صرف استدلال درمورد سیاست می کنید این فرصت ها را از دست خواهید داد. این کنفرانس ها مکان مناسبی برای صحبت درباره تئوری و تاکتیک های سئو است.

5٫ مهارت های استفاده از Analytics

استفاده از برنامه های Adobe و Google Analytics  کمک شایانی به صرفه جویی در زمان به متخصصان سئو میکند. من به تیم خود فرصت استفاده از این دو ابزار را میدهم . توجه کنید که اگر شما تمایلی به استفاده از اینها ندارید قطعا فرصت های زیادی را از دست خواهید داد.

بیشتر بخوانید : نحوه اضافه کردن گوگل آنالیتیک در ورد پرس

6٫ مهارت استفاده از اکسل

گاهی نیاز است تغییراتی در داده ها ایجاد کنیم. بسیاری از افرادی که در زمینه سئو فعالیت میکنند ، قادر به کار با نرم افزار اکسل نیستند. بسیاری از قابلیت های اکسل باید در ردیف ابزار های مورد نیاز سئو قرار گیرند. در طی دوره کاری خود، با کمک اکسل ،الگوهای بی شماری برای حل مشکلات روزمره ایجاد کردم.

فهرستی از مطالب موجود در وبسایت ، اندازه گیری تغییرات الگوریتم و تأثیر آنها ، ایجاد CTR سفارشی توسط منحنی های موقعیت ، یا سرعت جستجوی کلمات کلیدی از جمله کارهایی است که میتوان با اکسل انجام داد.

7٫ وجود محرک،انگیزه و سازگاری با شرایط

مسئله ای که هم به آن علاقه دارم و هم از آن نفرت دارم این است که کار در زمینه سئو زمان مشخصی ندارد. اگر تمایل دارید در این زمینه عملکردی عالی داشته باشید ، نیاز به یک محرک درونی دارید که شما را مجبور به یادگیری کند که میتواند یادگیری یک زبان جدید، زمینه کاری جدید ،موتور جستجوی متفاوت و یا موارد دیگر را در بربگیرد.

اولویت من برای استخدام افراد کسانی بودند که برای حل مشکلات خود خلاقانه عمل میکردند. سئو همچنین نیازمند سازگاری با شرایط دشوار است . گاهی اوقات برای در اولویت قرار دادن اهداف ارباب رجوع مجبوریم با شرایطی متفاوت کار کنیم.

8٫ شوخ طبعی

ما در این راه فرازونشیب های زیادی پیش رو داریم. گاهی نیاز است به گذشته نگاهی بیاندازیم و همه اهداف را به یاد بیاوریم. داشتن حس شوخ طبعی باعث میشود در این مسیر پر پیچ و خم بیشتر لذت ببریم و پروژه ها از نظر کیفی افت نکنند.

امروزه خیلی ها ادعا می کنند که با سئو آشنایی دارند اما تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای به این راحتی ها نیست و نیاز به دانش گسترده ای دارد. امیدواریم این مقاله در فراگیری بهتر مهارت های سئو و تبدیل شدن به یک متخصص سئو حرفه ای به شما کمک کرده باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.