نحوه آرایش چشم برای پلک افتاده و پف دار (خط چشم و سایه)

در این پست نحوه آرایش برای پلک افتاده و پف دار توضیح داده شده است. گریم صورت یکی از هنرهای زیبایی است که به کمک آن میتوانید جزئیات صورت خود را تغییر بدهید.

انجام یک آرایش مناسب خوب و متناسب با فرم صورت میتواند تاثیر بسیار خوبی روی چهره هر فرد داشته باشد. به راحتی میتوانید با آرایش صورت خود را لاغر یا پر کنید و نقاطی را که دوست دارید بهتر دیده شود را اصلاح کنید. در ادامه این پست میتوانید نحوه آرایش چشم برای پلک افتاده و چشم پف دار را بیاموزید. نحوه سایه زدن و خط چشم کشیدن برای پلک های افتاده بسیار مهم است و به راحتی می توانید با یک تغییر کوچک در نحوه آرایش خود تغییرات خوبی در چهره خود ایجاد کنید.

چگونه پلک افتاده را آرایش کنیم

شما می توانید با آرایش چشم مناسب هم افتادگی پلک را پوشش دهید هم این که می توانید ظاهری آرام و جذاب داشته باشید. قبل از هر گونه آرایشی می توانید از محصولاتی استفاده کنید که به کاهش افتادگی کمک می کنند. مثلا از یک کرم دور چشم خوب صبح و شب ها و همچنین زیر آرایش چشم استفاده کنید تا چشم ها را احیا کند و ناحیه اطراف را مرطوب نگه دارد. سپس از پرایمر چشم را که باعث می شود سیاهی و پف چشم را پنهان کند استفاده کنید. گذاشتن تی بگ استفاده شده که در یخچال قرار داده اید روی چشم ها یا گذاشتن یخ روی پلک ها کمک می کند پف چشم ها کمتر شود و آراش شما نتیجه بهتری داشته باشد.

از آنجایی که کره ای ها معمولا چشمانی با پلک افتاده دارند می توانید از انواع مدل آرایش کره ای ایده بگیرید.

نحوه آرایش چشم برای پلک افتاده و پف دار

نحوه سایه زدن برای پلک افتاده

برای این که بتوانید افتادگی پلک را با آرایش پنهان کنید مراحل زیر را انجام دهید:

1. ابتدا یک سایه چشم پایه با سایه روشن بزنید. از یک برس سایه چشم صاف استفاده کنید که به نقطه ای در نوک می رسد تا پوشش متوسطی در سراسر پلک، روی چین و درست زیر استخوان ابرو ایجاد کند. سایه چشم روشن باعث می شود که ناحیه چشم بیشتر دیده شود و آن را به جلو می آورد. این کار به خطر درخشان کردن چشم است، بنابراین از رنگ هایی استفاده کنید که به خوبی با رنگ پوست شما هماهنگ است. خانم‌هایی که پوست روشن دارند از سایه‌های مرواریدی یا سفید استفاده کنند، در حالی که خانم‌ هایی پوستی با رنگ‌های متوسط ​​یا تیره دارند از رنگ سایه‌ های هلویی، قهوه‌ای روشن یا طلایی برای برجسته‌ کردن چشم‌ هایشان استفاده کنند.

نحوه آرایش چشم برای پلک افتاده

2. هنگامی که یک سایه پایه کار کرده اید، باید مراحل کانتور را هم انجام دهید. به این صورت که چین ها را با مقدار کمی سایه از یک رنگ تیره تر با استفاده از یک برس اپلیکاتور کرکی کوچک کانتور کنید. گوشه بیرونی این خط کانتور را با زاویه ای متضاد با پلک های افتاده خود کمی به سمت بالا بکشید تا آنها را بلند دیده شود.

3. هنگامی که شما سایه را درست در جای مناسب انجام دهید. پس از آن باید مراحل هایلایتر را به صورت دقیق انجام دهید. هایلایتر را باید دقیقا زیر استخوان ابرو با برس هایلایتر صاف و زاویه دار بزنید که چشم شما را به سمت بالا نشان دهد و این امر به چشمان شما کمک میکند تا پلک های شما افتاده دیده نشود. برای این که جلوه بهتری داشته باشد روی استخوان های گونه بالایی خود هایلایتر بمالید.

چه نوع خط چشمی چشم را درشت نشان می دهد

اموزش خط چشم برای پلکهای افتاده

4. در این مرحله باید خط چشم بکشید. برای پلک ها افتاده خط چشم ضخیم و خشن مناسب نیست برای پلک های افتاده بهتر است خط چشم ظریف و نازک روی خط مژه بالایی خود با رنگ روشن بکشید که چشمان شما را درشت نشان می دهد. توصیه میشود از رنگ آبی استفاده نکنید ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد. همچنین بهتر است به جای مشگی از رنگ های بنفش تیره، آبی یاقوت کبود یا سبز جنگلی استفاده کنید. برخی از آسترها حاوی نکاتی از سایه های فلزی هستند و به برجسته کردن رنگ چشم شما کمک می کنند، که همچنین می تواند افتادگی را کم رنگ کند.

نحوه آرایش چشم برای پلک افتاده

5. بعد از این که سایه چشم و خط چشمتان را کشیدید حال باید ریمل بزنید. اگر دوست دارید مژه هایتان بلندتر و حجیم تر شود این روش باعث می شود که مژهایتان برجسته تر دیده شود و افتادگی پلک شما را کاهش می دهد. این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از ریمل زدن مژه را با فرمژه فر کنید. این روش ساده باعث می شود چشمتان بزرگ دیده شود. سپس دو تا سه لایه ریمل بزنید و به گوشه های بیرونی چشمتان دقت کنید این امر باعث کشیده شدن چشم ها می شود.

نحوه آرایش چشم برای پلک افتاده

6. آخرین مرحله آرایش ابرو ها می باشد. اگر ابروها را پررنگ آرایش کنید تمرکز از پلک های افتاده به سمت ابرو ها کشیده می شود. بهتر است که از مداد یا ژل ابرو هایی استفاده کنید با رنگ موهای شما همخوانی دارد تا ظاهری بهتر داشته باشید. همچنین می توانید از سایه هایی استفاده کنید که از رنگ موهای شما تیره تر باشد تا اسایل جدی تری داشته باشید.

نکات کلیدی

  • از رنگ های روشن و پر جنب و جش برای آرایش لب استفاده کنید تا همه توجه ها به سمت لب و دهان شما کشیده شود.
  • باید همیشه مرافب پوست خود باششید تا همیشه شفاف و درخشنده به نظر برسید.
  • برای ارایش گونه ها از رژگونه هایی به رنگ صورتی یا برنزی استفاده کنید.
  • استخوان های بالای گونه، چانه، دو طرف بینی و کمان کوپید (قوس دو بخشی لب بالایی) را برجسته کنید تا برجسته تر به نظر برسند.
  • شما با آرایش کردن می توانید توجه اطرافیان را به سمت های دیگر خود بکشید تا افتادگی پلک شما محو شود.

همچنین بخوانید: آموزش کشیدن خط چشم با نخ

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.