گوگل و همکاری با پلیس آمریکا | پلیس آمریکا برای یافتن یک دزد از گوگل درخواست کمک کرد

0
196
گوگل و همکاری با پلیس آمریکا
گوگل و همکاری با پلیس آمریکا

گوگل و همکاری با پلیس آمریکا

جالب است که بدانید معمولا نیروهای پلیس برای شناسایی افراد خلافکار از مجوز تفتیش اماکن مختلف استفاده می‌کنند ، اما فناوری‌های جدید امکانات جدیدی را در اختیار آنها قرار داده است . گزارش های اخیر حاکی ازگوگل و همکاری با پلیس آمریکا است .

استفاده پلیس آمریکا از گوگل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج ، تفتیش اماکن مشکوک به پلیس امکان می‌دهد تا مدارک و اسناد مورد نیاز را بر علیه خلاف‌کاران تهیه کند .

اما در عصر فناوری پلیس از روش‌های تفتیش مجازی برای شناسایی مظنونین بهره می‌گیرد . این مقاله به خبری در خصوص گوگل و همکاری با پلیس را بررسی می کند .

دسترسی به این خدمات و امکانات با استفاده از پایگاه داده بزرگ گوگل که موقعیت مکانی میلیون‌ها کاربر این شرکت را به ثبت رسانده ممکن است .

پلیس آمریکا در اکتبر گذشته و برای شناسایی یک سارق در این کشور به جای صدور حکم تفتیش ، از گوگل درخواست کمک کرد .

به این ترتیب ابتدا تمامی تلفن‌های همراه فعال در شب دزدی در اطراف محل زندگی خانواده‌ای که از آنها سرقت شده بود ، را شناسایی و مورد بررسی قرار داد .

سپس پلیس داده‌های مربوط به موقعیت مکانی تمامی گوشی‌های هوشمند یادشده را بررسی کرد و در نهایت با استفاده از خدمات نقشه گوگل داده‌های جمع‌آوری شده را تطبیق داد .

  • اگر چه مجموعه این اطلاعات موجب شناسایی فرد سارق شد ، اما باید توجه داشت که اطلاعات جمع‌آوری شده بدین شیوه بسیار گسترده بوده و می‌تواند به نقض حریم شخصی و به خطر افتادن دیگر افرادی منجر شود که فعالیت‌های خرابکارانه نداشته‌اند .
شکایت ها در خصوص نقض قانون حریم شخصی

پلیس آمریکا از این طریق اطلاعاتی بسیار بیشتر از نیاز خود جمع‌آوری می‌کند . همین مساله موجب شده تا فعالان مدنی در آمریکا خواستار قانونمند شدن روند دسترسی پلیس به اطلاعات خصوصی کاربران شوند .

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید