چگونه در گروه واتساپ فقط ادمین پیام دهد؟

روش بستن ارسال پیام توسط اعضا در گروه واتساپ

برخی از گروه های واتس اپ تنها به این جهت ساخته می شوند که پیام های مهم به اطلاع اعضا برسد. در این گروه ها بهتر است امکان ارسال پیام توسط اعضا بسته شود و فقط ادمین یا ادمین های گروه قادر به ارسال پیام در گروه واتساپ باشند. اگر نمی دانید چگونه این راهنمای کوتاه را بخوانید.

در یک گروه واتساپ این امکان وجود دارد که پیام‌های اعلان‌های مهم گم شوند، به خصوص اینکه معمولا چندین عضو گروه همزمان با هم مشغول به پیام فرستادن و تایپ کردن هستند. اما اگر ادمین گروه هستید، واتساپ به شما این اجازه را می‌دهد تا با محدود کردن امکان ارسال پیام فقط خود شما پیام ارسال کنید.

جلوگیری از ارسال پیام در گروه واتساپ توسط اعضا

  • ابتدا اپلیکیشن واتساپ را بر روی گوشی هوشمند اندروید، تبلت یا آیفون خود راه اندازی کنید و از زبانه‌ی «Chats» وارد چت گروهی شوید.
  • بر روی نام گروه در بالای مکالمه ضربه بزنید تا صفحه پروفایل یا نمایه آن را مشاهده کنید.

بستن ارسال پیام توسط اعضا

 

  • صفحه را به پایین بکشید و گزینه‌ی «Group Settings» یا همان تنظیمات گروه را انتخاب کنید.

  • بر روی «Send Messages» یا ارسال پیام‌ها ضربه بزنید.

جلوگیری از ارسال پیام در گروه واتساپ

  • آن را به گزینه‌ی «Only Admins» تغییر دهید. برای ذخیره تنظیمات جدید، دکمه «Ok» را انتخاب کنید.

چگونه در گروه واتساپ فقط ادمین پیام دهد

با این کار فقط ادمین اجازه دارد در چت گروهی واتساپ پیام ارسال کند. دسترسی بقیه اعضای گروه به فقط خواندنی محدود می‌شود.

هنگامی این تنظیمات جدید گروه واتساپ را بروزرسانی کردید، واتساپ یک پیام هشدار در چت گروهی ارسال می‌کند تا اعضای گروه از این تغییرات مطلع شوند. برای اعضا، فیلد مربوط به نوشتن پیام که در پایین صفحه قرار دارد با یک یادداشت ثابت جایگزین می‌شود که بر روی نوشته شده است «تنها ادمین قادر به ارسال پیام است». با این وجود، تنظیمات جدید هیچ تاثیری بر پیام‌های قبلی گروه نخواهد داشت.

به منظور بازگشت به تنظیمات قبلی چت گروهی، باید به منوی تنظیمات گروه بازگردید. از آنجایی که خود ادمین مدیریت و کنترل تنظیمات گروه واتساپ را بر عهده دارد، می‌تواند به راحتی این تغییرات را اعمال کند.

وقتی ادمین می‌خواهد اطلاعاتی را با اعضای گروه به اشتراک بگذارد که مهم است و می‌خواهد مطمئن شود که همه از آن مطلع خواهند شد، پیام‌های عمومی را غیرفعال کرده و دسترسی اعضا برای گذاشتن پیام را غیرفعال می‌سازد. سپس، می‌تواند تنظیمات را به حالت اولیه بازگردانده و پیام گورهی را فعال کند.

از طرف دیگر، اگر به دلیل عضویت در یک گروه واتساپ، از صدای مداوم اعلان تلفن خود خسته شده‌اید، می‌توانید اعلان‌های گروه مد نظر را خاموش کنید یا یک چت را به‌طور نامحدود بی‌صدا کنید.

همچنین بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.