موزیک به قلب کمک می کند تا ریتم خود را پیدا کند!

0
394
موسیقی برای قلب
موسیقی برای قلب

دانشمند الیور ساکس Oliver Sacks نوشت: “موسیقی می تواند قلب را به طور مستقیم متورم کند و نیازی به میانجیگری نیست.” تحقیقات پزشکی اعتقاد به مشاهدات او را نشان می دهد، زیرا موسیقی کلاسیک برای کاهش ضربان قلب و فشار خون شناخته شده است. با این حال، یک مطالعه جدید نشان می دهد که کمی “میانجیگری” از داروهای ضد فشار خون طولانی مدت در کمک به قلب برای پیدا کردن ریتم طبیعی خود.

ترکیب قدرت تسکین دهنده موسیقی با اثرات مفید داروهای ضد فشار خون به نظر می رسد یک هماهنگی زیبا ایجاد کند که ضربان قلب و فشار خون افراد مبتلا به فشار خون بالا را کاهش می دهد.

این نتیجه اصلی یک مطالعه جدید انجام شده توسط تیم بین المللی محققان است. نتایج آنها در مجله Scientific Reports منتشر شده است.
عمیق غیر قابل توصیف موسیقی، همانطور که کیسه ها آن را در کتاب خود Musicophilia نامیده اند، پیش از این نشان داده شده است تا اثرات شفا بر قلب داشته است. مطالعات نشان داده اند که موسیقی می تواند فشار خون را کاهش دهد، ضربان قلب را کاهش دهد و ناراحتی افراد مبتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.
اثرات آرام موسیقی در اینجا متوقف نمی شود. موسیقی درمانی برای کمک به قلب برای متوقف کردن و فشار خون در سراسر بدن نشان داده شده است، موسیقی کلاسیک و راک باعث می شود که شریان های شما بیشتر نرم شوند و گوش دادن به موسیقی در طول عمل جراحی کمک می کند تا ضربان قلب را به سرعت آرام بخش پایین بیاورید.

با توجه به تمام این تاثیرات درخشان مثبت موسیقی در قلب، می تواند این باشد که موسیقی نیز می تواند اثرات مثبت دارو فشار خون را افزایش دهد.

این سوال، محققان را مختل کرد – که توسط Vitor Engrácia Valenti، استاد گروه پاتولوژی زبان گفتاری در دانشگاه ایالتی São Paulo در برزیل، رهبری شد. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند تا تحقیق کنند.

آدل و انیا داروهای فشار خون بالا را افزایش می دهند

پروفسور Valenti و همکارانش اثرات موسیقی سازمانی بر ضربان قلب و فشار خون افراد با “فشار خون بالا کنترل شده” را بررسی کردند. این ۳۷ شرکت کننده بودند که داروهای ضد فشار خون را برای حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱ سال مصرف کرده بودند.
پس از مصرف داروهای فشار خون معمولی، شرکت کنندگان به مدت ۶۰ دقیقه با استفاده از گوشی گوش به موسیقی دادند. روز بعد داروهای خود را به طور معمول مصرف کردند.
ضربان قلب شرکت کنندگان گوش دادن موسیقی به میزان ۶۰ دقیقه پس از مصرف داروهای فشار خون به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد، در حالی که وقتی به موسیقی گوش نمی دادند، ضربان قلب در همه زمان ها کاهش نمی یافت.اثرات دارو بر فشار خون نیز زمانی شدت گرفت که شرکت کنندگان در معرض موسیقی سازمانی قرار گرفتند!!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید