از کجا بفهمیم چند سیم کارت به نام ماست؟

چگونه بفهمیم چند سیم کارت به نام ما ثبت شده است

از کجا بفهمیم چند سیم کارت داریم؟ در این مقاله روش هایی به شما معرفی می شود که به وسیله آن متوجه می شود چند سیم کارت به نام شما ثبت گردیده است.

از زمانی که تلفن همراه به کشور وارد شد، سیم کارت های اعتباری هم نیز در بین مردم عرضه گردید. سیم کارت های اعتباری با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می گرفت و فقط فرد باید آن سیم کارت شارژ می کرد تا بتواند از آن برای مکالمه و پیامک استفاده کند. در این میان برخی افراد به دلیل قیمت مناسب سیم کارت، چندین سیم کارت خریداری کرده اند، بدون اینکه به آن ها نیازی داشته باشند. و این سیم کارت ها را بدون انتقال سند و مالکیت به افراد دیگر می سپردند. در این صورت اگر فردی که سیم کارت را به او داده اید هر گونه جرم و خلافی با سیم کارت شما انجام دهد، با شما که سند سیم کارت به نامتان می باشد، برخورد می شود. اما چگونه بفهمیم چند سیم کارت بنام ماست؟ در این پست به شما در این مورد توضیحاتی ارائه می شود، با ما همراه باشید.

چطوری بفهمیم چند سیم کارت داریم

در زیر روش هایی به شما ارائه می شود که توسط آن ها می توانید استعلام بگیرید تا متوجه شوید چند سیم کارت به نام شما ثبت شده است.

استعلام از طریق پیامک برای تعداد سیم کارت های ثبت شده

یکی از بهترین روش های استعلام تعداد سیم کارت به نام شخص از طریق پیامک می باشد.

برای این که متوجه شوید چند سیم کارت به نام شما است، کد ملی خود را به شماره 3000150 و یا شماره 3000504901 پیامک کنید، سپس یک پیامک از همین شماره به شما ارسال می شود که تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما نیز معلوم می گردد.

اگر دیدید سیم کارتی به اسم شما ثبت شده است اما شما آن را خریداری نکرده اید حتما برای پیگیری به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی تان از دلیل ثبت این سیم کارت  به نام خودتان مطلع شوید و باید بدانید که سامانه استعلام تعداد سیم کارت از طریق پیامک توسط شرکت ارتباطات سیار راه اندازی شده است.

استعلام اینترنتی برای تعداد سیم کارت های ثبت شده

اما روش دیگر برای اطلاع از سیم کارت های ثبت شده به نام خودتان از طریق وب سایت https://mobilecount.cra.ir می باشد.

افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، می توانند وارد این سایت شده و با وارد کردن کد ملی خود، از تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام خودشان آگاه شوند.

استعلام تعداد سیم کارت های ایرانسل ثبت شده

افرادی که سیم اسرانسل استفاده می کنند می توانند با نصب اپلیکیشن ایرانسل من از تعداد سیم کارت هاب ثبت شده به نام خودشان مطلع شوند. روش استعلام تعداد سیم کارت های ایرانسل از طریق اپلیکیشن ایرانسل من بسیار آسان می باشد و شما می توانید با مراجعه به سایت irancell.ir نسبت به دانلود اپلیکیشن ایرانسل من برای گوشی اندروید و یا ios اقدام کنید.

شرکت ایرانسل در سال های اخیر تمام سیم کارت های بدون مالک را سوزانده است و تمامی خطوط ایرانسل باید مالکیت داشته باشند تا بتوانند از شبکه ایرانسل استفاده کنند. شما با نصب این اپلیکیشن می توانید پاسخ سوال چگونه بفهمیم چند سیم کارت ایرانسل به نام ماست را بدهید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من برای استعلام سیم کارت های ثبت نام شده ایرنسل به این صورت می باشد که بعد از نصب آن بر روی گوشی موبایل خود، صفحه باز شده سمت راست را بکشید و گزینه پرونده را انتخاب کنید. سپس با انتخاب کردن اطلاعات حساب، و با انتخاب کردن سیم کارت های ثبت شده، تمامی شماره های ثبت شده ایرانسل به نام خودتان در شرکت ایرانسل را مشاهده کنید.

استعلام تعداد سیم کارت های همراه اول ثبت شده

برای استعلام تعداد سیم کارت های همراه اول ثبت شده نیز می توانید اپلیکیشن مورد نظر را نصب کرده و به راحتی استعلام بگیرید.

شما می توانید برای نصب اپلیکیشن همراه من به سایت اپراتور همراه اول به آدرس my.mci.ir مراجعه کرده و نسبت به دانلود اپلیکیشن همراه من برای اندروید یا ios کنید.

در صورتی که متوجه شدید یک سیم کارت به اسم شما ثبت شده اما تحت اختیار شما نیست در اسرع وقت به اپراتور مربوطه مراجعه کرده و با ارائه مدارک شناسایی تان نسبت به قطع سیم کارت اقدام کرده و پس از ان به پلیس فتا مراجعه کنید و موضوع را اعلام کنید.

استعلام تعداد سیم کارت های به نام یک شخص

برای جلوگیری از سوء استفاده سیم کارت های مفقودی سامانه استعلام تعداد سیم کارت های به نام یک شخص راه اندازی گردید و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ساماندهی خطوط تلفن همراه نسبت به قطع سیم کارت های بی نام و نشان اپراتورهای تلفن همراه اقدام کرده است و در این سامانه تعداد سیم کارتهای به نام یک شخص با وارد کردن مشخصات فردی و کد ملی امکان پذیر شده است. مشترکان اپراتورهای تلفن همراه کشور می توانند با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و رفتن به آدرس mobilecount.cra.ir از تعداد سیم کارت های به نام یک شخص اطلاع یابند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.