چند بار در روز به گربه غذا بدهیم؟

حیوانات اهلی مانند گربه که در خانه از آن ها نگهداری می کنید، باید به تغذیه و سلامت آن ها نیز توجه کنید. گربه ها ممکن است در هر ساعتی از شما درخواست غذا کنند، اما غذا دادن بی برنامه به گربه ها برای سلامت گربه خطرناک است و باعث افزایش وزن شدید گربه ها می شود. پس باید یک برنامه غذایی مناسب برای گربه های خانگی خود داشته باشید تا گربه شما سالم و سلامت باشد. اما چند بار در روز به گربه غذا بدهیم؟ در این پست به شما راهنمایی می کنیم که چگونه به گربه خود غذا بدهید. برای دانلود صدای گربه با کیفیت بالا کلیک کنید.

چند وقت یک بار باید به گربه غذا دهیم؟

اینکه هر چند وقت یک بار باید به گربه خود غذا دهید به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا چند سال دارند. گربه ها باید بر اساس مرحله زندگی خود تغذیه شوند، چه آن بچه گربه یا بزرگسال.

از آنجا که گربه ها شکم کوچک دارند، تقریبا به اندازه یک توپ پینگ پنگ، پس به جای این که غذای زیاد بخورند باید به غذا خوردن کم عادت کنند، زیرا اگر مقدار زیادی غذا بخورند ممکن است بعد از غذا مریض شوند یا به مرور وزن اضافه کنند. بنابراین، چند وعده غذایی کوچک تر در روز باید به جای یک وعده غذایی بزرگ برای گربه خود در نظر بگیرید.

اگر در مورد زمان وعده های غذایی مشخص تصمیم گرفتید، حتما به این زمان های روز پایبند باشید. چند بار در روز باید به گربه غذا بدهیم؟ اگر در طول روز از خانه بیرون هستید، یک بار غذا دادن صبح و یک بار غروب غذا دادن کافی است، همچنین یک کاسه لعل خشک برای گربه خود کنار بگذارید.

اگر چه برخی از صاحبان گربه ها تصمیم می گیرند در تمام طول روز غذا برای گربه ی خود کنار بگذارند، اما این امر نظارت بر میزان خوردن گربه شما را دشوار می کند و می تواند منجر به افزایش وزن گربه شود. این امر اگر بیش از یک گربه داشته باشید هم درست نیست، زیرا تشخیص این که چه کسی چه چیزی می خورد دشوار است. برای مقابله با این مسئله، تغذیه جداگانه برای گربه های خود قرار دهید.

بخوانید: گربه ها چه رنگی را دوست دارند؟

چه مقدار غذا باید به گربه خود غذا بدهم؟

این که در نهایت چقدر غذا به گربه خود می دهید به نژاد و سبک زندگی او بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر گربه ای در داخل خانه دارید، ممکن است آن ها به اندازه گربه های فضای باز به غذا احتیاج نداشته باشند.

اگر به گربه خود غذای مرطوب می دهید، یک کیسه در هر وعده غذایی باید کافی باشد. اگر گربه شما تمام کیسه را نمی خورد، می توانید آن را در یخچال قرار دهید و وقتی گربه شما دوباره گرسنه است، غذا را به آرامی در مایکروویو گرم کنید و آن را به گربه خود دهید.

اگر گربه شما تمام غذای مرطوب خود را نمی خورد، مقداری غذای خشک در کنار غذای مرطوب گربه قرار دهید. غذای مرطوب را برای طولانی مدت نگه ندارید زیرا فاسد می شود و باید دور ریخته شود.

در روز چند بار به گربه غذا دهیماگر فقط گربه خود را با غذای خشک تغذیه می کنید، بدانید که آن ها به آب آشامیدنی تازه نیاز دارند، و آب مورد نیاز آن ها را نیز در کنارشان قرار دهید. اکثر افرادی که گربه دارند، دوست دارند که به گربه های خود ترکیبی از غذای مرطوب و خشک برای تنوع بدهند.

مطالب بیشتر: گربه ها چه میوه ای می توانند بخورند؟

وزن گربه خود را به دقت کنترل کنید تا مشخص شود آیا به میزان مناسب به او غذا می دهید یا خیر. اگر گربه شما شروع به اضافه وزن می کند، باید مصرف غذای او را کاهش دهید. برای ارزیابی وضعیت جسمی گربه خود، از دستان خود استفاده کنید تا به دقت اطراف دنده و کمر آن ها را احساس کنید. اگر نمی توانید کمر آن ها را به راحتی ببینید و احساس کنید، احتمالا اضافه وزن دارند. همیشه در مورد کمک به کاهش وزن گربه خود از دامپزشک راهنمایی بخواهید تا بتوانید این کار را با دقت و ایمن انجام دهید.

به همین ترتیب، اگر دنده ها، ستون فقرات و کمر گربه شما قابل مشاهده باشد، ممکن است کم وزن باشند. شما باید از دامپزشک در مورد چگونگی افزایش ایمن وزن گربه خود مشاوره بگیرید.

معمولا بسته بندی غذای حیوانات خانگی حاوی رهنمودهای مفیدی در مورد مقدار دادن به حیوان خانگی است. در غیر این صورت، می توانید از راهنمای تغذیه گربه استفاده کنید یا اگر مطمئن نیستید از دامپزشک راهنمایی بخواهید.

چند بار در روز باید به بچه گربه خود غذا دهیم؟

از آن جا که بچه گربه ها کارهای زیادی برای انجام دارند، باید چهار برابر گربه های بالغ کالری بخورند. با این حال، از آن جا که معده آن ها بسیار کوچک تر از یک گربه بالغ است، بچه گربه ها باید روزانه تعداد وعده های غذایی زیاد با مقدار غذای کم داشته باشند تا کالری و مواد مغذی مناسب دریافت کنند.

بعد از، از شیر گرفتن بچه گربه ها در حدود شش تا هشت هفته، آن ها می توانند شروع به خوردن حداکثر وعده های غذای مخصوص به بچه گربه ها کنند. با بزرگ تر شدن بچه گربه، می توانید به تدریج تعداد وعده هایی را که روزانه به آن ها می دهید تا رسیدن به بزرگ سالی یا حدود یک سالگی کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: آیا گربه ها می خندند؟ 

چند بار باید به گربه بزرگ سال غذا بدهیم؟

گربه های بزرگسال نیاز های تغذیه ای متفاوت با گربه های جوان دارند و ممکن است به غذای مخصوص گربه های بزرگسال نیاز داشته باشند. گربه های مسن بیشتر وقت خود را برای استراحت و خواب می گذرانند، بنابراین نسبت به گربه های جوان و فعال تر به کالری کمتر نیاز دارند. هر چند ممکن است به مواد مغذی اضافی نیاز داشته باشند.

ممکن است متوجه شوید گربه سال خورده شما فقط یک یا دو وعده غذا در روز مصرف می کند. با این حال، همیشه باید از یک دامپزشک در مورد چگونگی بهترین تغذیه به آن ها مشاوره بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.