رنگ ها چگونه روی خلق و خو، احساسات و رفتار شما تاثیر می گذارند!

رنگ ها چگونه روی خلق و خو، احساسات و رفتار شما تاثیر می گذارند!

 

روانشناسی رنگ: رنگ ها بر شما تاثیر می گذارند !
آیا احساس بی قرار بودن در اتاق نارنجی دارید؟ آیا لباس صورتی به شما احساس غرور می دهد؟ آیا رنگ آبی شما را آرام می کند؟ بسیاری از مردم بر این باورند که رنگی که ما می پوشیم می تواند بر خلق و خوی ما تأثیر بگذارد. حتی تحقیقات مختلف انجام شده توسط روانشناسان متعدد ،نشان می دهد که رنگ ها می توانند به شدت بر روی فریم ذهن، رفتار و اضطراب شما تأثیر بگذارند.

چرا رنگ چنین نیروی قدرتمندی در زندگی ما دارد؟
هنرمندان و طراحان داخلی احساس می کنند که رنگ ابزار ارتباطی با نفوذی است و می تواند برای ایجاد واکنش های فیزیولوژیکی استفاده شود. در واقع، احساس ما در مورد هر رنگی عمیقا شخصی است و در تجربه یا فرهنگ خود شما ریشه دارد. برای مثال، در حالی که رنگ سفید در بسیاری از کشورها برای نشان دادن خلوص و فضیلت استفاده می شود، در بعضی از کشورها به عنوان نمادی از غم و اندوه دیده می شود. بیایید جلوه های رنگی مختلفی در ذهن خود داشته باشیم …

زرشکی :

رنگی شدیدا  عاطفی است، رنگ سرخ و یا زرشکی موجب ضربان قلب و تنفس سریع می شود. از آنجا که این یک رنگ شدید است، لباس قرمز ممکن است به مردم در مذاکرات کمک کند.البته اثر آن فیزیکی است؛ ما را تحریک می کند، به این ترتیب تصور می شود که این رنگ زمان گذری سریعتری دارد. این مربوط به اصل مردانه بودن است و می تواند غریزه “مبارزه یا پرواز” را فعال کند.

قرمز خشن :

این رنگی شناخته شده است که سطح انرژی اتاق را افزایش می دهد. این یک رنگ عالی برای اتاق نشیمن و یا اتاق ناهار خوری است زیرا مردم را به صحبت کردن با یکدگیر ترغیب میکند. قرمز برای تحریک اشتهای شما شناخته شده است! این رنگ حتی برای یک ورودی نیز خوب عمل می کند، زیرا در اولین نگاه تصویری قوی را ایجاد می کند.

آبی :

اثرات روحی رنگ آبی احتمالا عمومی است. تقریبا همه به دنبال یک آسمان آبی و در یک دریاچه یا دریا هستند، زیرا چیزی در مورد گستردگی آبی وجود دارد. به نظر می رسد که این رنگ ذهن را آزاد کند. آبی رنگ ذهن است؛ جای تعجب نیست که این یک رنگ کسب و کار غالب است. آبی همچنین می تواند سرد و غم انگیز باشد. مشاوران مدرن توصیه می کنند اتاق های مصاحبه های شغلی را آبی کنند زیرا این نشان دهنده وفاداری است. مردم در اتاق های آبی کارآیی بیشتری دارند. با این حال، این رنگ را می توان به عنوان رنگی سرد، بی ثبات و غیر دوستانه شناخت. استفاده از این رنگ در اتاق نشیمن، آشپزخانه و یا اتاق های دیگر که در آن شما تمایل به فعالتر شدن دارید استفاده می شود.

مشکی : 

رنگ سیاه نشان دهنده قدرت و اقتدار است، نشان دهنده دانش و هوش است. این رنگ محبوب ترین رنگ در صنعت مد است به دلیل ارتباط آن با سبک و آن باعث می شود مردم از پوشیدن آن اندامی به نظر برسد. لباس های سیاه نیز می توانند غلبه کنند، و یا باعث شوند که بد به نظر برسند. این موانع محافظتی ایجاد می کند، زیرا که تمام انرژی هایی را که به سوی شما می آید و همچنین شخصیت را جذب می کند. سیاه در اصل عدم وجود نور است، چرا که هیچ طول موجی در آن منعکس نمی شود و بنابراین این رنگ می توانند تهدید کننده باشد.ارنگ سیاه رنگی مثبت، با وضوح مطلق، بدون هیچ تفاوت ظریفی،با قدرت برقراری ارتباط بالا میباشد.

زرد

آیا تا به حال فکر کرده اید چرا Smiley زرد است؟ دلیل این امر این است که زرد کمک می کند تا یک ماده شیمیایی در مغز به نام سروتونین آزاد شود که برای ایجاد خلق و خوی شاد ضروری است. از آن برای افزایش اعتماد به نفس و افزایش خوشبینی می توان استفاده کرد. در حالی که این یک رنگ خوش بینانه محسوب می شود، مردم اغلب در اتاق های زرد خود آرامیش را از دست می دهند. زرد همچنین بخش اضطراب مغز را فعال می کند و در نتیجه می تواند باعث گریه نوزادان شود. این سخت ترین رنگ برای چشم است که می توانید آن را مصرف کنید، در صورتی که از استفاده بیش از حد آن جلوگیری کنید، می تواند به شما حس غرور دهد.

نارنجی

از آنجایی که ترکیبی از قرمز و زرد است، رنگ نارنجی تحریک کننده ی واکنش به احساسات فیزیکی و عاطفی می باشد. اگر روده شما یک رنگ داشته باشد، آن رنگ نارنجی است. مطالعات ثابت کرده اند که رنگ نارنجی تمرکز را افزایش می دهد و مغز و سیستم عصبی را “فراخوانی” می نامد. مثل قرمز، وقتی که به اتاق نارنجی راه می یابید بلافاصله انرژی کلی را احساس میکنید. با این حال، بیش از حد نارنجی می تواند خستگی ایجاد کند. همچنین برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن مفید است و یک رنگ غذایی رایج است. اضافه کردن یک دستبند نارنجی یا کمربند به منظور افزایش عامل بازیگری شما و گرم کردن اتاق در روزهایی که می خواهید زندگی را در دفتر کار سپری کنید، می تواند گزینه خوبی باشد.

سبز

در حال حاضر محبوب ترین رنگ تزئینی، سبز نماد طبیعت است. سبز ساده ترین رنگ در چشم است، زیرا نیاز به تنظیم چشمی ندارد و می تواند خستگی را کاهش دهد و رنگ آن را بقیه و استراحت دهد. محققان ثابت کرده اند که این رنگ بینایی را بهبود می بخشد.  می تواند  به همین دلیل نیز باشد که تخته های کلاس درس رنگ سبز دارند. سبزی خالص تازه و پر جنب و جوش است. سبزی های پاستل می توانند احساس آرامش کنند.

رنگ حنایی

گفته می شود که رنگ حنایی فشار خون و تنفس آهسته و ضربان قلب را کاهش می دهد. به همین دلیل است که آن را آرامش بخش در نظر گرفته اند، و اغلب توصیه می شود برای اتاق خواب و حمام استفاده شود. با این حال، اثر آرام بخش اتاق با رنگ حنایی می تواند باعث شود که احساس کنید شما لاغر و حتی افسرده شده اید، بنابراین بهتر است که آن را با یک رنگ روشن تر ترکیب کنید.

بنفش

کوتاه ترین طول موج، بنفش است که اغلب به عنوان بنفش توصیف می شود. آگاهی را به سطح بالایی از فکر، حتی به حوزه ارزش های معنوی می رساند. آخرین طول موج قابل مشاهده قبل از اشعه ماوراء بنفش، دارای ارتباط با زمان و فضا و کیهان است. این رنگ حق امتیاز، بنفش لوکس، ثروت و پیچیدگی را دارد.همچنین زنانه و عاشقانه است. با این حال، به دلیل طبیعت نادر است، بنفش ممکن است مصنوعی ظاهر شود. این بسیار درونی است و تفکر عمیق یا مراقبه را تشویق می کند. بنفش در تاریک ترین ارزشها غنی، دراماتیک و پیچیده است.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. وای چقدر عکسای رنگاش قشنگه?