چگونه در محیط کار شاد باشیم (۱۰راه شاد بودن در محیط کار)

آیا چیز های کوچکی که موجب شادی شما می‌ شوند و به هیچ عنوان ارتباطی با شما ندارند را می‌ شناسید؟ طرز برخورد یک همکار، نحوه‌ چینش و سازماندهی محیط کار و غافلگیری‌ های تصادفی همکارانتان می‌ توانند روزتان را بسازند. اگر محیط کار برای شما خسته کننده شده یا از موضوعی ناراحت هستید که باعث می شود در محیط کاری خود خوشحال نباشید بهتر است دست به کار شوید و راه های شاد بودن در محیط کار را امتحان کنید تا احساس بهتری در خود ایجاد کنید.

شما ساعات طولانی در محیط کاری خود حضور دارید بنابراین اینکه در محیط کار با رضایت و خوشحالی کار کنید برای سلامت روان و جسم شما مهم است و هیچ کس جز خودتان نمی تواند این شرایط را بهتر کند. برخی نکات ساده و مهم که به شما کمک می کند در محیط کار شاد باشید در ادامه آورده شده است.

چیزهای کوچکی که موجب شادی شما در محیط کار می‌ شوند

1- همکاران خوش مشرب

آیا وقتی همکاران خوبی دارید که می‌توانید با آن‌ها کار کنید، همه‌چیز بهتر نیست؟

2- انجام کارهایی که برایتان معنا و مفهوم دارند

فرض کنید که شغل کنونی شما تنها شغلی برای پرداخت اجاره خانه است و منتظر فرصتی برای شغل رویایی خود هستید. اما هر کاری که انجام می‌دهید، می‌خواهید از شما بابت انجام آن کار قدردانی شود. چگونه می‌توان یک ماهی را از روی مهارت‌های کوهنوردی قضاوت کنیم؟ این امکان وجود ندارد. 

3- بازخورد سازنده

مهم‌ترین بخش از کار، بازخورد است. صرف‌نظر از مثبت یا منفی بودن (در صورت منفی بودن، متوجه خواهید شد که چه چیزی را باید تغییر دهید)، بازخورد یک ابزار بسیار مهم برای اندازه‌گیری کیفیت کار شما محسوب می‌شود. بازخورد سازنده‌ای که ایده‌هایی برای بهتر شدن را در اختیارتان قرار می‌دهد، می‌تواند روزتان را به یک روز بسیار شاد و سازنده تبدیل کند. 

4- همکاران خندان

لبخند برای هیچ‌کس هیچ هزینه‌ای ندارد و به نظر می‌رسد که روز بهتری خواهید داشت اگر در کنار همکارانی باشید که بر شما لبخند می‌زنند و مایلند هر وقت که لازم است به شما کمک کنند یا وقتی حالتان خوب نیست، شما را در آغوش بگیرند. 

5- داشتن مربی

هیچ‌کس نمی‌تواند به نداشتن مربی در کار خود ببالد. مربی نه‌تنها معلم است بلکه کسی است که به شما الهام می‌بخشد، فردی که می‌خواهید از او دانش شغلی و خردی که به سختی به دست می‌آید را یاد بگیرید. 

6- یک برنامه آموزشی خوب

زمانی که یک برنامه‌ی آموزشی خوب داریم، همگی ما احساس می‌کنیم که برای انجام کارمان به بهترین شکل ممکن انگیزه داریم. می‌توانید بازخورد بهتری دریافت کنید، می‌توانید بر روی کار خود بهتر تمرکز کنید و وقتی بدانید پاداش دریافت خواهید کرد، می‌توانید مهارت‌های خود را بهبود دهید. 

7- جلسات طوفان مغزی

جلسات طوفان مغزی که در آن مغز خود را به چالش می‌کشیم تا زیر کوهی از ایده‌ها، یک ایده‌ی عالی برای پروژه را پیدا کنیم، هم آرامش‌بخش و هم خسته‌کننده هستند. اگرچه، شبیه به پارادوکس به نظر می‌رسد اما یک جلسه‌ی طوفان مغزی در واقع می‌تواند تمام خلاقیتی که داریم را نمایان سازد. 

8- معاشرت با افراد دارای ذهن باز

اگر تمام اطرافیانمان دید بازی داشته باشند، همگی ما به چیزی که می‌خواهیم دست پیدا خواهیم کرد. 

9- یک بسته از مزایای منحصر به فرد

شرط می‌بندیم که عاشق قهوه یا ناهار رایگان یا چیزهای رایگان دیگر در بسته‌ی مزایای منحصر به فرد خود هستید. یا شاید هم باشگاه ورزشی رایگان یا پارکینگ رایگان را ترجیح دهید. کارفرمایان بیشتری به دنبال ارائه‌ی خدمات قهوه در محیط کار، عضویت در باشگاه ورزشی یا حقوق، ناهار و غیره برای کارمندان خود هستند. 

همچنین بخوانید: چگونه محیط کار خود را جذاب کنیم

یک محیط کار دوستانه ایجاد کنید

1- بازی کردن (در وقت ناهار یا استراحت)

هر چند وقت یکبار استراحت کردن، کلید موفقیت است. بنابراین، چرا از اوقات فراغت خود به منظور احیای بدن و آرام‌سازی سلول‌های مغز خود استفاده نکنید؟

2- اتاقی که منحصراً برای سرگرمی طراحی شده است

اگر اتاقی تنها برای بازی و سرگرمی داشته باشید، محیط کارتان شادتر نخواهد بود؟ اتاقی پر از بازی‌های مختلف که می‌توانید استرس خود را کاهش دهید. 

3- استراحت‌ های کوتاه

استراحت‌های کوتاه، زمانی بسیار خوبی برای تجزیه و تحلیل مشکلات روزانه به شمار می‌روند. این استراحت‌ها به افزایش بهره‌وری کارمندان، کاهش استرس، مشارکت کارکنان و لذت‌بخش‌تر کردن محیط کار کمک می‌کنند. 

4- یک دسکتاپ خلوت با طرح پس‌ زمینه‌ زیبا

به منظور افزایش بهره‌وری، به سازماندهی نیاز داریم. این موضوع در مورد میز کار، پوشه‌ها و البته دسکتاپ نیز صادق است. وقتی می‌خواهید کار یا کارهای جدیدی را آغاز کنید، یک محیط کار خلوت و سازمان‌یافته به شما کمک خواهد کرد. و یک طرح والپیپر فانتزی برای کامپیوتر، لبخند را بر لبانتان می‌آورد. 

5- طراحی داخلی عالی

دیوارهای سفید و صندلی‌های ناراحت نمی‌توانند خلاقیت شما را شکوفا کنند. در صورتی که بهترین نتایج را از جلسات طوفان مغزی خود به دست نمی‌آورید، مطمئناً محیط کار یکنواخت یکی از دلایل آن است. یک اتاق رنگارنگ با تصاویر الهام‌بخش مختلف روی دیوار، صندلی راحت و یک قالیچه‌ی خنده‌دار، قدرت تخیل شما را راه می‌اندازد. 

6- ابزار کار خوب (مداد و شبیه به آن، لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی)

چه چیزی می‌تواند شما را شادتر از ابزارهای کارتان کند؟ یک لپ تاپ شخصی، مداد رنگی، دفتر یادداشت زیبا – تمام این چیزهای کوچک در واقع جزئیاتی هستند که روند روز شما را تغییر می‌دهند. 

7- یک صندلی دنج و راحت

نشستن پشت میز در طول روز می‌تواند اثرات منفی طولانی‌مدتی بر روی سلامتی داشته باشد. و همانطور که همگی ما می‌دانیم، انسان‌های ناسالم، انسان‌های شادی نیستند. صندلی که به شما احساس آرامش می‌دهد، می‌تواند محیط کار را لذت‌بخش‌تر کند، به خصوص در مورد کارهای تکراری. و آیا این دلیل خوبی برای خوشحال بودن نیست؟ 

8- یک کتاب

کتابی که امروز صبح روی میزتان قرار دارد و چند روز پیش آن را قرض گرفته‌اید، می‌تواند روزتان را مانند آسمان در یک روز آفتابی، صاف و درخشان کند. شما تمام روز لبخند خواهید زد چراکه برای رفتن به خانه و شروع خواندن این کتاب هیجان دارید. 

چیزهای خوبی که خلق و خوی‌ شما را تنظیم می‌کنند

1- یادگیری روز به روز

صرف‌ نظر از رویدادهای جاری، سرگرمی و علاقه‌ی جدید یا یک ایده‌ی جدید، صرف زمان کمی برای یادگیری چیزهای جدید راهی عالی برای افزایش دانش خود به شمار می‌رود. 

2- یک قهوه‌ خوب یا چای خوشمزه

یک دمنوش گل یاس خوشمزه یا قهوه‌ انرژی‌ زا با شیر فراوان می‌ تواند دلیلی برای مبارزه در محیط کار در یک روز ابری باشد. 

3- استراحت وقت ناهار

استراحت وقت ناهار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مغز زمان کمی برای استراحت کردن دارد و استراحت وقت ناهار، فرصت خوبی برای بهتر کردن حال خود و بهبود عملکرد ذهن به شمار می‌رود. 

4- موسیقی خوب

یکی از همکارانم می‌ گوید، موسیقی آرامش‌ بخش برای روزهای آرام، داب استپ ملایم برای لحظات تنبلی و آهنگ‌ های لانا دل ری برای همیشه مناسب هستند. و همیشه حق با اوست.

5- خوراکی‌ های خوشمزه‌ای که با همکارانم تقسیم می‌ کنم (مخصوصاً شکلات)

چه چیزی بهتر از زمانی است که یکی از همکارانتان یک جعبه شکلات می‌آورد و می‌خواهد آن را با شما تقسیم کند؟ یا یک بشقاب بزرگ از کلوچه‌های خانگی با طعم سیب و دارچین؟

6- اوقات آرامی که در محیط کار خود تنها هستید

آیا لحظاتی از محیط کار خود به خاطر دارید که کاملاً تنها هستید و هیچ‌کسی جز خودتان در دفتر کار وجود ندارد؟

7- برنامه‌ زمانی انعطاف‌ پذیر

امکان ترک کردن محل کار برای رسیدگی به کارهای شخصی، چیزی است که باید در مورد شغل خود دوست داشته باشید. 

8- شوخی‌ های هوشمندانه و بیرون رفتن‌ های روز جمعه

روز جمعه زمانی عالی می‌ شود که همکاران روشن‌ فکرتان دور هم جمع می‌ شوند، با هم شوخی می‌ کنند و آخر هفته‌ خود را با یک نوشیدنی به پایان می‌ رسانند. 

10 روش برای شاد بودن در محیط کار

بسیاری از کارفرمایان از امتیازات مختلف محیط کار از غذای رایگان گرفته تا کوهنوردی داخل سالن برای ایجاد محیط کار شاد استفاده می‌ کنند. این کار خوبی است: کارمندان شاد، بهره‌وری و انگیزه‌ بیشتری دارند. علاوه بر این، تمایل بیشتری برای ماندن در شرکت دارند. 

اما حتی بدون ارائه مزایای مختلف توسط کارفرمایان، این امکان برای کارمندان وجود دارد که در محیط کار احساس شادی کنند. خواه شغل شما همان شغل موردعلاقه‌ تان باشد یا صرفاً شغلی که می‌دانید قادر به انجامش هستید، می‌توانید شادی خود در محیط کار را به روش‌ های مختلف افزایش دهید. 

1- شغلی پیدا کنید که از انجام دادنش لذت می‌برید

برای بسیاری از افراد، شغلی که از انجام دادنش لذت می‌برند، ممکن است به معنی استفاده از مهارت‌هایی باشد که به داشتن آن‌ها افتخار می‌کنند. در موارد دیگر، شغلی که از انجامش لذت می‌برید، می‌تواند همان شغلی باشد که به آن علاقه دارید و برایتان رضایت‌بخش است.  

هیچ کارمندی وجود ندارد که هر روز خوشحال باشد و حتی مشاغلی که به آن‌ها علاقه دارید، نیز گاهی‌اوقات می‌ توانند خسته‌ کننده باشند. اما اگر شغلتان همان چیزی باشد که دوست دارید و به آن افتخار می‌کنید، بیشتر در محیط کار احساس رضایت و شادی خواهید داشت. نگاهی به خود، مهارت‌ها و علایقتان بیندازید و کاری پیدا کنید که بتوانید از انجام روزانه‌ی آن لذت ببرید. 

2- شغلی پیدا کنید که به شما فرصت داشتن زندگی که می‌خواهید را می‌دهد

همه به شغلی که بیان‌کننده‌ی ارزش‌های شخصی و شور و اشتیاق عمیق‌شان است، نیاز ندارند. برای بسیاری از افراد، شغل چیزی است که به آن‌ها امکان ایجاد سبک زندگی موردعلاقه‌شان خارج از محیط کار را می‌دهد. 

ببینید می‌خواهید زندگیتان چه شکلی باشد. آیا می‌خواهید بعد از ظهرها یا آخر هفته‌ها تعطیل باشید تا بتوانید با دوستانتان وقت بگذرانید؟ آیا به دنبال تعطیلات زیاد برای رسیدگی به سرگرمی‌هایتان هستید؟ آیا یک برنامه‌ی زمانی قابل پیش‌بینی برای هر شب وقت گذراندن با همسر و فرزندانتان می‌خواهید؟ 

حتی اگر شغلی که دوست دارید را پیدا نکرده‌اید، اگر به زندگی که این شغل برایتان ساخته است، علاقمند هستید، به احتمال زیاد در محیط کار احساس شادی و رضایت خواهید داشت. 

3- خود مسئولیت پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود را بر عهده بگیرید

مسئولیت رشد خود را از طریق سرمایه‌گذاری بر روی پیشرفت شخصی و حرفه‌ای بر عهده بگیرید. برنامه و اهداف شغلی برای خود مشخص کنید و سپس، آن‌ها را دنبال نمایید. 

از رئیس خود کمک بگیرید. به دنبال ماموریت‌هایی باشید که به شما در دستیابی به نقاط عطف یا یادگیری مهارت‌های خاص کمک می‌کنند. فرصت‌ها یا ارتباطاتی که به نظرتان ارزشمند هستند را دنبال کنید؛ حتی اگر این فرصت‌ها توسط کارفرمای کنونی شما ایجاد نشده باشند. 

زمانی که احساس می‌کنید کنترل شغل و حرفه‌ی خود را به دست گرفته‌اید و می‌توانید رشد و پیشرفت خود را ببینید، احساس رضایت بیشتری در محیط کار خواهید داشت. 

4- مسئولیت آگاهی از آنچه در محل کارتان رخ می‌دهد را بر عهده بگیرید

احساس از دست دادن اطلاعات کلیدی که سایر کارمندان دارند، می‌تواند منجر به عدم رضایت در محیط کار شود. اما اگر منتظر هستید که دیگران این اطلاعات را به شما بدهند، هرگز به این خواسته‌ی خود دست پیدا نخواهید کرد. 

به جای آن که منتظر بمانید تا ببینید که چه اتفاقی برای شرکت، پروژه‌های بخش یا همکارانتان می‌افتد، خود به دنبال اطلاعاتی باشید که برای انجام کار و تصمیم‌گیری‌های مهم به آن‌ها نیاز دارید. یک شبکه اطلاعاتی ایجاد کرده و از آن استفاده کنید. قاطعانه درخواست یک جلسه هفتگی با رئیس خود را بدهید و سوالات معناداری از او بپرسید.

شاید به این نکته توجه کرده باشید که همکاران و سرپرستان متوجه‌ی اختلال موجود در ارتباطات نیستند یا شاید هم متوجه شده‌اید که دفتر فعلی دارای فرهنگ کاری مبتنی بر ارتباطات آزاد نیست. در هر صورت، اگر مسئولیت یافتن اطلاعات مورد نیازتان را بر عهده بگیرید، بهتر می‌توانید کار خود را انجام دهید و احساس کنترل بیشتری بر مسیر شغلی خود خواهید داشت.

5- به طور مکرر به دنبال بازخورد باشید

دریافت بازخورد در موردتان کارتان، اگر مثبت باشد می‌تواند به شما حس خود ارزشمندی بدهد و اگر منفی باشد می‌تواند به شما در پر کردن شکاف‌های مهارتی و دانشی که برای موفقیت در محیط کار نیاز است، کمک کند. اما کارمندانی که این بازخوردها را از کارفرمایان خود دریافت نمی‌کنند، اغلب احساس نارضایتی و ناراحتی در محیط کار دارند و نمی‌توانند کار خود را به درستی انجام دهند. 

اگر از سوی سرپرست خود هیچ بازخوردی دریافت نمی‌کنید، خودتان از او برای دریافت بازخورد درخواست کنید. در پایان پروژه‌های مهم و اصلی، بازخورد سرپرست یا رئیستان را بخواهید. یا در کار تیمی با تیم مدیریتی در مورد پیاده‌سازی ارزیابی‌های منظم کارمندان به منظور کمک به موفقیت آن‌ها صحبت کنید. 

با مشتریان نیز صحبت کنید؛ اگر خدمات خوبی برای آن‌ها ارائه می‌دهید، بازخورد آن‌ها تشویق‌کننده خواهد بود. هر چه بازخورد بیشتری دریافت کنید، احتمال موفقیت شما در شغلی که دارید، بیشتر خواهد شد. این منجر به افزایش حس شادی و رضایت در محیط کار هم می‌شود. 

6- تنها تعهداتی که می‌توانید بر آن‌ها پایبند باشید را قبول کنید

یکی از اصلی‌ترین دلایل استرس و ناراحتی در محیط کار، عدم پایبندی به تعهدات است. در برخی از موارد، کارمندان زمان زیادی را صرف بهانه‌تراشی برای عدم پایبندی به یک تعهد یا نگرانی در مورد عواقب کارهای ناتمام می‌کنند در حالی که باید این زمان را صرف تکمیل کارهایشان بکنند. 

به منظور مدیریت سطح استرس و کاهش عدم رضایت در محیط کار، سیستمی را برای پیگیری تعهدات و مدیریت برنامه‌ی زمانی خود در نظر بگیرید. منظم بمانید تا بتوانید خیلی سریع و دقیق امکان قبول کردن یک تعهد یا درخواست جدید را ارزیابی کنید. اگر زمان کافی ندارید، برای انجام کارهای اضافی داوطلب نشوید. 

در صورتی که حجم کاری شما معمولاً بیشتر از زمان و انرژی است که دارید، زیر بار این وضعیت نامناسب نروید. با همکاران خود صحبت کنید و ببینید که‌ آیا آن‌ها نیز همین حس را دارند یا نه. سپس با رئیس خود در مورد این که چگونه شرکت می‌تواند زمان، کمک یا منابع اضافی مورد نیاز کارمندان را فراهم کند، حرف بزنید. 

نه گفتن مودبانه را تمرین کنید.

7- از منفی‌ بافی بپرهیزید

صرف‌نظر از علاقه‌ای که به شغل خود دارید، بودن در یک محیط کار مسموم، عدم رضایت شغلی را افزایش می‌دهد. انتخاب شاد بودن در محیط کار به معنی پرهیز از گفتگوهای منفی، غیبت، روابط کاری ناسالم تا حد امکان است. 

مهم نیست چقدر احساس مثبتی داشته باشید، افراد منفی می‌توانند بر ذهن و افکار شما نیز تاثیر بگذارند. اگر می‌بینید که گروه خاصی از همکاران بیشتر تمایل به رفتارهای منفی از قبیل غیبت یا شکایت کردن در محیط کار دارند، سعی کنید از این افراد فاصله بگیرید. اگر امکان‌پذیر نیست، تلاش خود را برای تغییر جهت گفتگوها به سمت موضوعات مثبت‌تری بکنید. 

علاوه بر این، می‌توانید با رئیس خود در مورد ایجاد فرهنگ شرکتی که برای همکاری و مثبت بودن بیشتر از رقابت ارزش قائل است، به منظور ایجاد یک محیط کار شادتر برای تمامی کارمندان صحبت کنید. 

اگر شما باعث ایجاد تنش و دلخوری در محیط کار شده اید بهتر است عذرخواهی از همکار برای بهتر شدن روابط و حل مشکلاتتان را امتحان کنید تا در محیط کار خوشحال تر باشید.

8- شجاعت حرفه‌ ای را تمرین کنید

بسیاری از افراد از درگیری و نزاع می‌ترسند، به خصوص در محیطی که این درگیری بر روی آینده‌ی شغلی و امنیت مالی تاثیر می‌گذارد. اگر نمی‌دانید چگونه باید در یک اختلاف نظر معنادار شرکت داشته باشید، احتمالاً فکر می‌کنید که ترسناک، مضر و آسیب‌زا خواهد بود. 

درگیری و نزاع می‌تواند منفی باشند، اما اگر به درستی مدیریت شوند، می‌توانند به تکمیل یک ماموریت کاری یا چشم‌انداز شخصی کمک کنند. زمانی که درگیری و نزاع با صداقت، ارتباط مثبت، اهداف روشن و احترام متقابل به همکاران و سرپرستان همراه باشد، مزایایی نیز خواهد داشت. پایبندی از اصول و ایده‌هایی که بر آن‌ها باور دارید، می‌تواند به نفع مشتریان باشد، تغییر معناداری را منجر شود و شما را به سوی موفقیت بیشتر در محیط کار هدایت نماید. 

تمرین شجاعت حرفه‌ای همچنین می‌تواند فرصت‌های جدیدی را هم برای موقعیت کنونی و هم برای آینده‌ی کاریتان فراهم سازد. و زمانی که برای اهداف، ایده‌ها و رویاهایتان می‌جنگید، بیشتر به خود افتخار می‌کنید و از انتخاب‌های خود احساس رضایت خواهید داشت. 

همچنین بخوانید: روش هایی برای شاد بودن

9- دوست پیدا کنید

یکی از سوالات کلیدی که مارکوس باکینگهام و کرت کافمن در کتاب مشهور خود به نام «اول از همه، همه قوانین را زیر پا بگذار: بزرگ‌ترین مدیران جهان چه کار متفاوتی انجام می‌دهند؟» مطرح کرده‌اند، این است: آیا در محیط کار دوست صمیمی دارید؟ افرادی که گزارش دادند روابط قوی و صمیمی در محیط کار خود دارند، صرف‌نظر از این که این روابط دوستی مختص محیط کار باشند یا به خارج از آن نیز گسترش پیدا کرده باشند، در محل کار خود خوشحال‌ها و راضی‌تر هستند. 

کارمندان زمان زیادی را در محل کار خود سپری می‌کنند. لذت بردن از همکارانی که با آن‌ها وقت می‌گذرانید، از جمله تجربیات کاری مثبت به شمار می‌رود. این که بدانید همکارانتان شما را درک می‌کنند و برایتان ارزش قائل هستند، به خصوص اگر هر روز با آن‌ها در ارتباط هستید، می‌تواند احساس شادی و رضایت روزانه در محیط کار را افزایش دهد. 

10- در صورت عدم موفقیت در تمام موارد بالا، جستجو برای یک شغل جدید می‌ تواند لبخند بر لبانتان بیاورد

لازم نیست عاشق کارتان باشید اما این شغل نباید هر روز منجر به احساس ناراحتی و نارضایتی شما شود. در صورتی که ایجاد احساس شادی در محیط کار به نظر غیرممکن می‌رسد، احتمالاً در یک فرهنگ کاری سمی یا شغلی که برایتان مناسب نیست، گیر افتاده‌اید. 

در این صورت، شاید زمان آن رسیده که در مورد کارفرما، شغل یا کل مسیر حرفه‌ای خود تجدیدنظر کنید. حتی اگر مجبور هستید برای مدتی در موقعیت کنونی خود باقی بمایند، جستجو برای شغل جدیدی که بیشتر با علایق حرفه‌ای و ارزش‌های شخصی شما مطابقت دارد، بهترین کاری است که می‌توانید در جهت به دست گرفتن کنترل اوضاع و دوباره شاد بودن انجام دهید. 

ممکن است خواندن مطلب چرا در هیچ کاری موفق نیستم برای شما مفید باشد.

چه چیزهای کوچک دیگری باعث شادی شما در محیط کار می‌شوند؟ 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.