چگونه در استوری اینستاگرام سوال بپرسیم؟ (آموزش 4 حالت سوال پرسیدن در اینستا)

حتما در اینستاگرام دیده اید که برخی از افرادی که فالو کرده اید در استوری اینستاگرام خود سوالی را مطرح می کنند و از شما می خواهند به آن پاسخ دهید. پرسیدن سوال در استوری اینستاگرام حالت های مختلفی دارد. ایجاد کادر پرسش و امکان دریافت جواب در دایرکت، طرح یک پرسش در اینستاگرام به شکل نظرسنجی (بله و خیرگذاشتن اسلایدر ایموجی که می توان آن را به یک سمت کشید و گذاشتن کوییز در اینستا و مشخص کردن پاسخ درست. اگر نمی دانید که چگونه در استوری اینستاگرام سوال بپرسید با ما همراه باشید.

 نحوه ساخت سوال و جواب در استوری اینستاگرام

چگونه در استوری اینستاگرام با خط نستعلیق بنویسیم؟

اینستاگرام روز به روز سعی می کند الگوریتم های خود را تغییر دهد و به عبارتی توسعه دهد. هدف از شبکه های اجتماعی آسوده کردن ارتباط بین افراد است. پس از گذشت زمانی اینستاگرام گزینه سوال question را به آپشن های خود اضافه کرده است که ارتباط را بین افراد افزایش داده است و کاری کرده است تا افراد بتوانند آسوده تر با یکدیگر ارتباط بگیرند و سرگرم تر باشند. در ادامه ۴ روش سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام را به صورت مرحله به مرحله و با عکس به شما آموزش می دهیم:

چگونه استوری اینستاگرام را دانلود کنیم؟

چگونه استوری اینستاگرام را هایلایت کنیم؟

۱٫ چگونه استوری سوالی بگذاریم: ایجاد کادر پرسش و پاسخ

برای اینکه بتوانید با فالوور های خود ارتباط بگیرید و سوال و جواب را مطرح کنید نیازمند این است که وارد صفحه استوری حساب کاربری خود شوید، در ادامه با تصاویر کامل توضیح خواهیم داد که چگونه در استوری اینستا سوال بپرسیم؟ با ما همراه باشید.

 • وارد صفحه استوری حساب کاربری خودتان شوید. برای وارد شدن به صفحه استوری لازم است که بر روی آیکون دوربین در صفحه خانه اینستاگرام خود کلیک کنید.
 • روش دوم برای باز کردن صفحه استوری در اینستاگرام تنها کافی است که وارد اینستاگرام شده و  صفحه را از سمت چپ به سمت چپ بکشید.
نحوه سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام
وارد بخش استوری اینستاگرام خود شوید
 • عکس و یا فیلم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب عکس و یا فیلم مورد نظر، بر روی سومین آیکون از سمت راست بالا (استیکر) کلیک کنید تا صفحه جدید برایتان باز شود.
چگونه در اینستا سوال بپرسیم
روی نماد استیکر کلیک کنید
 • گزینه question را انتخاب کنید.
نحوه ایجاد کادر سوال و جواب در اینستاگرام
گزینه question را انتخاب کنید.
 • پس از این بسیار راحت است و کافی است که سوال خود را تایپ کنید و استوری خود را به اشتراک بگذارید تا فالوورها یتان به سوال پاسخ دهند و سرگرم شوید.
نحوه ایجاد کادر سوال و جواب در اینستاگرام
سوال مورد نظر خود را تایپ کنید

با این کار می توانید سوال های جالب در استوری اینستاگرام خود مطرح کنید و از افرادی که ان را میبینند پاسخ های جالب دریافت کنید. این گزینه معمولا توسط افراد مشهور که زندگی آن ها برای دیگران مهم است استفاده می شود اما شما هم می توانید این روش جالب را امتحان کنید.

۲٫ چگونه در استوری اینستاگرام سوال بپرسیم: سوالات بله و خیر اینستا

 • بعد از ورود به صفحه استوری اینستاگرام و انتخاب عکس یا فیلم مورد نظر روی علامت استیکر کلیک کنید سپس روی گزینه poll کلیک کنید.
نحوه گذاشتن سوالات بله و خیر اینستا
روی گزینه poll کلیک کنید
 • سپس سوال مورد نظظر خود را بپرسید.
نحوه سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام
سوال مورد نظر را تایپ کنید

این روش برای مواقعی که بین دو گزینه مردد هستید استفاده می شود به عنوان مثال یک فروشگاه آنلاین دارید و از مشتریان خود بین دو مدل نظرسنجی می کنید. اگر گزینه ها بیش ار دو مورد است بهتر است از روش بعدی یعنی طرح سوالات چند گزینه ای در استوری اینستاگرام استفاده کنید.

۳٫ چگونه در اینستا سوال چند گزینه ای بپرسیم؟ گذاشتن کوییز در استوری اینستاگرام

یک روش معمول دیگر برای پرسیدن سوال در اینستاگرام استفاده از کوییز می باشد. وقتی گزینه ها بیش از دو مورد است می توانید از این روش استفاده کنید.

بعد از ورود به صفحه استوری اینستاگرام و انتخاب عکس یا فیلم مورد نظر روی علامت استیکر کلیک کنید

 • بعد از انتخاب نماد استیکر در بخش استوری اینستاگرام روی گزینه quiz کلیک کنید.
چگونه در اینستا سوال چند گزینه ای بپرسیم؟
گزینه quiz را انتخاب کنید
 • سپس سوال مورد نظر خود را تایپ کنید. شما می توانید گزینه های بیشتری به این بخش اضافه کنید و با کلیک بر روی دایره سمت چپ یکی از گزینه ها گزینه صحیح را مشخص کنید. در این صورت وقتی مخاطب شما یکی از گزینه ها را انتخاب می کند گزینه درست سبز می شود.

۴٫ نحوه سوال پرسیدن در اینستاگرام: گذاشتن اسلایدر ایموجی در استوری اینستاگرام

در این روش نظر مخاطبین خود را با بیان احساسات آن ها جویا می شوید.

 • بعد از ورود به صفحه استوری اینستاگرام و انتخاب عکس یا فیلم مورد نظر روی علامت استیکر کلیک کنید و گزینه مشخص شده در تصویر زیر را انتخاب کنید.

سوال مورد نظر خود را مطرح کنید. شما میتوانید ایموجی مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نظر و احساس مخاطب را نسبت به متن و یا سوالی که مطرح می کنید جویا شوید.

چگونه در استوری سوال بپرسیم

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری علاقه افراد به فضای مجازی و استفاده از گوشی های هوشمند افزایش پیدا کرد. در مقابل نیز نرم افزار ها و شبکه های اجتماعی که در فضای مجازی به وجود آمده اند این حس خوب را در افراد به وجود آورد که میتوانند در سرتاسر دنیا با یکدیگر در ارتباط باشند. برنامه و نرم افزار اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب همه است که در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. اینستاگرام با هر بروزرسانی نسخه جدید خود کاربران خود را شگفت زده می کند و این حس را به آن ها میدهد که میتوانند از آپشن های جدیدتر برای ارتباط گرفتن استفاده کنند. یکی از آپشن های کاربردی اینستاگرام ” استوری ” است.

در این قسمت نحوه سوال پرسیدن در استوری اینستاگرام به ۴ شکل را به شما آموزش دادیم که امیدواریم برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید