چگونه ثروتمند شویم؟

اکثر مردم، می خواهند در آسایش و ثبات مالی زندگی کنند.ما می خواهیم ثروتمند باشیم، بتوانیم هر چیزی را که می خواهیم بخریم و به یک سبک زندگی عالی دسترسی داشته باشیم. اگر چه هدف نهایی واضح است، اما اینکه برای ثروتمند شدن باید از کجا شروع کرد ممکن است دشوار به نظر برسد

چگونه ثروتمند شویم؟

قبل از آغاز کار، مهم است بدانید که ثروتمند شدن به زمان و تلاش نیاز دارد. روش های بسیار اندکی برای دستیابی سریع به ثروت زیاد وجود دارند، و تمام آن ها بر اساس شانس می باشند. همه ما نمی توانیم در قرعه کشی برنده شویم یا ثروت خود را از طریق یک قوم و خویش ثروتمند ناشناخته به ارث ببریم.

ثروتمند شدن در بیشتر موارد مستلزم سختی، تحمل و صرف زمان زیادی می باشد. بعضی از موارد آزمایش شده و واقعی وجود دارند که می توانید انجام دهید که می توانند به ثروتمند شدن شما کمک کنند، اما نکته کلیدی این است که به صورت پیوسته و مداوم به سختی کار کنید، امور مالی شخصی خود را پیگیری کنید و نگاه خود را به پاداش معطوف کنید.

۱٫ برای خود ایجاد ارزش کنید

چیزی که بسیاری از افراد ثروتمند خود ساخته به صورت مشترک دارا می باشند، این است که از جهات خاص با ارزش هستند. حتی وقتی میلیونرها و میلیاردرها را از این معادله خارج کنیم، بسیاری از افراد ثروتمند – پزشکان، مهندسین، فیلمسازان – پس از افزودن ارزش های خود و پس از افزودن به ارزش دنیا، ثروتمند شده اند. برای مثال، یک جراح مغز و اعصاب غنی می تواند به صورت خاص با استعداد و ماهر باشد. این جراح پس از بهبود مهارت های خود و کیفیت زندگی، به ارزش دنیا می افزاید.

همچنین بخوانید: ۱۰ حقیقت جالب درباره ثروت بیل گیتس

افزودن ارزش به خودتان یک اساس خوب برای آغاز سفر به سوی ثروتمند شدن می باشد. دانش و مهارت هایی را در خود ایجاد کنید که افراد ترغیب شوند در ازاری آن ها مبلغ خوبی را به شما پرداخت کنند. مردم را ترغیب کنید که ارزش داشتن یک چک با مبلغ بالا را دارید،  زیرا در عوض آن به ارزش زندگی آن ها اضافه می کنید.

۲٫ به خودتان مالیات بپردازید

بهترین راه برای ثروتمند شدنمفهوم پس انداز پول مورد جدیدی نیست. با این حال، زمانی که می خواهید چیزی به اندازه کافی بد باشد، “غرق شدن در پس انداز خود” می تواند بسیار ساده باشد. نکته اصلی در دستیابی به هدف شما در مورد جمع آوری ثروت، تلاش و صرفه جویی در هزینه می باشد.

یک روش متفاوت برای در نظر گرفتن پس اندازتان، در نظر گرفتن آن به عنوان مالیات می باشد. زمانی که مالیات خود را پرداخت می کنید، هرگز کل مبلغ را پس نمی گیرید. با پس انداز خود به همین روش رفتار کنید. پول را در یک حساب پس انداز کنار بگذارید یا آن را به یک حساب کاملا جداگانه انتقال دهید که امکان دسترسی به آن را ندارید. پس انداز خود را مانند پولی در نظر بگیرید که هرگز بازپرداخت نخواهد شد، تا روزی که شما تمام آن را یکباره برگردانید.

۳٫ برنامه ریزی کنید و برنامه خود را دنبال کنید

چگونه ثروتمند شویم

همچنین بخوانید: اولین تیلیاردر جهان کیست؟

احتمال اینکه ناگهان دارای ثروت نامحدود شوید، بسیار کم است. اگر چه به نظر می رسد که بسیاری از داستان های موفقیت آمیز که می شنوید، بر اساس شانس هستند، اما این مورد در واقع درست نیست. احتمال و شانس زیادی درگیر می باشد، اما بیشتر افراد ثروتمند از طریق برنامه ریزی دقیق و نظم و انضباط ثروتمند شده اند.

برنامه ریزی شامل مواردی مانند بودجه و جدول زمانی و همچنین طرحی است که در هر مرحله از راه موفقیت باید انجام شود. مهم این است که تنبل نشوید و تمام تلاش خود را برای ادامه کار انجام دهید، و داشتن یک برنامه کمک می کند که بدون اتلاف وقت غیر ضروری این کار را انجام دهید. ایجاد بودجه و پیروی از آن تنها بخشی از این فرآیند می باشد.

۴٫ سرمایه گذاری کنید

اصل اساسی سرمایه گذاری این است که شما بیشتر از آنچه خرج کرده اید، درآمد کسب کنید. با این حال، مهم است که موارد سرمایه گذاری خود را عاقلانه انتخاب کنید. موارد زیادی برای شما وجود دارند که بتوانید پول خود را سرمایه گذاری کنید، اما درک اینکه کدام یک از این موارد باعث سودآوری شما خواهند شد، دشوار است.

املاک و مستغلات گاهی اوقات یک سرمایه گذاری خوب می باشند، اما گران هستند. سرمایه گذاری در بورس کالا گران نیست، اما می تواند خطرناک و ناپایدار باشد. ۴۰۱k یک سرمایه گذاری عاقلانه است که باید در آن سرمایه گذاری کنید، اما بستگی به این دارد که شغلی که در آن فعالیت دارید، چقدر خوب می باشد. در زمان سرمایه گذاری عوامل زیادی وجود دارند که باید در نظر بگیرید، بنابراین مطمئن شوید که به صورت عقلانی در مورد آن فکر می کنید. قبل از تصمیم گیری با کارشناسان یا دوستانی که در زمینه سرمایه گذاری تجربه دارند، مشورت کنید.

۵- شروع یک کسب و کار

این کار بسیار ساده تر از آنچه که گفته شد، انجام می شود، اما چهار گام آخر، زمینه ای را فراهم می کنند که بتوانید کار خود را اغاز کنید. اگر برای ایجاد کسب و کار در تلاش هستید یا می خواهید رئیس خود باشید، این مورد می تواند گام بزرگی برای درآمدزایی باشد. با این حال، همانگونه که بسیاری از کارآفرینان به شما خواهند گفت، ایجاد مشاغل شخصی شما در ابتدا به هزینه های مقدماتی عظیم و درآمد کم نیاز دارد.

کارآفرین بودن راهی سریع برای ثروتمند شدن نیست، اما یک تغییر گسترده در سبک زندگی می باشد. کارآفرینی آزمایشات و پاداش های بی نظیر خود را دارد و در بسیاری از موارد کاملا ارزشش را دارد. با این حال، کارآفرینی انتخابی نیست که با آرامی انجام شود. برای موفقیت، نیاز به تعهد، رشادت و خوشبختی دارد. اگر چه ممکن است مدتی طول بکشد، مطمئنا می تواند به ثروتمند شما کمک کند.

۶٫ قدردان باشید

ثروتمند شدن تنها به عوامل بیرونی نیازی ندارد که کمک کننده باشند، بسیاری از عوامل هویتی باید شما را ترغیب کنند تا در هر سرمایه گذاری که شروع کرده اید، موفق شوید. فروتن و قدردان بودن برای پیشرفتی که در هر گام از راه ایجاد کرده اید، ضروری می باشند.

مردم نمی خواهند پول خود را به کسی بدهند که به نظر نمی رسد از آن ها قدردانی نمی کند، یا با هر مقدار از موفقیت خودخواه می شود. زندگی خود را با چشم انداز و داشتن یک نگرش با ملاحظه، شکرگزار و فروتنانه ادامه دهید.

۷٫ صبور باشید

چگونه پولدار شویمیکی دیگر از ویژگی های مهم شخصیتی برای موفقیت و ثروتمند بودن، صبر است.

هیچ کار بزرگی در طول یک شب انجام نمی شود، و نمی توانید در طی چند روز ثروتمند شوید. تمام تلاش شما برای جمع آوری ثروت ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. ناامید شدن زود هنگام، آسان است، به خصوص زمانی که در خبرها دیده می شود، هر روز ثروتمند جدیدی به وجود می آید. با این حال، بدانید اینکه سرعت موفقیت شما در رقابت با آن ها ضروری نیست.

در دراز مدت، صبر و شکیبایی می تواند بسیار ارزشمند باشد. این مورد بدین معنا نیست که شما باید به جای اینکه ریسک های لازم را بپذیرید، ناراضی شوید یا منتظر موارد باشید. موفقیت می تواند مدتی طول بکشد، و ناامید شدن برای تلاش های شما مضر می باشد.

۸- خود را آموزش دهید

روش های پولدار شدناین مورد یک کار کلیدی است که تلاش کنید و خود را نه تنها در زمینه انتخابی خود، بلکه در تمام روش هایی که در دنیا وجود دارند، آموزش دهید. برای مثال، اگر می خواهید در مورد سرمایه گذاری تصمیمی بگیرید یا از فرآیندهای نزدیک آگاه شوید، دنبال کردن اخبار، بسیار مهم است. جهل قاتل اصلی هرگونه تلاش برای درآمدزایی است.

این مورد بدین معنا است که باید به صورت مداوم خود را آموزش دهید. شما نمی توانید اجازه دهید که رویدادها یا فرآیندهای اصلی سرازیر شوند، زیرا در هر یک از آن ها تهدید یا فرصتی برای شما وجود دارد. آگاهی داشتن و آموزش خود در مورد وقایع جاری ضروری می باشد.

۹٫ ریسک های محاسبه شده را بپذیرید

هیچ پولی بدون اینکه ریسکی نداشته باشد، ساخته نمی شود. این که آیا آغاز یک کسب و کار یا سرمایه گذاری در سهام باشد، هر روش برای درآمدزایی به ریسک نیاز دارد. حتی فروش مبلمان قدیمی شما را به این ریسک دچار می کند که خریداری ظاهر شود و به شما مبلغ آن را بپردازد. در مقایسه با تصمیم گیری برای خرج کردن میلیون ها دلار در یک خط تولید محصول، این مورد یک ریسک نسبتا ناچیز است، اما هنوز هم یک ریسک می باشد.

برای اینکه بتوانید درآمد کسب کنید، باید فرصتی را به دست آورید که یک سرمایه گذاری یا ایده ای را که دارید، شکوفا کنید. بنابراین، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه یک سرمایه گذاری ارزش آن را دارد، عمیقا تفکر کنید و چندین نتیجه ممکن را ارزیابی کنید. ریسک کردن بدون فکر کردن، روشی فوق العاده سریع برای از دست دادن پول است. برای کسب درآمد، باید ریسک کنید، اما ریسک ها باید محاسبه شوند.

۱۰٫ وقف کردن ثروت (اختصاص بخشی از ثروت در امور خیریه)

چگونه ثروتمند شویم

همچنین بخوانید: بهترین راه برای سرمایه گذاری در شرایط فعلی ایران

مهم است که ثروت به دست آمده خود را در جامعه وقف کنید. این مورد به اولین نکته در مورد افزودن ارزش به دنیای اطراف شما باز می گردد. اگر مقداری درآمد کسب می کنید، مقداری را به دلیلی که به آن ایمان دارید، وقف کنید. بدین ترتیب، پس از افزودن ارزش به خود، به ارزش دنیا نیز می افزایید.

یکی دیگر از مزایای وقف کردن ثروت در امور خیریه این است که افراد، زمانی که به دلایلی که به آن ها اهمیت می دهید، شما را به عنوان یک فرد بهتر درک می کنند. آن ها زمانی که بدانند شما قصد ندارید پولی را که به شما می دهند را پس انداز کنید و انجام این کار به نوبه خود به نفع جامعه آن ها خواهد بود، احتمالا بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد. البته مزایای وقف کردن ثروت در امور خیریه نیز انگیزه خوبی برای انجام این کار می باشد.

ثروتمند بودن دارای معانی متفاوتی برای هر فرد می باشد. بعضی از افراد از یک خانه با اندازه مناسب و یک شغل با درآمد متوسط ​​خوشحال هستند، در حالی که بعضی دیگر می خواهند میلیونر و میلیاردر شوند. بدون در نظر گرفتن جایی که در طیف قرار دارید، این مراحل می توانند به شما در دستیابی به سطح ثروت مورد نظر شما کمک کنند. البته قبل از شروع، حتما منابع مالی کنونی خود را مرتب کنید تا حساب بانکی شما آماده گسترش باشد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید