بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا تکنولوژی مهم است. دلایل بی شماری برای این موضوع وجود دارد که چرا تکنولوژی، جنبه ی کلیدی یادگیری در مدارس است. چه تکنولوژی را دوست داشته باشیم چه نه، تکنولوژی همه جا وجود دارد و برای این که دانش آموزان بتوانند در تحصیلات دانشگاهی و دنیای کسب و کار باقی بمانند، لازم است تا با تکنولوژی آشنایی داشته باشند. برای پاسخ به این سوال که اهمیت تکنولوژی در آموزش چه اندازه است با ما در مینویسم همراه باشید.

۱۰ دلیل برتر برای اهمیت تکنولوژی در آموزش

به منظور خلاصه کردن این موضوع، ما ۱۰ دلیل برتر که نشان دهنده ی اهمیت تکنولوژی در آموزش است را بیان می کنیم:

  1. دانش آموزان خواستار تکنولوژی هستند. اهمیت تکنولوژی در آموزش به این دلیل است که دانش آموزان به طور مداوم خارج از کلاس درس با تکنولوژی سر و کار دارند. کودکان، ارتباط دوجانبه و همکاری را دوست دارند و آموزش از طریق تکنولوژی تبدیل به بخشی از سبک زندگیشان شده است.
  2. معلمان تازه کار خواستار تکنولوژی هستند. تکنولوژی در تحصیلات دانشگاهی و همچنین در دیگر شغل های حرفه ای به کار می رود. برای معلمان تازه کار، اهمیت تکنولوژی در آموزش به عنوان یک ضرورت برای محیط یادگیری در نظر گرفته می شود.
  3. کودکان به صورت مادرزاد، دیجیتال هستند. اهمیت تکنولوژی در آموزش به این دلیل است که کودکان نسبت به اکثر بزرگسالان، آشنایی بیشتری با تکنولوژی دارند. این امر تبدیل به آسان ترین روش برای یادگیری شده است زیرا تکنولوژی بخش جدایی ناپذیر از زندگی ماست. سر و کار داشتن با تکنولوژی در کلاس درس نه تنها باعث یادگیری بهتر دانش آموزان شده است بلکه دانش آموزان مهارت های چند وظیفه‌گی را نیز فرا می گیرند. امروزه، دانش آموزان به سختی شیوه ی یادگیری بدون تکنولوژی را می پذیرند. دانش تکنولوژی مهم است زیرا دانش آموزان بدون آن عقب تر از بقیه خواهند بود.
  4. کودکان به شیوه ی خود می آموزند. با توجه به سال ها تجربه می توان گفت که کودکان به شیوه ی خود یاد می گیرند اما گاهی اوقات، کلاس های درس سنتی این کار را دشوار می سازند. با ادغام تکنولوژی در آموزش، کودکان می توانند سرعت یادگیری دروس و مفاهیم را کمتر کنند و کودکان پیشرفته تر پیش بروند. تکنولوژی همچنین معلمان را آزاد می گذارد تا به کودکان به صورت نفر به نفر کمک کنند.
  5. با وجود تکنولوژی، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. دسترسی داشتن به اطلاعات خارج از کتاب، روش های مختلف به منظور یادگیری مفاهیم را برای دانش آموزان فراهم می سازد. معلمان می توانند از روش های خلاقانه برای آموزش دانش آموزانشان بهره ببرند. تکنولوژی، محیط آموزش را تغییر داده است به گونه ای که یادگیری به شکل عملی تر درآمده است. درآمد مدارس سراسر کشور مختلف است و اغلب، کودکان همواره به منابعی که نیاز دارند، دسترسی پیدا نمی کنند. استفاده از تکنولوژی در مدارس به کم کردن این شکاف کمک می کند.
  6. تکنولوژی می تواند روابط میان معلمان و دانش آموزان را بهبود بخشد. وقتی معلمان به خوبی از تکنولوژی در زمینه های مختلف استفاده کنند، معلمان بیشتر نقش مشاور، کارشناس محتوا و مربی را پیدا می کنند. تکنولوژی کمک می کند تا آموزش و یادگیری معنادارتر و لذت بخش تر شود. دانش آموزان نیز می توانند از طریق نرم افزارهای مبتنی بر تکنولوژی با همکلاسی های خود همکاری داشته باشند. بنابراین اهمیت تکنولوژی در آموزش در این زمینه نیز بر کسی پوشیده نیست.
  7. آزمون ها به صورت آنلاین انجام می گیرند. پروتکلی که مدارس کنترلی بر آن ندارند ولی باید با آن سازگاری پیدا کنند، آزمون آنلاین است. آزمون آنلاین مسیر آینده است اما مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. ارزیابی عملکرد دانش آموزان مستقیماً با استفاده از تکنولوژی امکان پذیر است. فراتر از دیدن نمرات آزمون در زمان واقعی، معلمان می توانند فهم دانش آموزان از یک موضوع را بهتر دنبال و درک کنند.
  8. منایع بسیار زیاد. کامپیوترها، تبلت ها و شکل های دیگر تکنولوژی، منابع متعددی که در کتاب ها یافت نمی شوند را برای معلمان فراهم می سازند. آن ها نه تنها دانش آموزان را مشغول برنامه ها و ویژگی های جذاب و جدید می کنند بلکه روش های دیگری را برای آموزش به دانش آموزان ارائه می دهند. روش یادگیری هر دانش آموز متفاوت است و تکنولوژی به این شکاف نیز کمک می کند.
  9. تکنولوژی، دانش آموزان را مشغول نگه می دارد. دانش آموزان این نسل به عنوان یادگیرندگان تکنولوژیکی در نظر گرفته می شوند. آن ها یاد می گیرند که تعاملی تر باشند و تکنولوژی به آن ها در این مسیر کمک می کند. اغلب کودکان با تمرکز کردن بر یک موضوع و از دست ندادن علاقه ی خود نسبت به آن موضوع، مشکل دارند؛ با وجود منابعی که در دسترس معلمان است، دانش آموزان می توانند بهتر تمرکز کنند و سریع تر یاد بگیرند. بنابراین اهمیت تکنولوژی در آموزش در این زمینه نیز بر کسی پوشیده نیست.
  10. تکنولوژی برای موفقیت بیرون از آموزش ابتدایی و متوسطه ضروری است. چه دوست داشته باشید و چه دوست نداشته باشید، تکنولوژی یک مفهوم ضروری برای یادگیری است. از آن جایی که تکنولوژی به سرعت دچار تغییر می شود، بهتر است تا دانش آموزان زودتر آن را یاد بگیرند. تکنولوژی بخش اولیه از هر صنعت است و روش دیگری جز آن وجود ندارد. امروزه، تکنولوژی فراتر از یادگیری مهارت های پایه ای کامپیوتر است. تکنولوژی به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است و دانش آموزانی که آن را می فهمند، کسانی هستند که در دنیای کسب و کار به موفقیت دست پیدا خواهند کرد.

همچنین بخوانید :تاثیر استفاده از تکنولوژی در مدارس و آموزش محصلان

همان گونه که ملاحطه کردید، در این مطلب خواندید که اهمیت تکنولوژی در آموزش چه اندازه است و با ۱۰ دلیل اساسی برای اهمیت تکنولوژی در آموزش آشنا شدید. ۱۰ دلیلی که باید در نقش تکنولوژی در آموزش و پرورش و یادگیری جدی گرفته شوند. امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده و برای شما مفید بوده باشد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید