چگونه فقط یک نفر استوری اینستاگرام ما را ببیند

گذاشتن استوری در اینستاگرام برای یک نفر

گاهی می خواهید مطلبی را مستقیما به شخص خاصی بگویید اما ترجیح می دهید آن را به شکل غیرمستقیم به او برسانید. اگر آن شخص جزو فالوورهای اینستاگرام شماست بهترین کار استوری گذاشتن در اینستاگرام فقط برای یک نفر می باشد. اگر نمی دانید چگونه با ما همراه شوید.

اینستاگرام یک پلتفرم شبکه اجتماعی گسترده در سراسر جهان به حساب می‌آید. این شبکه اجتماعی، پلتفرم فوق‌العاده‌ای را برای برقراری تعامل با کاربران از طریق استوری‌ها، پست‌ها عکس‌ها و ویدیوها فراهم می‌سازد. از آنجایی که اینستاگرام تبدیل به بخشی از زندگی روزانه ما شده است، پست کردن روزانه استوری اینستاگرام در میان کاربران بسیار متداول است. با این وجود، ممکن است بخواهید که استوری را تنها برای یک نفر پست کنید و از دیگران پنهان نمایید.

خوشبختانه، اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا استوری‌های خود را از دنبال‌کنندگانتان پنهان کنید و تنها فهرستی از دوستان نزدیک (close friends) قادر به دیدن آن‌ها باشند. در نتیجه، برای کمک به شما، ما یک راهنمای جامع و مختصر برایتان ارائه خواهیم داد که می‌توانید از آن به منظور پنهان کردن استوری اینستاگرام از دنبال‌کنندگانتان به جز یک نفر استفاده کنید. 

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام برای یک نفر

دلایل مختلفی برای پنهان کردن استوری اینستاگرام از همه به جز یکی از دنبال‌کنندگان وجود دارد. شاید بخواهید بررسی کنید که آیا آن فرد خاص، استوری شما را مشاهده می‌کند یا این که صرفاً قصد به اشتراک‌گذاری یک عکس شخصی با آن فرد در اینستاگرام را دارید.

دو روش برای این منظور وجود دارد که می‌توانید هر یک از آن‌ها را به صورت جداگانه امتحان کنید. این روش‌ها عبارتند از:

استفاده از گزینه‌ی پنهان کردن استوری یا Hide Story:

اینستاگرام برای کاربران خود، گزینه‌ی پنهان کردن استوری را ارائه داده است. هر فرد می‌تواند به آسانی کاربران خود را از دیدن استوری‌ها محدود کند؛ تنها کافی است آن‌ها را در فهرست «Hide Story From» قرار دهد.

از طریق ایجاد فهرست دوستان نزدیک در اینستاگرام:

اینستاگرام دارای ویژگی ایجاد فهرست دوستان نزدیک است که به شما امکان ایجاد فهرستی از دوستان نزدیکتان را می‌دهد. زمانی که پستی را با ویژگی دوستان نزدیک به اشتراک می‌کذارید، تنها دنبال‌کنندگان درون این فهرست قادر به دیدن استوری اینستاگرام شما خواهند بود.

روش 1: استفاده از ویژگی پنهان کردن استوری

ویژگی پنهان کردن استوری در اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا به آسانی استوری اینستاگرام خود را از دنبال‌کنندگان خاصی پنهان کنید. در نتیجه، شما می‌توانید از این ویژگی به منظور پنهان کردن استوری از همه به جز یک نفر استفاده کنید. با این وجود، این روش در صورت داشتن فهرست طولانی از دنبال‌کنندگان (مثلاً بیشتر از 1000) می‌تواند زمان‌بر باشد. شما می‌توانید مراحل زیر را برای این روش دنبال کنید:

 • اینستاگرام را باز کنید.
 • بر روی آیکون پروفایل در پایین سمت راست صفحه نمایش ضربه بزنید.
 • بر روی سه خط افقی یا آیکون همبرگر در بالا گوشه‌ی سمت راست ضربه بزنید. 

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام برای یک نفر

 • بر روی تنظیمات ضربه بزنید.

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام برای یک نفر

 • و بخش حریم خصوصی را باز کنید. 

 

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام برای یک نفر

 • اکنون، بر روی استوری ضربه بزنید. 

چگونه فقط یک نفر استوری اینستاگرام ما را ببیند

 • در نهایت، به منظور پنهان کردن استوری از همه به جز یک دنبال‌کننده‌ی خاص، بر روی پنهان کردن استوری از ضربه بزنید. بر روی آیکون پیکان در کنار نام کاربر برای افزودن آن به فهرست پنهان کردن استوری ضربه بزنید. 

گذاشتن استوری در اینستاگرام برای یک نفر

روش 2: ایجاد یک فهرست از دوستان نزدیک

اینستاگرام به شما این اجازه را می‌دهد تا فهرستی از دوستان نزدیک درست کنید. این ویژگی برای کاربرانی است که دوست ندارند استوری‌های خود را با همه دنبال‌کنندگانشان به اشتراک بگذارند. بنابراین، اگر قرار است استوری اینستاگرام خود را از همه به جز یک فرد پنهان کنید، می‌توانید فهرست دوستان نزدیک خود را تنها با فردی که می‌خواهید استوری را با او به اشتراک بگذارید، ایجاد کنید. 

 • اینستاگرام را باز کنید و بر روی آیکون پروفایل در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • بر روی آیکون همبرگر یا سه خط افقی در بالا سمت راست صفحه نمایش ضربه بزنید.
 • بر روی دوستان نزدیک ضربه بزنید.

چگونه فقط یک نفر استوری اینستاگرام ما را ببیند

 • اکنون، در صورت وجود،  فهرست موجود را از طریق ضربه زدن بر روی گزینه‌ی حذف همه حذف کنید.
 • پس از پاک کردن فهرست، لازم است تا فردی که می‌خواهید استوری شما را ببیند را اضافه کنید. از نوار جستجو در بالای صفحه به منظور جستجوی نام کاربر از میان دنبال‌کنندگانتان استفاده کنید.

گذاشتن استوری در اینستاگرام برای یک نفر

 • وقتی که آن فرد را به فهرست دوستان نزدیک خود اضافه کردید، به بخش استوری بروید و استوری که می‌خواهید به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. فهرست دوستان نزدیک را پیش از پست کردن از پایین صفحه انتخاب کنید. 

نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام برای یک نفر

سوالات متداول

1- آیا می‌توان یک فرد را از استوری اینستاگرام خارج کرد؟

شما می‌توانید به آسانی یک فرد را با استفاده از گزینه‌ی پنهان کردن استوری از استوری اینستاگرام خود خارج کنید. به منظور استفاده از این ویژگی، اینستاگرام را باز کنید و به بخش تنظیمات » حریم خصوصی » استوری » پنهان کردن استوری بروید و کاربری که می‌خواهید استوری شما از او پنهان بماند را اضافه کنید. 

2- آیا می‌توان استوری را از کسی که شما را دنبال نمی‌کند، پنهان کرد؟

در صورتی که حساب کاربری شخصی داشته باشید، فردی که شما را دنبال نمی‌کند، قادر به دیدن استوری‌های شما نخواهد بود. با این وجود، اگر حساب کاربری شما عمومی است، می‌توانید به آسانی استوری خود را از فردی که حتی دنبالتان نمی‌کند نیز پنهان کنید. شما می‌توانید از ویژگی پنهان کردن استوری برای این منظور نیز استفاده کنید. اینستاگرام را باز کنید و به بخش تنظیمات » حریم خصوصی » استوری » پنهان کردن استوری بروید. اکنون؛ نام کاربری موردنظر را از نوار جستجو پیدا و انتخاب کنید. 

3- آیا طرف مقابل متوجه می‌شود که شما استوری خود را از او مخفی کرده‌اید؟

زمانی استوری اینستاگرام خود را از یک فرد خاص پنهان می‌کنید، هیچ اعلانی برای او ارسال نمی‌شود و در نتیجه، متوجه‌ی این موضوع نمی‌شود. بنابراین، به این طریق می‌توانید به آسانی استوری خود را از هر کسی که دوست دارید، بدون هیچ گونه نگرانی، پنهان کنید. 

مطالب مرتبط:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.