نماز حاجت امام جواد(ع) بسیار مجرب برای برآورده شدن حاجات

لقب باب الحوائج از القاب امام جواد است. زیرا کمک گرفتن از امام جواد(ع ) در رفع حاجات و دور کردن گرفتاری ها بسیار مجرب است. شیعیان برای گرفتن حاجت و رفع گرفتاری از طریق دعا و نماز متوسل به ائمه اطهار می شوند و انها را واسطه قرار میدهند تا خداوند اجابتشان کند.برای گرفتن حاجت راههایی را خود ائمه معرفی کرده اند. یکی از این راهها برای برآورده شدن حاجت خواندن نماز حاجت امام جواد(ع) است که بسیار مجرب است.

نماز حاجت امام جواد(ع)

قابل ذکر است که نماز حاجت امام جواد(ع) در ساعاتی که منسوب به آ‌ن امام است خوانده شود، بسیار مجرب است. ساعت نماز حاجت امام جواد(ع) را از نماز عصر تا دو ساعت بعد از آن ذکر کرده اند که بسیار مورد استجابت قرار می گیرد. نماز حاجت امام جواد(ع) به چند طریق سفارش شده است:

نماز حاجت امام جواد(ع) مانند بیشتر نمازهای حاجت  دو رکعت است به این ترتیب که در هر رکعت حمد یک مرتبه و توحید هفتاد مرتبه خوانده میشود. دعای بعد از پایان نماز جواد الائمه نیز اینگونه است:«اَللّهُمَّ رَبَّ الأَرْواحِ الْفانِیَةِ، وَ الأَجْسادِ الْبالِیَةِ، اَسْئَلُکَ بِطاعَةِ الاَْرْواحِ الرّاجِعَةِ اِلی اَجْسادِها، وَ بِطاعَةِ الاَْجْسادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِها، وَ بِکَلِمَتِکَ النّافِذَةِ بَیْنَهُمْ، وَاَخْذِکَ الْحَقَّ مِنْهُمْ، وَ الْخَلائِقُ بَیْنَ یَدَیْکَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضآئِکَ، وَیَرْجُونَ رَحْمَتَکَ، وَیَخافُونَ عِقابَکَ، صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَ اجْعَلِ النُّورَ فی بَصَری، وَالْیَقینَ فی قَلْبی، وَ ذِکْرَکَ باِللَّیْلِ وَالنَّهارِ عَلی لِسانی، وَ عَمَلا صالِحاً فَارْزُقْنی.‏»

نماز حاجت امام جواد(ع)در روشی دیگر دو رکعت نماز حاجت امام جواد(ع) را نیت کنید. به این تریتیب که در رکعت اول سوره حمد و سوره قدر و در رکعت دوم سوره حمد وسوره کوثر را بخوانید. و سپس در قنوت سه مرتبه آیه« امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء» و بعد از سلام به سجده رفته و با تضرع ۹ مرتبه بگوئید:«یا جواد الائمه ادرکنی»

نماز حاجت امام جواد(ع) برای شفای بیماران : این نماز اینگونه خوانده می شود که برای شفای هر مریضی دو رکعت نماز حاجت امام جواد(ع) خوانده شود و بعداز پایان نمازصد و چهل و شش مرتبه بگوید:«ما شاءَاللهُ لا حَوْلَ وَ لا قُوّهَ اِلاّ بِالله»

متن دعای حرز امام جواد (ع) + آداب نوشتن + برکات و آثار + فایل pdf

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.