چگونه یک مذاکره گر خوب باشیم؟
چگونه یک مذاکره گر خوب باشیم؟

هر شغلی که داشته باشید باید بدانید که چگونه مذاکره کنید و در یک مذاکره چگونه موفق باشید. نحوه مذاکره و صحبت کردن درست با افراد متفاوت برای اینکه بتوانید موقعیت های شغلی و اجتماعی بالایی را بدست بیاورید بسیار مهم است. در این پست قصد داریم تا نحوه مذاکره خوب و مناسب را آموزش دهیم و بگوییم که چگونه یک مذاکره گر خوب باشیم؟ پس اگر به دنبال این هستید که به یک مذاکره گر خوب تبدیل شوید این متن را تا آخر مطالعه کنید چرا که نکات بسیار مهمی را برای مذاکره خوب بیان می کنیم.

چگونه در مذاکره برنده شویم؟

در این پست قصد داریم که از نظر روانشناسی توضیح دهیم که با رعایت چند نکته بسیار مهم و ریز بتوانید در مذاکره های شغلی و اجتماعی خود موفق باشید تنها کافی است که از نظر روانشناسی این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

مذاکره کنندگان خوب احتمالاً افزایش حقوق، تأمین خانه یا شغل مورد نظر خود و برقراری آرامش در خانه را دارند. در این راستا تحقیقات و بررسی های بسیاری انجام شده است اما هیچکدام از آن نظریه های جزئیات زیادی در مورد نحوه مذاکره درست و صحیح که ریشه روانشناسی داشته باشد را توضیح نداده اند.

مطالعات زیادی نشان داده است که افرادی که دارای قدرت کم هستند در مذاکره عملکرد بدتری نسبت به افراد با قدرت بالا دارند خواهند داشت.

سعی کنید قبل از رفتن به مذاکره به مدت 5 دقیقه نکات مهم مذاکره و آن توانایی ها و مهارت هایی که باید در هنگام مذاکره کردن را داشته باشید را بنویسید.

چگونه در مذاکره برنده شویم؟
چگونه در مذاکره برنده شویم؟

به جای اینکه با این دید وارد مذاکره شوید که سود برای یک طرف و ضرر برای طرف دیگر است (به اصطلاح “ذهنیت برد-باخت”) ، لازم است که یادآوری کنیم که با توجه به شرایط مذاکره میتواند یک مذاکره برد برد باشد. این به گفته نویسندگان مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی کاربردی در سال 2019 است.

این تیم دریافت افرادی که در معرض آسیب پذیری مالی هستند به طور پیش فرض بیشتر ذهنیت برد-باخت را دارند و کمتر از هر فرصتی برای سود و برد هر دو طرف فکر می کنند. مارکو پیتسا از دانشگاه مدیریت سنگاپور، که در این تحقیق نقش داشت، می گوید: “با داشتن این طرز فکر برد- باخت ، افراد محروم از نظر اقتصادی ممکن است به معاملات ضعیف ادامه دهند و وضعیت خود را تداوم بخشند.” اما آگاهی از این ذهنیت ممکن است به جلوگیری از وقوع آن کمک کند.

آموزش نحوه شروع یک مذاکره خوب

آموزش نحوه شروع یک مذاکره خوب
آموزش نحوه شروع یک مذاکره خوب

درست حدس زدید برای داشتن یک مذاکره خوب باید از همان ابتدا تلاش کنید که یک مذاکره مثبت باشد چرا که در غیر اینصورت ضرر خواهید کرد. سعی کنید در همان ابتدا یک انرژی مثبت و خوبی داشته باشید و از صمیم قلب بخواهید که یک مذاکره خوب باشد.

البته لازم نیست مذاکره مربوط به کار حتما در دفتر اتفاق بیفتد. در واقع، یک مکان به مراتب بهتر می تواند رستورانی باشد که غذا را در وعده های غذایی مشترک سرو می کند … به این نظریه بشقاب مشترک و ذهن های مشترک می گویند.

پس این قانون را فراموش کنید که مسایل کاری را باید حتما در دفتر حل کرد، خیر.

تیم فکر می کند که خوردن مشترک باعث پیشرفت همکاری میشود. Ayelet Fishbach در دانشگاه شیکاگو می گوید: “اساساً هر وعده غذایی که به تنهایی می خورید یک فرصت از دست رفته برای ارتباط با کسی است.” “و هر وعده غذایی که شامل اشتراک غذا است به طور کامل از فرصت ایجاد آن پیوند اجتماعی استفاده می کند.”

آیا میتوان با عصبانیت در یک مذاکره برنده شد؟

آیا میتوان با عصبانیت در یک مذاکره برنده شد؟
آیا میتوان با عصبانیت در یک مذاکره برنده شد؟

برخی از مطالعات نشان داده اند که ایده خوبی نیست، اما برخی دیگر گفته اند زمانی که وانمود می کنید عصبانی هستید، می تواند مفید باشد، به خصوص اگر شخصی که با او در حال مذاکره هستید وضعیت بسیار ضعیفی داشته باشد.

با این حال، تأثیر عصبانیت به زمینه فرهنگی بستگی دارد: یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که اگرچه می تواند در مذاکره با کسی از یک نژاد اروپایی کمک کند، اما در مذاکرات با کسی از شرق آسیا نتیجه معکوس داد.

و تأثیر عصبانی شدن در مذاکره نیز حداقل تا حدی به آنچه شما انتظار دارید بستگی خواهد داشت. یک مطالعه 2017 که در Emotion منتشر شد نشان داد که شرکت کنندگان در یک کار مذاکره که معتقد بودند خشم مفید است و در هنگام انجام کار احساس عصبانیت بیشتری می کنند، درآمد بیشتری کسب می کنند.

اما برای کسانی که در این راه راهنمایی نشده اند، اینکه آیا احساس عصبانیت می کنند یا نه، هیچ تفاوتی در میزان درآمد خود ایجاد نمی کند. همانطور که تیم نوشت: “حداقل در بعضی موارد، آنچه انتظار داریم احساسات انجام دهند، تعیین می کند که آنها واقعاً چه کاری انجام می دهند.”

آیا مذاکره حضوری همیشه بهترین راه ممکن است؟

آیا مذاکره حضوری همیشه بهترین راه ممکن است؟
آیا مذاکره حضوری همیشه بهترین راه ممکن است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که بستگی دارد. در ادامه توضیحات بیشتری در این مورد را خواهیم گفت.

اگر شما تمایل به Dark Triad دارید – اگر نمره بالایی برای خودشیفتگی، روان پریشی یا ماکیاولیستی کسب کنید- پس بله، طبق مطالعه ای که روی 200 دانشجوی کانادایی انجام شده است، بهتر است شخصاً مذاکره کنید.

این تیم از شرکت کنندگان خواست که برای خرید بلیط کنسرت، به عنوان خریدار یا فروشنده، رو در رو یا از طریق پیام کوتاه روی رایانه مذاکره کنند. کسانی که در طیف Dark Triad از رتبه بالاتری برخوردار بودند، در مذاکرات رو در رو بهتر از مذاکرات از طریق رایانه عمل می کردند، در حالی که کسانی که در این صفات رتبه پایینی داشتند، در مقایسه با حضور حضوری، نتایج بهتری در اینترنت داشتند.

در حقیقت، هنگام مذاکره از طریق رایانه، کسانی که بالاتر از طیف Dark Triad قرار داشتند، نسبت به سایرین موفقیت کمتری داشتند. توانایی این افراد در جذب، دستکاری یا ترساندن شخصاً دیگران، آنها در هنگام مذاکره آنلاین این قدرت را از دست می دهند. خواندن مطلب چگونه صحبت کنیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟ می تواند به شما کمک کند تا یک مذاکره گر جذاب و موفق باشید.

این البته به این معناست که اگر فکر می کنید رئیس شما ممکن است دارای تمایلات Dark Triad باشد، بهتر است مذاکره بر سر افزایش حقوق از طریق ایمیل باشد و نه حضوری انجام شود.

در این مطالعه، دو نفر مذاکره کردند. اما اگر از یک عامل هوش مصنوعی برای انجام مذاکره خود استفاده کنید نتیجه تغیر خواهد کرد. طبق یک مطالعه اخیر در ایالات متحده ، این بر استراتژی های مذاکره ما تأثیر می گذارد. از جمله، این تیم دریافت که اگر یک مأمور هوش مصنوعی را به کار خود بسپارد ، مذاکره کنندگان باتجربه تر فریب می خورند.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید