مواد تشکیل دهنده ادویه کاری چیست؟ طرز تهیه ادویه کاری خانگی

مواد تشکیل دهنده ادویه کاری چیست؟ طرز تهیه ادویه کاری خانگی را می دانید؟ اگر شما هم مثل من عاشق غذای تند هستید، احتمالاً عاشق ادویه کاری هستید. پودر ادویه کاری به اشکال و اندازه های مختلف بسیار متناسب با عطر و طعم وجود دارد. چیزی که شما باید در مورد اصطلاح “کاری” درک کنید این است که گرچه معمولاً با غذاهای هندی در ارتباط است، اصطلاحی است که توسط غرب ابداع شده و در واقع به هیچ غذای خاص هندی اشاره نمی کند. در واقع این فقط یک اصطلاح کلی است که به ترکیب ادویه جات اشاره دارد. آموزش طرز تهیه ادویه ایتالیایی در منزل برای مزه دار کردن انواع غذاها را حتما بخوانید.

دقیقاً مواد تشکیل دهنده ادویه کاری چیست؟

پودر کاری ترکیبی از ادویه ها و گیاهان هندی است و برای طعم دادن به غذا استفاده می شود. عطر و طعم های قوی و پررنگ، مانند فلفل چیلی خشک و آسیاب شده، زردچوبه، زیره، هل، برگ کاری با هم ترکیب شده اند.

مخلوط ادویه کاری از منطقه ای در هند و در سراسر جهان متفاوت است. ادویه کاری بسته به منطقه، و در دسترس بودن مواد اولیه و همچنین ترجیح سازنده ترکیب کاری متفاوت است. هیچ پودر کاری واحدی وجود ندارد.

کاری از هند به سراسر جهان منتقل شده است. امروزه آن را در بسیاری از مناطق مانند کاری ژاپنی، کاری جامائیکا و غیره خواهید یافت. جالب توجه است که کلمه “کاری” در واقع در غرب ابداع شده است که در قرن هجدهم در کتابهای آشپزی انگلیس ظاهر شده است. و مواد اولیه ای از فرهنگ و غذاهای هند، مانند گارم ماسالا را وام گرفته است.

مواد تشکیل دهنده ادویه کاریمواد تشکیل دهنده ادویه کاری:

ادویه های آسیاب شده مورد استفاده در مخلوط های کاری از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است ، اما برخی از مواد رایج موجود در پودر کاری شامل گشنیز، زردچوبه، زیره، شنبلیله و فلفل قرمز چیلی مانند فلفل کاین است. سایر ترکیبات اضافی ممکن است شامل آسفوئتیدا (ادویه Hing)، زیره سبز، دارچین، میخک، زنجبیل، سیر، دانه رازیانه، دانه خردل، هل سبز و / یا سیاه، جوز هندی، زردچوبه سفید، برگ کاری و فلفل سیاه و غیره باشد.

مطمئناً شما می توانید از مخلوط ادویه کاری خریداری شده در فروشگاه برای غذاهای خود استفاده کنید، اما تهیه ادویه کاری خانگی بسیار جالب است. این به شما اجازه می دهد تا ادویه را مطابق با سلیقه شخصی خود تنظیم کنید.

ادویه کتلت گوشت چرخ کرده چیست؟ (راز خوشمزه شدن کتلت گوشت چرخ کرده)

طرز تهیه ادویه کاری خانگی

برای تهیه پودرهای کاری مختلف، مواد تشکیل دهنده بسیاری وجود دارد ، اما مواد زیر یک ترکیب عالی ادویه کاری را ایجاد می کنند:

  • 1 قاشق غذاخوری هل
  • 1 قاشق غذاخوری گشنیز آسیاب شده
  • 2 قاشق چایخوری زیره
  • 1 قاشق چایخوری خردل خشک
  • 1 قاشق چایخوری زردچوبه
  • 1 قاشق چایخوری پودر کاین (اگر می توانید از پودر کشمیری استفاده کنید – از پاپریکا برای نسخه ملایمتر استفاده کنید)
  • ½ قاشق چای خوری زنجبیل ساییده شده
  • ½ قاشق چای خوری فلفل سیاه آسیاب شده

مواد تشکیل دهنده ادویه کارینحوه تهیه پودر کاری خود

مواد زیر را با هم در یک کاسه کوچک مخلوط کنید – هل، گشنیز آسیاب شده، زیره، خردل خشک، زردچوبه، پودر کاین، زنجبیل ساییده شده و فلفل سیاه.

حتما مواد را به اندازه کافی مخلوط کنید تا خوب ترکیب شوند. ادویه را در یک ظرف دردار قرار دهید و در زمان پخت و پز از آن استفاده نمایید.

طرز تهیه ادویه کاری خانگی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.