برای رفتن پست به اکسپلور اینستاگرام چه باید کرد؟ ۱۰ ترفند ساده

این مطلب یکی از بهترین راهنمایی ها برای کسانی است که می خواهند بازدید از پیج شان را  بالا ببرند. تا به حال از خود پرسیده اید که الگوریتم پیج اکسپلور در اینستاگرام instagram explore چطور کار می کند؟ چطور می توان خیلی زود پستی را وارد پیج اکسپلور کرد؟ در این مطلب تلاش کرده ام 10 فوت و فن بسیار ساده برای وارد شدن پست اینستاگرام به اکسپلور و بالا رفتن فالوور ها را به شما مخاطب محترم مجله «مینویسم» معرفی کنم. این 10 فوت و فن شامل موراد زیر می شود:

 1. به پیج اکسپلور خودتان نگاهی بیاندازید
 2. ریلز بسازید
 3. زمانی پست بگذارید که مخاطبین شما آنلاین هستند
 4. پست های کاروسل بگذارید
 5. هشتگ های استراتژیک به کار ببرید
 6. با برند های معتبر و تولید کننده های محتوای دیگر همکاری داشته باشید
 7. در پست های خود مسابقه و جایزه بگذارید
 8. به کپشن های خود کلمات کلیدی و کاربردی اضافه کنید
 9. از آنالیز های اینستاگرام استفاده کنید تا بدانید در کار خود تا چه اندازه موفق هستید
 10. از امکان تبلیغات در اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید

وارد شدن به اکسپلور اینستا یکی از کاربردی ترین ابعاد این اپ برای شناخته تر شدن و جذب فالوور بیشتر است که متاسفانه اکثر اوقات دسته کم گرفته می شود. اگر محتوای تولید شده شما وارد بخش اکسپلور شود کار شما در این اپ رونق خواهد گرفت. وارد شدن به این صفحه که توسط الگوریتم های اینستاگرام کنترل می شود موجب می شود پیج شما به مخاطبین مورد نظر دسترسی پیدا کرده، تعداد لایک، کامنت و به اشتراک گذاشتن ها بیشتر و رشد شما در این پلاتفرم چشمگیرتر شود. حالا این سوال مطرح می شود که اصلا چطور می توان پستی را وارد پیج اکسپلور اینستاگرام کرد؟ در این مطلب تلاش کرده ام 10 مورد از کاربردی ترین فوت و فن های وارد شدن به بخش اکسپلور اینستا را به شما مخاطب محترم مجله «مینویسم» معرفی کنم.

همچنین بخوانید: برنامه افزایش فالوور اینستاگرام

الگوریتم پیج اکسپلور اینستا چطور کار می کند؟

الگوریتم این بخش از اینستاگرام بر اساس محتوای مورد نظر کاربران بوده و همین باعث می شود هر کاربری الگوریتم متفاوتی برای پیج اکسپلور خود داشته باشد. به عبارت دیگر، الگوریتم اکسپلور، بسته به نوع محتوایی که هر کاربر بازدید کرده و لایک می کند تغییر می کند. پس هر چه از نوع خاصی از پست ها بیشتر بازدید کنید، در اکسپلور شما هم پست های مشابه بیشتری دیده می شود. برای بازدید از بخش اکسپلور تنها کافی است آیکون ذره بین را که در سمت چپ پایین اسکرین وجود دارد لمس کنید.

اولین عکسی که پس از نصب اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده می شود تصویر طلوع خورشید در ساحلی زیبا با یک فلش به سمت آیکون ذره بین یا همان اکسپلور است. عکس دوم خودِ پیج اکسپلور را نشان می دهد که در آن تعدادی پست و ریلز به نمایش گذاشته شده است. بر اساس اظهارات عنوان شده توسط مدیران این اپ، این تصاویر بر اساس اکانت هایی نمایش داده می شود که شما هنوز فالو نکرده اید. در واقع هدف این است که کاربر مشتاق شده و پیج های جدید را جستجو و فالو کند.

با در نظر داشتن این نکته به این نتیجه می رسیم که قرار گرفتن پست در بخش اکسپلور یعنی دیده شدن چندین برابری محتوای تولید شما! فراموش نکنید که کاربران در بخش اکسپلور پست هایی را می بینند که بیشتر دوست دارند. پس اگر محتوای تولید شما در اکسپلور قرار بگیرد قطعا برای کسانی نمایش داده خواهد شد که آن را دوست داشته و بارها به اشتراک می گذارند.

چطور می توان وارد پیج اکسپلور اینستا شد؟

پیج اکسپلور اینستا بر اساس الگوریتمی کار می کند و این الگوریتم است که تصمیم می گیرد چه پستی برای چه کاربری نمایش داده شود. نمایش پست ها برای کاربران به دو فاکتور اساسی بستگی دارد.

 • فاکتور اول: کاربر پیش از این، چه محتوایی را دیده و لایک کرده است.
 • فاکتور دوم: میزان درگیری کاربر با محتوا در چه حد بوده است؟ این درگیری می تواند در حد لایک، کامنت و به اشتراک گذاشتن باشد.

راحت بگویم! وارد شدن پست شما به بخش اکسپلور به این بستگی دارد که محتوای تولید شده شما تا چه اندازه درگیر کننده باشد! پس باید تمام تلاش تان را بکنید و از تمام فوت و فن های لازم استفاده کنید تا درگیر کننده ترین و جالب ترین پست ها را تولید کرده و وارد اکسپلور شوید. در این بخش به ده فوت و فن کاربردی که قولش را داده بودم اشاره خواهم کرد.

به پیج اکسپلور خودتان نگاهی بیاندازید!

قبل از برداشتن اولین قدم در تولید محتوا، بهتر است یک قدم به سمت عقب برداشته و کمی تحقیق کنید. کمی در پیج اکسپلور خودتان بگردید و از خودتان بپرسید: چه پست هایی بیشترین بازدید را داشته اند؟ چه هشتگ ها و کلمات کلیدی در کپشن ها استفاده شده است؟ چه چیزی باعث شده این پست ها تا این حد بازدید داشته باشد؟ وقتی به جواب این سوال ها رسیدید آماده هستید که قدم اول را برداشته و محتوای مورد نظرتان را تولید کنید. جواب این سوال ها الهام بخش شما در ادامه مسیر خواهد بود.

ریلز بسازید !

همگی خیلی خوب می دانیم که ریلز ها در اینستاگرام بیشترین بازدید را دارند. و خودِ اپ هم به ریلز اهمیت بیشتری می دهد. این نوع از ویدیو تا به حال با کندی و هیچ باگ دیگری رو به رو نشده است. پس چرا که نه! اگر می خواهید وارد اکسپلور شوید شما هم ریلز بسازید و از این استراتژی کاربردی اینستا استفاده کنید.

تجربه شما در ریلز ساختن باعث می شود کم کم برنامه ریزی و زمان بندی در تولید محتوا را بهتر یاد گرفته و پیج تان را ارتقا دهید.

زمانی پست بگذارید که مخاطبین شما آنلاین هستند

محتوای تولید شده در پیج شما زمانی شانس بازدید بیشتر را پیدا می کند که مخاطبین شما آنلاین باشند. اما از کجا می توان فهمید که مخاطبین آنلاین هستند یا آفلاین؟ پس از بررسی بیش از 35 میلیون پست به این نتیجه رسیده ایم که متوسط بهترین زمان ممکن برای پست گذاشتن در ایسنتاگرام در طول هفته به شرح زیر است:

 • 5 صبح دوشنبه ها
 • 6 صبح سه شنبه ها
 • 6 صبح چهارشنبه ها
 • 5 صبح پنجشنبه ها
 • 6 صبح جمعه ها
 • 6 صبح شنبه ها
 • 6 صبح یکشنبه ها

می توانید از این بازه های زمانی استفاده کرده و پست خود را زمانی به اشتراک بگذارید که بیشترین بازدید کننده های آنلاین را داشته باشد. در این صورت شانس شما برای دیده و شنیده شدن بیشتر و امکان اینکه پست شما وارد پیج اکسپلور شود هم بالاتر خواهد رفت. در مطلب چه ساعتی پست بزاریم به جزئیات بیشتری اشاره شده که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

پست های کاروسل را امتحان کنید!

یکی دیگر از راه های بالا بردن بازدید در اینستاگرام امتحان کردن فرمت های مختلف پست گذاشتن است. این فرمت ها شامل موارد زیر می شود؛

تک عکس ثابت، کاروسل، محتوای ویدیویی

بررسی نشان داده است که در میان تمامی این فرمت ها، پست های کاروسل بیشترین بازدید را دارند. در نهایت می توان به این نتیجه رسید که همه نوع پستی با فرمت های مختلف کاربردی است؛ اما بیشتر خلاقیت خود را در پست های کاروسل به کار ببندید چرا که این پست ها هستند که کمک می کنند بازدید از محتوا بالا رفته و در نهایت پست وارد اکسپلور شود.

از هشتگ های استراتژیک استفاده کنید

ممکن است هشتگ در حال حاضر تاثیر سال 2012 را نداشته باشد اما در عین حال هنوز هم از کاربردی ترین ابزار این اپ برای بیشتر دیده شدن است. به هشتگ ها به چشم لیبل پست های خود نگاه کنید. مخاطبین شما با لیبل پست ها را می شناسند و هر چه مخاطب بیشتری پست شما را ببیند امکان وارد شدن به پیج اکسپلور هم بالاتر می رود.

باید بدانید که اینستاگرام همه تلاشش را می کند تا پست ها را لیبل گذاری کند. بنابراین حتی اگر خودتان برای پست ها هشتگ نگذارید اینستاگرام این کار را می کند. ولی این را هم در نظر داشته باشید که هشتگ گذاری شما، کار لیبل گذاری برای الگوریتم اینستا را راحت تر می کند. هشتگ گذاری کمک می کند پست های شما راحت تر به دست مخاطبان مورد نظرتان برسند. سعی کنید از هشتگ های پربازدید اینستاگرام استفاده کنید البته به شرطی که به محتوای شما مربوط باشد. پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش استفاده از هشتگ اینستاگرام را مطالعه نمایید.

با برندهای مطرح و تولید کننده های محتوا همکاری کنید

همکاری کردن با تولید کننده های محتوا و برندهای دیگر یعنی دسترسی به مخاطبین آنها! این یعنی با یک تیر دو نشان زدن! هم بازدید از پیج تان بالا رفته و هم وارد اکسپلور می شوید. فراموش نکنید که در همکاری های خوب و پر بازده هر دو طرف نقاط مشترک دارند. در این صورت محتوایی که از این همکاری تولید می شود هم برای مخاطبین هر دو طرف جالب است. جالب بودن پست یعنی بالا رفتن بازدید و بالا رفتن بازدید یعنی وارد شدن به اکسپلور!

مسابقه برگزار کرده و جایزه بدهید

یکی از کاربردی ترین روش ها برای درگیر کردن کاربر و بالا بردن بازدید، مسابقه برگزار کردن و جایزه دادن برای پست هاست! این کار کاربران را تشویق می کند تا پست شما را به اشتراک گذاشته و در نهایت بازدید را بالا ببرند. این استراتژی زمانی به حداکثر کارایی می رسد که با همکاری برند و تولید کننده محتوای دیگری باشد. یعنی می توانید همزمان از دو استراتژی استفاده کرده و چندین برابر بازدید را بالا ببرید!

در کپشن از کلمات کلیدی استفاده کنید

اضافه کردن کلمات کلیدی به کپشن باعث می شود الگوریتم اینستا بفهمد محتوای شما در چه مورد بوده و آن را به گوش مخاطبین مورد نظرتان برساند. در این صورت شانس شما برای وارد شدن به اکپسلور هم بالاتر است.

 بهترین کپشن همانی است که در خط اول عنوان را مطرح کرده و مخاطب را راضی می کند تا تمام متن را بخواند! یکی دیگر از راه ها هم راضی کردن مخاطب به گذاشتن کامنت و نظر دادن است. در واقع متن کپشن باید به گونه ای باشد که مخاطب را وادار به کامنت گذاشتن کند. نکته بعدی رسا و واضح بودن متن است. تنها در این صورت است که مخاطب بی دردسر منظور شما از پست را درک خواهد کرد. متن کپشن شما باید خاصِ شما باشد؛ طوری که مخاطب تفاوت شما با برندهای دیگر را به راحتی درک کند.

تمامی نکته های ذکر شده در بخش بالا مهم هستند اما خاص بودن کپشن از همه مهم بوده و بیشترین تاثیر را در وارد شدن به اکسپلور دارد. مدیر عامل اپلیکیشن اینستاگرام، خود به شخصه عنوان کرده است که استفاده از کلمات کلیدی مناسب در کپشن کمک می کند تا الگوریتم اینستاگرام پست شما را درست تر لیبل گذاری کند. پس در حین نوشتن کپشن به تمام کلمات کلیدی مناسبی که ممکن است مرتبط با محتوای شما باشند فکر کرده و از آنها استفاده کنید.

از آنالیزهای اینستاگرام استفاده کنید!

گاهی اوقات باورتان نمی شود چه پست هایی بیشترین بازدید را دارند! گاهی یک پست، ریلز و ویدیویی که اصلا فکرش را نمی کنید کاربران را به خود جذب می کند. البته برعکس این داستان هم صادق است. به همین خاطر است که می گویم حتما آنالیزهای ارائه شده در اینستاگرام را بررسی کنید. برای بررسی این آنالیزها می توانید خیلی راحت از طریق خود اپ اقدام کنید. البته بهتر است از اپ تخصصی ارائه شده توسط این کمپانی مانند، Instagram Analytics  Later’s استفاده کرده و عملکرد محتوای تولید شده را بررسی کنید.

این اپ کمک می کند عملکرد شما در تولید همه نوع محتوا از پست گرفته تا ریلز و استوری، در بازه زمانی 12 ماه بررسی شود. در ادامه آمار و ارقام اساسی و کاربردی در خصوص میزان بازدید، تعداد لایک و کامنت و به اشتراک گذاشتن، به تولید کننده محتوا ارائه خواهد شد. استفاده از این اپ یکی از راحت ترین و کاربردی ترین راه ها برای بررسی اجمالی از نحوه عملکرد پست ها است. این بررسی به شما کمک می کند شیوه کار خود را به گونه ای اصلاح کنید که بیشترین نتیجه را داشته و در نهایت راه رسیدن پشت شما به اکسپلور را فراهم کند.  

از امکان تبلیغات در اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید

 اگر به دنبال راهی مطمئن و بی بازگشت برای جذب کاربران در اکپسلور هستید تبلیغات این پیج را بررسی کنید. شما هم می توانید در اکپسلور برای پیج خودتان به صورت رایگان تبلیغ کنید. چگونه؟ خب واضح است که پست تبلیغاتی شما در مرحله اول وارد اکسپلور نمی شود؛ اما کافی است تبلیغات شما مناسب با کاربری باشد و آن کاربر روی پست کلیک کند. از این به بعد وارد اکسپلور شده و کار برای شما مانند آب خوردن می شود.

حرف آخر

در این مطلب 10 مورد از کاربردی ترین فوت و فن های وارد شدن به پیج اکسپلور در اینستا معرفی شد. با کمک این ده استراتژی می توانید خیلی راحت بازدید از پیج خود را بالا برده و محتوای تولید شده خود را به گوش مخاطبینی که در انتظارش هستند برسانید. فراموش نکنید که برای بیشتر دیده و شنیده شدن در این اپ باید از تمامی فرمت های ممکن برای پست محتوا استفاده کنید؛ ریلز گذاشتن را تست کنید؛ مسابقه بگذارید؛ جایزه بدهید؛ همکاری کنید و عملکرد خود را بررسی کنید تا به نتیجه برسید!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.