کالری شلغم آب پز چقدر است؟

میزان کالری شلغم آب پز

برای اینکه بدانید روزانه به چه میزان کالری دریافت می کنید لازم است مقدار کالری هر ماده غذایی را بدانید. شلغم یک میوه کم کالری و بسیار مفید است. در این مطلب به بیان مقدار کالری شلغم آب پز می پردازیم.

در این آب و هوای و فصل سرما یکی از سبزیجاتی که بسیار توصیه میشود تا از سرماخوردگی جلوگیری شود و با آن مبارزه کند شلغم است. شغلم را میتوان به صورت خام خورد و هم به صورت پخته شده و آب پز. اما برای برخی افرادی که دوست دارند بدانند هر چیزی که میل می کنند چه مقدار کالری دارد، شاید این سوال پیش بیایید که کالری شلغم آب پز چقدر است؟ آیا شلغم پخته شده کالری بیشتری دارد یا شلغم خام؟ در این پست قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم و روشن خواهیم کرد که کالری شلغم آب پز چقدر است؟

کالری شلغم پخته شده چقدر است؟

شلغم یکی از سبزیجاتی است که بسیاری از افراد برای تزئین و طراحی سالاد و غذای خود استفاده می کنند، از طرفی شلغم را به میتوان پخت و استفاده کرد و در هر صورت، خوردن شلغم برای افرادی که سرما خورده اند و یا آنفولانزا دارند بسیار توصیه میشود.

یکی از ویتامین هایی که در شلغم وجود دارد ویتامین K است که منجر به به کاهش التهاب در بدن فرد میشود و به همین دلیل است که برای سرماخوردگی بسیار مفید است.

شاید پیش خود فکر کنید که مقدار کالری موجود در شلغم چه قدر است و آیا مقدار کالری موجود در شلغم آب پز شده افزایش پیدا میکند؟

اگر رژیم کاهش وزن و لاغری را دارید، باید گفت که نگران نباشید چرا که کالری موجود در شلغم زیاد و مضر نیست و جای نگرانی نیست.

شلغم علاوه بر داشتن ویتامین K  دارای ویتامین C است که کمک شایانی به درمان سرماخوردگی و آنفولانزا می کند و با پخته شدن آن مقدار ویتامین های موجود در آن از بین نمی روند و کاهش پیدا نمیکند.

باید گفت که مقدار کالری موجود در شلغم خام تنها 28 کالری است که اگر رژیم لاغری و کاهش وزن گرفته اید نگران نباشید چرا که مقدار کالری موجود در شلغم ( 28) زیاد نیست.
نکته جالب این است که شلغم پخته شده دارای کالری کم تری از شلغم خام است. شلغم خام 28 کالری است و شلغم پخته شده دارای 22 کالری است.

کالری و ارزش غذایی شلغم آب پز

کالری و ارزش غذایی شلغم آب پز

  • کالری 
  • پروتئین
  • کربوهیدرات
  • چربی
  • فیبر
کالری 100 گرم شلغم پخته = 28 کالری
کالری 100 گرم شلغم خام = 22 کالری
کالری یک فنجان شلغم آب پز = 156 گرم = 41 کالری
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.