خواص جینسینگ برای زنان و مردان چیست؟
خواص جینسینگ برای زنان و مردان چیست؟

سوالی که احتمالا پیش می آید این است که اصلا جینسینگ چیست؟ و یا خواص جینسینگ برای زنان و مردان چیست؟  اگر گیاه جینسینگ را برای بار اول ببینید شاید آن را با زنجبیل اشتباه بگیرید. اما گیاه جینسینگ دارای ساقه بلند،میوه های توت شکل قرمز و برگهای بیضی شکل سبز هستند، اما بیشتر مواد مغذی جینسینگ در ریشه های آن وجود دارد،خواص ریشه جینسینگ بسیار زیاد است، به همین دلیل اغلب ریشه های جینسینگ را برای فروش مشاهده خواهید کرد.

ریشه های قدیمی جینسینگ دارای ارزش بالاتری هستند زیرا حاوی غلظت بیشتری از مواد مغذی هستند و رسیدن به بلوغ کامل یک گیاه جینسینگ ممکن است از 3 تا 5 سال طول بکشد.

از خواص ریشه جینسینگ بیشتر از برگ آن در داروها استفاده می شود. عصاره برگ جینسینگ حاوی بسیاری از مواد فعال گیاهی از جمله جینسنوزیدها، پلی ساکاریدها، تری ترپنوئیدها، فلاونوئیدها و اسیدهای آمینه است. ریشه جینسینگ حاوی بسیاری از ترکیبات مشابه است. 11 نوع مختلف جینسینگ وجود دارد که هر یک از آنها فواید و خواص منحصر به فردی دارند ، اما رایج ترین آنها جینسینگ کره ای ، سیبری و آمریکایی است.

بهترین خواص جینسینگ برای زنان و مردان 

خواص جینسینگ برای زنان

یکی از مهمترین عوامل سلامتی در خانم ها هورمون های او است. متأسفانه، تأثیر منفی بر روی تولید هورمون ها سریع اتفاق می افتد. رژیم غذایی نامناسب ، کمبود ورزش و استرس می تواند منجر به نامنظم شدن دوره های قاعدگی و احساس عدم تعادل شود. استفاده گیاهی از جینسینگ ممکن است به حمایت از هورمون های زن و چرخه قاعدگی او کمک کند.

به طور سنتی، جینسینگ به عنوان تقویت کننده رحم برای خانم ها مطرح می شود. به دلیل خواص سازگار برای تقویت باروری استفاده می شود و به عنوان تقویت کننده فوق کلیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جینسینگ به عنوان یک گیاه آرامبخش می تواند به کاهش استرس کمک کند. این امر خصوصاً در مواردی که زوجین سعی در باردار شدن دارند و موفق نیستند بسیار مهم است. عدم توانایی برای باردار شدن یکی از استرس زا ترین موضوعاتی است که گریبانگیر زوجین است، اما بیشتر استرس ها متوجه زنان است.از خواص جینسینگ برای زنان این است که باعث کمک به جذب قند خون توسط سلول‌های بدن می شود واین مورد قدرت و توانایی را بالا می برد و موجب کاهش خستگی ذهنی می‌شود.

یکی از رایج ترین موضوعاتی که امروزه زنان را آزار می دهد سندرم تخمدان پلی کیستیک است که به آن PCOS نیز می گویند. مطالعه ای که در سال 2011 انجام شد نشان داد که جینسینگ باعث کاهش دفعات و تشکیل کیست تخمدان می شود.

آداپتوژن ها ، از جمله جینسینگ، برای PCOS و برای حمایت از عملکرد غده فوق کلیه، انسولین و تعادل قند خون و کورتیزول توصیه می شود. بسیاری از زنان می توانند از اثرات درمانی جینسینگ بر روی بدن به عنوان یک گیاه آداپتوژنیک بهره مند شوند، نه فقط زنانی که مبتلا به PCOS و سایر اختلالات متابولیکی هستند.

تصویر گیاه جینسینگ
تصویر گیاه جینسینگ

افسنطین شیرین چیست و چه خواصی دارد؟

خواص جینسینگ برای مردان 

جینسینگ دارای سابقه و شهرت بسیار طولانی به عنوان یک تقوبت کننده قوای جنسی است و این یکی از بیشترین کاربردهای آن برای آقایان است. بسیاری از پزشکان طب سنتی چینی معتقدند که جینسینگ می تواند عملکرد جنسی را در مردان و زنان بهبود بخشد.

مطالعات برای این موضوع همچنان در حال بررسی هستند. با این حال ، مرکز پزشکی دانشگاه مریلند پیشنهاد می کند که ممکن است میل جنسی را تقویت کند. از آنجا که جینسینگ به عنوان یک آداپتوژن در نظر گرفته می شود و به بدن کمک می کند تا با استرس کنار بیاید، برخی از تئوری ها معتقدند که بدن می تواند میل جنسی طبیعی را حفظ کند.

جینسینگ با بالا بردن میزان اکسید نیتریک در بدن مردان می تواند باعث بهبود آرامش و افزایش گردش خون عضلات آلت تناسلی شود. طبق تحقیقات انجام شده اعلام شده مردانی که از جینسینگ قرمز کره‌ای مصرف کردن اختلالات نعوظ در آن ها 60 درصد بهبود سافته است. جینسینگ برای درمان اختلالات نعوظ در مردان مضرف می شود.

سایر مزایای جینسینگ مانند پشتیبانی ایمنی، عملکرد ذهنی و آنتی اکسیدان نیز از سلامتی مردان پشتیبانی می کند.

کینوا یا خاویار گیاهی چیست؟ (بررسی خواص درمانی و انواع آن)

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید