چگونه با همسر بی احساس برخورد کنیم؟ بهترین عکس العمل چیست؟

طرز برخورد با همسر بی احساس، بی توجه، بی محبت و بی تفاوت در این نوشته توضیح داده شده است. علت بی تفاوتی مردان و راه برخورد با شوهر بی احساس چیست؟

رابطه می تواند هرازچندگاهی با مشکل روبرو شود، به خصوص وقتی هر دو طرف با وعده هایی وارد رابطه شده باشند و در نهایت تنها یکی از آن ها برای دستیابی به این وعده تلاش کرده باشد. اگر ازدواج کرده اید و بعد از گذشت زمان به این نتیجه رسیده اید که همسرتان بی احساس است، این مشکل به خودی خود حل نخواهد شد.

بیایید عمیق تر این مشکل را بررسی کنیم و ببینیم چه راهکارهایی برای برخورد با همسر بی احساس و بی توجه پیش روی شما وجود دارد. با مینویسم همراه باشید تا بدانید با شوهر بی احساس چگونه برخورد کنیم.

داشتن یک همسر بی احساس به چه معنی است؟

یک همسر بی احساس می تواند به راحتی احساسات، عواطف یا خواسته های همسر خود را اشتباه تفسیر کند و این منجر می شود که همسر فکر کند توسط طرف مقابل نادیده گرفته شده است. پردازش تمام این اطلاعات به زمان و انرژی نیاز دارد، بنابراین مردها مسیر کوتاه را انتخاب می کنند و هر چند دقیقه یکبار توجه می کنند که آیا دوباره همان موضوع را ادامه می دهید یا نه. به نظر آشنا می آید؟

هیچ چیز بدتر از این نیست که شوهر به هر دلیلی همسرش را نادیده بگیرد. دلیل آن هرچه که باشد، اگر احساس می کنید همسرتان نسبت به شما بی احساس است، این یک پرچم قرمز است و قبل از این که به ازدواج شما پایان دهد باید به آن رسیدگی کنید. اما ویژگی مردان بی احساس چیست و چگونه با همسر بی محبت رفتار کنیم؟

ویژگی های یک همسر بی احساس

قبل از اینکه نحوه برخورد با همسر بی احساس را بگوییم ببینید که آیا همسر شما ویژگی های یک مرد بی احساس را دارد یا نه. شما باید این نشانه های داشتن یک همسر بی احساس را بررسی کنید تا ببینید که آیا همسر شما جزو مردهای بی توجه و بی احساس هست یا نه و بعد در مورد روش برخورد با مرد بی احساس بخوانید.

1. برایش مهم نیست که از حرف هایش ناراحت شوید

یک نشانه واضح از بی احساس بودن همسر این است که چیزهای آزاردهنده می گوید. واضح است که احساس شما بعد از گفتن این کلمات برای او اصلا مهم نیست و آن را نادیده می گیرد. یا این که به خوبی می داند که شما ناراحت خواهید شد و می خواهد این احساس را داشته باشید که این کار بسیار زشتی است.

2. در درک همسر خود ناتوان است

ای کاش تمام شوهران دنیا می توانستند احساسات ناگفته همسرانشان را درک کنند: «من احساس می کنم که نادیده گرفته شده ام، احساس می کنم که مرا نمی خواهی،‌ و این احساسات شاید بیشتر از چند کلمه باشد. تنها چیزی که می خواهم احترام، عشق واقعی و توجه است.»

3. از همسر خود به خوبی محافظت نمی کند

در طبیعت زنان نهفته است که می خواهند توسط همسرشان محافظت شوند و اگر او نقش خود به عنوان یک مرد را به خوبی ایفا نمی کند، زن از خود این سوال را می پرسد که آیا برای او کافی است یا آیا لیاقت عشق او را دارد.

4. مردان بی احساس دوست دارند تنها باشند

یک همسر بی احساس دوست ندارد کنار همسرش باشد. او معمولا تنهایی خود را ترجیح می دهد و منزوی باقی می ماند. این موضوع از آنجا سرچشمه می گیرد که طبیعتی بی توجه دارد و تنها به خود فکر می کند.

5. عدم مشارکت در رابطه

یک شوهر بی احساس نسبت به مشارکت در یک رابطه بی توجه است. او کمترین تلاش را برای ازدواج خود انجام می دهد در حالی که تمام بار حفظ این رابطه بر دوش زن است. این منجر به سطح زیادی از سازش از جانب زن می شود.

رفتارهای همسران بی احساس و نحوه برخورد با آن ها

در اینجا برخی از اشتباهاتی که همسر انجام می دهد تا زن احساس کند نادیده گرفته شده است را بررسی می کنیم:

1. شوهرم با بی احترامی با من صحبت می کند

اگر زمانی که تنها یا بیرون هستید احساس می کنید که همسرتان با بی احترامی با شما صحبت می کند، به این معنی است که باید قبل از وخیم شدن اوضاع به این مشکل رسیدگی کنید. هیچ کس نمی خواهد به او بی احترامی شود. احساس خود را برای او توضیح دهید.

گاهی اوقات، یک همسر بی احساس حتی نمی داند که چه احساسی در شما ایجاد می کند، بنابراین باید با او صحبت کنید و به او بفهمانید که به احساسات شما آسیب می زند.

2. شوهرم به احساسات من احترام نمی گذارد

خوب، پس فایده با هم بودن چیست؟ همسران بی احساس اصلا نمی دانند که با بی احترامی به احساسات طرف مقابل تا چه اندازه ازدواج را تضعیف می کنند. رابطه و ازدواج در مورد احساسات و نحوه به اشتراک گذاشتن آن هاست.

اگر به احساسات شما احترام نمی گذارد، به این معنی است که او کاملا خودخواه است و انتظار غیرواقعی از ازدواج دارد که در آن تنها یک طرف رابطه تلاش می کند؛ یعنی او مورد توجه قرار می گیرد در حالی که در قبال همسرش این کار را انجام نمی دهد.

3. وقتی مریض هستم، بی احساس است

هیچ چیز بدتر از مریض بودن و نداشتن کسی که از شما مراقبت کند نیست، با این وجود وقتی مردها مریض می شوند انتظار دارند که مانند بچه ها از آن ها مراقبت کنیم و حتی اصطلاحی به نام «آنفولانزا مردان» وجود دارد (که ممکن است وجود داشته باشد، اما دلیل خوبی برای رفتار بچه گانه آن ها نیست).

با این حال، وقتی یک زن مریض می شود، انتظار می رود که سرپا بایستد، آشپزی کند، خانه را تمیز کند و از دیگر اعضای خانواده مراقبت کند، انگار هیچ مشکلی در بدن و سیستم ایمنی او به وجود نیامده است.

به او بگویید، ساکت نمانید. اما این کار را به شیوه ای مثبت انجام دهید زیرا اگر به او احساس گناه بدهید، به احتمال زیاد حالت دفاعی به خود می گیرد و درک نخواهد کرد که چرا توجه کردن و مراقبت از شما هنگامی که مریض هستید، اهمیت دارد.

4. احساس می کنم که همسرم من را نمی خواهد

همسر بی احساس باعث می شود تا زن احساس کند او را نمی خواهد. وقتی با کسی زندگی می کنید این یک احساس ناخوشایند است. وقتی احساس می کنید که همسرتان شما را نادیده می گیرد، احساس می کنید بی ارزش و بی اهمیت هستید و همین اعتماد به نفس شما را نابود می کند.

از او صادقانه سوال کنید که آیا همچنان شما را دوست دارد و به او بگویید که چه احساسی دارید. رسیدن به خود تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد. ازدواج کردن به معنی اضافه وزن یا بی توجهی به ظاهر خود نیست. از طرف دیگر، از او سوال کنید که چرا این چنین رفتار می کند: ممکن است گفته های او در مورد آنچه در زندگی در حال وقوع است، از مشکلات کاری گرفته تا دوستان یا مسئله ای که مدتی او را درگیر خود کرده است، شما را متعجب خواهد کرد.

همیشه سعی کنید به بهترین شکل یکدیگر را درک کنید.

برای این که دوباره احساس مهم بودن داشته باشید، باید کارهایی انجام دهید تا احساس جذابیت کنید: ورزش کنید، لباس های زیبا بپوشید، به صورت خود رسیدگی کنید. احساس خاص و جذاب بودن به شما انرژی می دهد و این انرژی رفتار همسرتان را نیز تغییر خواهد داد.

5. شوهر بی عاطفه و بی محبت

یک همسر بی احساس ممکن است نارضایتی خود را با نشان ندادن عواطف و احساسات بیان کند. برخی از افراد از این سلاح برای ایجاد احساس گناه در طرف مقابل استفاده می کنند تا او رفتار خود را زیر سوال ببرد که آیا اشتباه کرده است یا نه.

رویارویی با افراد بی احساس دشوار است زیرا مانند یک بازی شانسی است، آن ها همیشه یک چهره را نشان می دهند و شما باید افکار و احساسات آن ها را حدس بزنید. این موضوع معمولا منجر به بحث و جدال می شود زیرا شما او را قضاوت کرده اید.

به او بفهمانید که می خواهید جنبه نرم و محافظ خود را نشان دهد. به او بگویید که می تواند به شما اعتماد کند و آسیب پذیر بودن هیچ اشکالی ندارد.

بیشتر بخوانید: مردها از چه چیزهایی متنفرند

6. همسر بی احساس هرگز گوش نمی دهد

«به خاطر نمی آورم همچین چیزی گفته باشی؟» یا «کی همچین حرفی زدی؟» و سوالات مشابه نشانه ای از این موضوع هستند که همسر شما به دقت به حرف های شما گوش نمی دهد. گوش ندادن نشانه ای از نادیده گرفتن همسر است که خود می تواند برای زن آزاردهنده باشد.

وقتی با او صحبت می کنید کمی مکث کنید. اینکار باعث می شود تا توجه او را به خود جلب کنید و از او بخواهید تا در مورد گفته های شما نظر بدهد. این کار باعث می شود تا او بفهمد متوجه گوش ندادن او هستید و در نتیجه بیشتر توجه خواهد کرد.

7. او به احساسات من توجه نمی کند

او بی توجه است. برایش اهمیت ندارد که چه احساسی دارید.

فرقی نمی کند که اوقات سختی را در محل کار می گذرانید یا مشکل اعتماد به نفس دارید یا با یکی از دوستان نزدیکتان دچار کشمکش شده اید، هیچ کس را ندارید تا این ها را با او به اشتراک بگذارید.

به او اعتماد کنید. به او بگویید که او نزدیک ترین شخص به شماست و احساس می کنید که می توانید مشکلات خود را با او به اشتراک بگذارید زیرا او حامی شماست و به شما را دوست دارد. این کار به او احساس خوب و خاص بودن می دهد و قدردان شما خواهد بود که با او احساس خود را به اشتراک می گذارید.

همسری که بی توجه است، نمی تواند انتظار رابطه ای شاد و خوشحال را داشته باشد.

این تنها چیز منطقی است که آن ها تجربه می کنند، اینگونه نیست؟ مگر این که همسر آن ها به آن ها بفهماند که یک فرد بی احساس نمی تواند انتظار زندگی شاد و ازدواج ایده آل را داشته باشد. رابطه چنین فردی به فاجعه ختم خواهد شد.

طرز برخورد با یک همسر بی احساس

طرز برخورد با همسر بی تفاوت

در ادامه روش هایی برای رویارویی با همسر بی احساس آورده شده است. 4 روش برخورد با همسر بی تفاوت:

1. در هر صورت با عشق و احترام با او رفتار کنید

به او کمک کنید تا احساساتش را کشف کند و با به اشتراک گذاشتن احساساتش احساس راحتی داشته باشد. در بسیاری از شرایط این چنینی، پسرها نارضایتی خود را پنهان می کنند و این نارضایتی ممکن است اصلا ربطی به شما و ازدواجتان نداشته باشد. دلیل رفتار بی احساس شوهرتان را پیدا کنید. این می تواند مشکل در محل کار، دوستان، اعضای خانواده و یا کمبود اعتماد به نفس باشد.

2. به او بگویید که کنارش هستید

اگر احساس می کنید نادیده گرفته شده اید، به او بگویید که در کنارش هستید. خود را منزوی نکنید و منتظر نمانید تا او به سراغ شما بیاید. کنترل را در دست بگیرید، با او صحبت کنید، احساسات خود را با او در میان بگذارید و با نشان دادن توجه و عشق به او احترام بگذارید.

آن هایی که کمترین احساسات را نشان می دهند، افرادی هستند که بیشتر از همه نیازمند عشق و توجه ما هستند. مانند این است که شما نور خورشیدی هستید که کوه یخ را ذوب می کند. ممکن است کمی طول بکشد، اما اگر قوی و صبور باشید می توانید ازدواج خود را به یک اقیانوس زیبا و آرام تبدیل کنید.

3. آزادانه ارتباط برقرار کنید

برای این که به همسرتان کمک کنید تا درک کند چرا باید احساسات خود را بروز دهد، از شما محافظت کند و به شما گوش دهد، صبور باشید. زیرا به احتمال زیاد او متوجه نیست که کاری که انجام می دهند، اشتباه است.

صداقت و گفتگوهای صادقانه و آزادانه همیشه راه درستی برای از بین بردن عدم تعادل و ناهماهنگی در روابط است، بنابراین با هم صحبت کنید و به یکدیگر کمک کنید تا روابط و ازدواجتان را بهبود ببخشید.

4. فورا او را طرد نکنید

اگر مجبور هستید با همسر بی احساس خود سروکار داشته باشید، ‌تمام تلاش خود را بکار گیرید تا او درک کند که اگر جنبه عاطفی تر خود را نشان دهد، از جانب شما طرد نخواهد شد. برخی از مردها این را نشانه ای از ضعف تصور می کنند و احساس می کنند که نشان دادن احساسات از مردانگی آن ها کم می کند. به او نشان دهید عکس این است.

شما نباید فرض کنید که همسرتان بی احساس است و امیدوار باشید که او به خودی خود این رفتار را تغییر دهد.

کلام آخر

چگونه با مردان بی تفاوت و بی احساس رفتار کنیم؟ حل این مشکل دشوار است، اما اگر شما نیز چنین هستید باید خود را تغییر دهید و ازدواج خود را مجدد ارزیابی کنید. چه کاری می توانستید بهتر انجام دهید؟ آیا می توانستید بیشتر گوش دهید، بیشتر احترام بگذارید و بیشتر به او توجه کنید؟

اگر ازدواج برای شما واقعا اهمیت دارد و شما او را دوست دارید، باید یاد بگیرید که احساسات، عشق و احترام خود را به همسرتان نشان دهید زیرا اگر این کار را نکنید، در نهایت از سردی شما خسته می شود و ازدواج شما به پایان خواهد رسید.

همچنین بخوانید: چگونه مردها احساس دوست داشته شدن می‌ کنند

آیا هنوز همسر بی احساس، بی محبت و بی توجه خود را دوست دارید، اما نمی دانید چگونه با شوهر بی احساس برخورد کنید و برای تغییر باید چکار کنید؟ به او بگویید. او نمی داند در ذهن شما چه می گذرد و حتی اگر بداند، به سختی می تواند افکار و احساسات شما را رمزگشایی کند. به او کمک کنید تا شما را بهتر درک کند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.