عمر اسب چند سال است ؟ (میانگین عمر اسب ها)

عمر اسب چند سال است ؟ طول عمر اسب ها به ۳۰ سال هم می رسد که ممکن است از گربه ها و سگ های مسن تر هم طول عمر بیشتری داشته باشند. اگر از اسب به خوبی مراقبت و نگه داری شود امکان دارد که از سی سال هم بیشتر طول عمر داشته باشند، در برخی اوقات اسب های دارای سن بالا هم می توانند بدوند یا به آرامی سواری دهند. عکس زیباترین اسب جهان (مجموعه عکس هایی از زیباترین اسب های جهان) را می توانید مشاهده کنید.

آیا می دانید عمر اسب چند سال است ؟

تنوع و تفاوت در طول عمر اسب ها

همان طور که علم پزشکی و تغذیه ثابت کرده که برای انسان مفید می باشند، در مراقبت و نگه داری از حیوانات هم پیشرفت هایی انجام شده که موجب افزایش طول عمر حیوانات و همچنین اسب ها میشود. به این دلیل نسبت به گذشته طول عمر پونی ها و اسب ها افزایش یافته است. اما در برخی از نژادها این نکته وجود دارد که نسبت به دیگر نژادها طول عمر بیشتری داشته باشند.

طول عمر اسب

عمر اسب چند سال است ؟ میانگین عمر یک اسب اهلی بر اساس آماری که وزارت کشاورزی اعلام کرده است ۲۵ تا ۳۵ سال است. در برخی مواقع سن بیشتر اسبها از میانگین هم بیشتر می شود. اسب های کوچک یا همان پونی ها دارای طول عمر بیشتری هستند، اکثرا تا سن ۳۰ سالگی تحت آموزش قرار می گیرند. حتی ممکن است بعضی از (اسب های کوچک) یا همان پونی ها و اسب ها بیشتر از ۴۰ سالگی هم عمر کنند. ۶۲ سال بالاترین طول عمری است که برای یک اسب به ثبت رسیده است.

نژاد بارکش (Draft breeds) جزء بزرگ ترین اسب ها هستند و نسبت به نژاد های عربی(Arabians) طول عمر ندارند. در این میان استثنایی هم است که اسب های بارکش بیشتر از اندازه میانگین عمر داشته اند.

عمر اسب چند سال است ؟ تشخیص سن اسب دشوار است

در اسب های که بیشتر عمر میکنند تشخیص سن آنها سخت می باشد، مخصوصا اگر دارای مدارک شناسایی نباشند یا عوض شدن صاحب در تشخیص سن هم تاثیر دارد. یک راه حل برای مشخص کردن سن اسب ها وجود دارد که زیاد دقیق نمی باشد به این صورت که از شمردن دندان های اسب میتوان سن تقریبی او را حدس زد. از این رو از گذشته ها ضرب المثلی وجود دارد که می گوید دندون اسب پیشکشی را نمی شمارند یعنی درست نیست ارزش و قدمت هدیه را پرسید و یا حساب کرد.

پس اگر اسبی مدارک شناسایی یا برگه تولد نداشته باشد، دانستن اطلاعات دقیق درباره سن او غیر ممکن است. این امر برای افرادی که پرورش اسب دارند یا دامپزشک هستند هم ممکن نمی باشد. از عکس بچه اسب برای پروفایل واتس اپ و تلگرام می توانید استفاده نمایید.

سن اسب

به اسب خود کمک کنید یک زندگی طولانی و سالم داشته باشد

در پاسخ به این پرسش که عمر اسب چند سال است ؟ برخی عقیده دارند که برای یک اسب سن بالا، مراقبت خوب و زمان کافی گذاشته شود زندگی خوب و سالمی خواهد داشت. اگر یک اسب در سالمندی و دوران بازنشستگی سالم می باشد به این دلیل است که در طول زندگی اش به نیازهای اساسی اسب مانند خوراک، مراقبت از دندان و نعل بندی او توجه شده است. در برخی مواقع از اسب های سن بالا برای آموزش و یادگیری کودکان یا همراه اسب های جوان هستند تا به آنها رفتارهای یک اسب خوب را یاد بدهند. حتی ممکن است بخاطر رفتار و اخلاقشان مورد محبت صاحب یا افراد دیگر قرار گیرند.

آن طور که آمار نشان داده، میانگین عمر یک اسب اهلی برای زندگی بیشتر ۵۰ در صد می باشد. اگر برای اسب بیماری بوجود بیاید و قبل از این که بر اثر مرگ طبیعی بمیرد، صاحبش میتواند مرگ راحتی را برای او داشته باشد. به این علت است که عوارض ناشی از بیماری نداشته باشد یا درد بیشتر باعث اذیت او می شود. گرفتن این تصمیم سخت می باشد ولی بهترین کاری است که میتوان انجام داد.

عمر اسب چند سال است؟

اگر اسب ها در حیات وحش قادر نباشند گله را همراهی کنند، طعمه شکارچیان می شوند. حتی ممکن است که اسب های سن بالا به دلیل گرسنگی و بیماری دیگر قادر به ادامه زندگی نباشند. زیرا این اسب ها دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند و نمی توانند بدون مراقبت دامپزشک با باکتری و ویروس ها مبارزه کنند و دیگر نمیتوانند به زندگی ادامه دهند و تعداد کمی از آنها در آرامش کامل می میرند. ولی اسب هایی هم وجود دارند که این مشکلات را سپری می کنند و زنده می مانند، برای زندگی بهتر شانس بیشتری دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.