چطور بهترین کمپرسور باد دندانپزشکی را خریداری کنم؟

کمپرسور باد یکی از دستگاه‌های اولیه و ضروری در بسیاری از مشاغل به خصوص دندانپزشکی است. این دستگاه قدرت و نیروی طیف گسترده‌ای از ابزار و دستگاه‌ها را تأمین کرده و در نتیجه کاربردهای بسیار زیادی دارند. کاربرد و موارد استفاده از کمپرسورهای بادی آنقدر زیاد و گسترده است که تقریباً حدود ۷۰ درصد از کل تجهیزات تولیدی، از سیستم هوای فشرده استفاده می‌کنند. ازآنجایی‌که این دستگاه نقش مهمی به خصوص در دندانپزشکی دارد. بنابراین انتخاب بهترین کمپرسور دندانپزشکی در بین مدل‌های زیادی که در بازار وجود دارد کار آسانی نیست و نیاز به بررسی و دقت زیادی دارد.

در ادامه می‌خواهیم درباره خرید کمپرسور باد صحبت کنیم و بهترین برندی که در این زمینه فعالیت می‌کند را به شما معرفی کنیم.

کمپرسور باد چیست

کمپرسور باد چیست؟

کمپرسور باد دستگاه مکانیکی است که با کاهش حجم هوا آن را فشرده کرده و دمای آن‌ها را افزایش می‌دهد. به طوری که نحوه عملکرد آن به این صورت است که با استفاده از انرژی مکانیکی بسیار زیاد هوا را به درون مخزن مکیده و سپس فشرده می‌کند. در نهایت هوای فشرده شده توسط کمپرسور در دستگاه و ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه نقش اصلی کمپرسور دندانپزشکی فشرده کردن هوا و کاهش حجم آن است اما عمل فشرده سازی هوا به وسیله انواع مختلف آن‌ها از جمله کمپرسورهای پیستونی نیز به شیوه متفاوت انجام می‌شود. عملکرد درست و قابل قبول کمپرسورها باعث شده تا از آن‌ها در صنایع مختلفی مانند غذایی، پزشکی، بهداشتی، دارویی و… استفاده شود.

علاوه بر تمام این‌ها با توجه به اهمیت کمپرسور باد دندانپزشکی در حال حاضر مراکز تعمیراتی بسیاری برای تأمین دستگاه‌های مهم وجود دارد. به طور معمول تعمیر و نگهداری کمپرسورها با توجه به نوع آن‌ها به شکل روزانه، هفتگی و ماهانه انجام می‌شود و شامل بررسی موارد مختلفی از جمله تست سلامت قطعات، نشتی روغن، نشتی هوا، میزان روغن و… است.

کمپرسور باد دندانپزشکی

اهمیت انتخاب کمپرسور باد چیست؟

اگرچه امروز گزینه‌های بسیار مختلفی برای کمپرسورهای باد وجود دارد اما انتخاب نوع خوب با بهره‌وری بالا بسیار مهم است و می‌تواند بازدهی دستگاه‌ها و ابزارها را افزایش دهد. کمپرسورهای باد انواع گوناگونی دارند و توسط برندهای تولیدکننده بسیار زیادی تولید می‌شوند که انتخاب بهترین مدل را برای متقاضیان کمی دشوار می‌کند.

انتخاب بهترین کمپرسور دندانپزشکی علاوه بر عملکرد درست دستگاه‌ها و ابزار، نقش مهمی در طول عمر آن دارد. بنابراین اشتباه کردن در فرایند انتخاب می‌تواند کارایی دستگاه را کم کرده و هزینه تعمیر زیادی روی دست شما بگذارد.

بهترین کمپرسور باد دندانپزشکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

کمپرسور دندانپزشکی انواع مختلفی دارد و در ابعاد و ظرفیت‌های مختلفی طراحی می‌شود. در هنگام خرید انواع آن، مشخصات گوناگونی مانند روغنی یا بدون روغن بودن، قیمت، هزینه‌های جانبی و… را در نظر داشته باشید. عوامل بسیار مختلفی بر عملکرد کمپرسور به عنوان بهترین پمپ‌های باد تأثیر می‌گذارند که از جمله آن‌ها می‌توان به نوع موتور، صدا دار یا بدون صدا بودن، گارانتی و… اشاره کرد.

برای خرید بهترین کمپرسور دندانپزشکی علاوه بر مشخصات فنی دستگاه مانند بررسی قطعات تشکیل‌دهنده نوع موتور، سیستم تغذیه‌کننده و… باید ابتدا کار و صنعت خود را نیز در نظر داشته باشید. زیرا انتخاب کمپرسور باد سبک برای کارهای سنگین و همچنین انتخاب مدل‌های سنگین برای کارهای سبک به هیچ عنوان مناسب نیست.

هنگام خرید کمپرسور باد دندانپزشکی چه عواملی را باید موردنظر قرار دهیم؟

هنگامی‌که قصد خرید این وسیله را دارید باید از چند نکته ضروری مطلع باشید و سؤالات زیر را از پشتیبانی یا مشاور برندی که قصد خرید این دستگاه را از آن‌ها دارید بپرسید:

 • چند بار فشار میتواند تولید کند؟
 • چقدر جریان هوا مورد نیاز یونیت دندانپزشکی است؟
 • کیفیت هوای فشرده چگونه است؟
 • قیمت قطعات دستگاه چقدر است؟
 • کمپرسور باد بدون صدا است؟
 • آیا نیاز به میکرو فیلتر دارد؟
 • کمپرسور به چه چیزهایی نیاز دارد و شرایط نگهداری از آن چیست؟
 • آیا قطعات جانبی به راحتی در دسترس است؟
 • آیا دارای گارانتی واقعی است؟
 • نحوه استفاده صحیح از کمپرسور دندانپزشکی چگونه است؟
کمپرسور دندانپزشکی سایلنت

نکات مهم قبل از خرید کمپرسور باد دندانپزشکی

کمپرسور باد دندانپزشکی در واقع قلب تپنده یک کلینیک دندانپزشکی محسوب می‌شود. این دستگاه می‌تواند هوا را فشرده، تسویه و خشک کند و همچنین قابلیت ذخیره‌سازی هوا را دارد. در واقع کمپرسور یونیتی به دیگر تجهیزات دندان‌پزشکان کمک‌های بسیاری کرده است. این دستگاه با از بین بردن ناخالصی‌های هوا و از بین بردن رطوبت هوا از طریق دستگاه خشک‌کن یا انواع میکرو فیلتر هاا، برای محافظت از هندپیس به خوبی عمل می‌کند.

از طرفی دیگر بیشتر عملیات اجرایی در مطب‌های دندانپزشکی به تأمین هوای فشرده با کیفیت بالا و ثابت وابسته هستند. در نتیجه استفاده از انواع کمپرسور دندانپزشکی که دارای شرایط و خدمات تعمیر و نگهداری هستند به شدت توصیه می‌شود. زیرا به وجود آمدن ایراد در این دستگاه باعث به وجود آمدن هزینه‌های بسیار زیادی برای شما خواهد شد. در نتیجه باید در انتخاب این دستگاه دقت کافی داشته باشید.

همان‌طور که می‌دانید استفاده از کمپرسورهای دندانپزشکی باید تحت تنظیمات خاصی باشند زیرا با سلامتی بیماران در ارتباط هستند. بنابراین برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های دندانپزشکی که باعث عفونت و یا سایر مشکلات می‌شود باید تمام معیارهای بهداشتی را برای استفاده از این دستگاه به کار برد.

نکته مهم در خصوص تخلیه مایعات داخل مخزن کمپرسور باد

حتما هفته ای یکبار مایعات داخل مخزن کمپرسور را به وسیله پیچ تخلیه یا اتودرین تخلیه نمایید تا هوای خروجی با بالاتری کیفیت و تمیزی وارد دستگاه بشود. این مساله باعث جلوگیری از ورود هوای ناخالص به دهان بیمار میشود.

بهترین نوع کمپرسور دندانپزشکی که وظیفه تولید هوای فشرده شده را بر عهده دارد از نوع کمپرسور بدون روغن با یک میکرو فیلتر است. بیشتر برندهای تولیدکننده کمپرسور، فشار هوای ۷ بار در مخزن ۵۰ لیتری را برای کار با لوازم دندانپزشکی و زمان متوسط 10 دقیقه برای هر بار پر شدن مخزن را استاندارد دانسته‌اند.

اگر از یک کمپرسور قدیمی استفاده می‌کنید باید به طور مرتب عملکرد آن را چک کنید. همچنین موظفید کیفیت هوایی که تولید می‌شود را نیز نظارت کنید. برای بررسی اینکه آیا هوا پاکیزه است یا خیر باید یک آزمایش ساده را با استفاده از یک آینه کوچک انجام دهید. اگر هوا دارای روغن و مواد زائد باشد به راحتی به سطح آینه می‌چسبد. همچنین قیمت خرید کمپرسورهای باد نیز یکی از نکاتی است که قبل از خرید باید به آن توجه کنید. این قیمت به عوامل مختلفی مانند روانکاری، طراحی، فشار، جریان و ویژگی‌های دیگر کمپرسور باد بستگی دارد.

سخن پایانی؛ از کجا می‌توان یک کمپرسور باد دندانپزشکی با کیفیت تهیه کرد؟

اگر شغل و حرفه شما به‌گونه‌ای است که به کمپرسور باد نیاز دارید، ما یک پیشنهاد جذاب برای شما داریم. شرکت کمپرسور سازی ایران پمپ تولیدکننده انواع کمپرسور دندانپزشکی در ایران با گارانتی یک‌ساله بدون قید و شرط است. این شرکت یکی از اولین تولیدکنندگان پمپ بادهای بدون صدا و بدون روغن در ایران است. تولیدات این شرکت شامل انواع کمپرسورهای باد هرمتیک و اویل فری، سیلندری و تسمه‌ای در ابعاد و قدرت‌های مختلف است.

اگر نمی‌دانید چه نوع کمپرسور دندانپزشکی مناسب مطب یا درمانگاه شماست فقط کافیست با مشاورین مجموعه ایران پمپ تماس بگیرید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

ادرس وب سایت مجموعه: https://iranpump.com

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.