از کجا بفهمیم جریمه کرونایی شدیم

از وقتی سر و کله ویروس کرونا در دنیا پیدا شد همه افراد با رعایت بهداشت و قوانین سعی در از بین بردن این ویروس کردند. اما بعضی افراد هم هستند که با سهل انگاری باعث افزایش انتقال این ویروس شده اند. در شرایط کرونایی و با وخیم شدن وضعیت کرونا، در رفت و آمد داخل شهر و خارج شهر محدودیت هایی گذاشتند. برای متخلفینی که این محدودیت ها را رعایت نمی کنند نیز جریمه هایی در نظر گرفتند. از کجا بفهمیم جریمه کرونایی شدیم؟ برخی افراد نمی دانند که جریمه کرونایی شده اند در این مطالب در مورد این که چگونه و از کجا بفهمیم جریمه کرونایی شدیم صحبت می کنیم.

چگونه متوجه شویم جریمه کرونایی شده ایم؟

باید توجه کنید سامانه راهور برای حفظ مسائل امنیتی به صورت آفلاین میباشد به همین دلیل اگر جریمه شوید 10 روز کاری طول می کشد تا در سامانه ثبت شود و اگر شما جریمه خود را پرداخت کرده باشید 10 روز زمان می برد تا جریمه از سیستم حذف شود. شما برای اینکه بفهمید در دوره محدودیت کرونا جریمه شده اید بدون این که از خانه شوید می توانید با نصب برنامه  هایی مانند فرمون، شوفر و …. از جرایم خود مطلع شوید. این برنامه را می توانید روی گوشی موبایل خود نصب کنید و خلافی ها و جرایم و…. را به راحتی استعلام بگیرید.

برای استعلام در برنامه فرمون به بارکد پستی پشت کارت خودرو نیاز دارید. آن بار کد را وارد کنید و تمام خلافی و جزئیات وسبله نقلیه خود را درآوردید.

اگر در محدودیت کرونایی به اشتباه جریمه شدیم چه کار کنیم؟

اگر در زمان محدودیت کرونایی و منع تردد وسیله نقلیه شما به اشتباه جریمه شد دو دلیل دارد یا این که رانندگان دیگر پلاک خودرو خود را مخدوش کردند و شبیه پلاک شما شده است و یا این که پلاک به طور اشتباه توسط مامور راهنمایی رانندگی ثبت شده است. که در این صورت نیازی نیست شما به پلیس+10 مراجعه کنید. بعد از 10 روز که جریمه ثبت نهایی می شود به احتمال زیاد مامورهای راهنمایی رانندگی متوجه اشتباه می شوند و آن را اصلاح می کنند. اگر بعد از این مدت جریمه شما حذف نگردید به سازمان راهور مراجعه کنید.

جریمه کرونایی

از کجا بفهمیم پیامک جریمه که آمده است برای محدودیت های کرونایی می باشد؟

برخی افراد از محدودیت های کرونایی خبر ندارند و یا اینکه زمان محدودیت ها در طول شبانه روز را نمی دانند. و از شهرهایی که در محدودیت کرونایی هستند خبر ندارند پس ممکن است به آن شهرها سفر کنند. یا اینکه در ساعت های ممنوع در سطح شهر رفت و آمد کنند. برای این افراد پیامک هایی به این صورت می آید که در زیر آورده شده است:

پیامک های جریمه در دوره محدودیت کرونایی

“مالک محترم خودرو به شماره…در راستای اجرای مصوبات ستادملی مقابله با کرونا و محدودیت های عبوری ایجاد شده، تخلف تردد شما در محور…در تاریخ…ثبت و در حال بررسی است.”

“اعلام تردد در ساعت غیرمجاز، شهروند گرامی؛  برای حفظ سلامت خود و خانواده و براساس مصوبه ستاد کرونا، تردد خودروی شما به شماره… .  در تاریخ…    ساعت… ثبت شد. لطفا از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیز نمایید.  قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای….”

چه کسانی در دوره محدودیت کرونایی جریمه نمی شوند؟

افرادی مانند پزشکان، پرستاران، اشخاصی که کارشان شیفت شب می باشد، آتش نشان ها، تاکسی ها، آژانس و کسانی که برای کار مجبور هستند به شهر های دیگر سفر کنند نگران پیامک های جریمه در محدودیت کرونایی نباشند. لیست این افراد توسط فرمانداری به راهور ارسال می شود و پس از بررسی این جریمه ها حذف می شود و نیازی نیست که افراد به پلیس و راهنمایی رانندگی و سازمان راهور مراجعه کنند.

 

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید