رنگین کمان چگونه تشکیل می شود؟

تشکیل رنگین کمان به زبان کودکانه

توضیح رنگین کمان چگونه ساخته می شود برای کودکان ممکن است کمی پیچیده باشد. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم به کودکان بگویید رنگین کمان ها چگونه تشکیل می شود.

فرض کنید که باران شدیدی می آید، شما با ماندن در خانه خود از این باران در امان هستید، اما به محض تمام شدن آن، به بیرون نگاه می کنید. در آن هنگام، خورشید تازه از پشت ابرها بیرون آمده و باران در حال قطع شدن است. در این لحظه شگفت انگیز و جادویی، شما یک منظره زیبا می بینید که اسمش رنگین کمان است! رنگین کمان با رنگ آمیزی و عکس هایی که از آنها گرفته شده است، یکی از بهترین و منحصر به فرد ترین موهبت های طبیعت محسوب می شود.

همچنین اشعار، ترانه ها و هنرهای زیادی از آنها الهام گرفته است. اما چه چیزی در مورد این قوس های زیبا و با شکوه وجود دارد که باعث می شود ما خیلی آنها را دوست داشته باشیم؟ بیایید با هم با حقایق جالبی که درباره رنگین کمان وجود دارد آشنا بشویم و این اطلاعات می تواند برای نوشتن تحقیق در مورد رنگین کمان چگونه تشکیل می شود به شما کمک کند.

 

رنگین کمان چگونه ساخته می شود؟

وقتی نور از طریق قطره های آب می درخشد، مثل وقتی که نور خورشید هنگام بارش باران ظاهر می شود، رنگین کمان شکل می گیرد. این نور مانند انعکاسی در آینه شکسته شده و به شکل منحنی در می آید که باعث ایجاد همه رنگ های شگفت انگیزی می شود که می بینید.

به طور معمول، رنگین کمان از بارش باران نمایان می شود، اما می تواند در هر جایی که نور در داخل قطرات آب شکسته می شود، اتفاق بیفتد. رنگین کمان را می توان در مه، بخار، قطره های ریز باران و شبنم نیز مشاهده کرد.

رنگین کمان از هفت رنگی که از نور می آیند، تشکیل شده است. این هفت رنگ عبارت است از قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش.

یک روش موثر برای به یاد سپردن این رنگ ها، تصور یک نام اختصاری و مخفف است که مثلا نام یک مرد است: آقای روی جی. بیو ROY G. BIV (حروف اول هر رنگ).

 

آیا همه رنگین کمان را به یک شکل می بینند؟

در واقع، عاملی که رنگین کمان را پدیده ای خاص می کند عدم مشابه دیده شدن آن توسط دو نفر است. دلیل آن تفاوت در چگونگی تابش و بازتاب نور خورشید به چشمان شماست که باعث می شود هر کس تصویر متفاوتی ببیند.

تنها کسانی که تصویر یکسانی با شما می بینند آنهایی هستند که دقیقاً زیر رنگین کمان ایستاده اند و مشابه همان تصویری را می بینند که شما از راه دور می بینید.

رنگین کمان چگونه ساخته می شود

 

آیا می توان رنگین کمان را لمس کرد؟

رنگین کمان جسم یا شی نیست و قابل لمس نمی باشد. آنها از نورهایی که بر اثر تابش نور خورشید و بازتاب به چشمان شما ساطع می شوند، ساخته شده اند و شما هیچ وقت نمی توانید نور را لمس کنید.

 

انتهای یک رنگین کمان کجاست؟

هیچ انتهایی برای یک رنگین کمان وجود ندارد. با اینکه از دید ما به شکل یک کمان یا حرف U برعکس هستند، اما شکل واقعی آن یک دایره کامل است.

به خاطر اینکه ما عموماً از روی زمین به آن نگاه می کنیم، فقط بخشی از این دایره را می توانیم بینیم.

 

چگونه رنگین کمان بسازیم؟

بله، تو می تونی! تنها ابزاری که نیاز دارید خورشید و یک شلینگ آب (و البته اجازه بزرگترها) است. کافیست پشت به آفتاب بایستید یعنی صورت شما مقابل آن قرار نگیرد.

شلنگ آب را با دست خود نگهدارید – شلنگ هایی با دهانه بزرگتر نتیجه بهتری ارائه می دهند – و شیر آب را باز کنید.

حالا دست دیگرتان را بالا نگهدارید. شلنگ را طوری نگه دارید که آب به سمت دست شما پاشیده شود.

اکنون می توانید یک رنگین کمان کوچک در حیاط خانه ببینید!

اگر موفق به انجام آن نشدید، سعی کنید آنقدر شلنگ را بالا و پایین ببرید تا کمان رنگی شگفت انگیز بالاخره تشکیل شود.

اگر باز هم جواب نگرفتید، احتمالاً باید برای یک روز آفتابی تر صبر کنید تا تابش نور بیشتری در اختیار داشته باشید.

تحقیق در مورد رنگین کمان چگونه تشکیل می شود

 

حقایقی جالب درباره رنگین کمان

رنگین کمان با تابش نور خورشید و بازتاب آن به قطره های آب تشکیل می شود.

در هوای بارانی، غبارآلود، نم صبحگاهی و مه قابل رویت است.

از هفت رنگ درست شده است: قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش.

هیچ دو نفری نمی توانند تصویر مشابهی از آن را ببینند.

ساختار رنگین کمان دایره ای شکل است اما به دلیل اینکه آن را از روی زمین می بینیم، به شکل کمان دیده می شود.

رنگین کمان نورهای زیبایی دارد که اکثر مردم از دیدن آن لذت می برد و شگفت زده می شوند. این نورهای شگفت انگیز الهام بخش به وجود آمدن بسیاری از اشعار، هنرها و آهنگ ها هستند.

با اینکه رنگین کمان ترکیبی از بازتاب نور و قطرات آب است، همچنان تماشای آنها برای مردم لذت بخش و دوست داشتنی است.

 

دفعه بعدی که با باران شدیدی مواجه شدید، احتمالا تنها دغدغه تان پیدا کردن یک رنگین کمان باشد!

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.