چگونه رنگ بک گراند را در فتوشاپ تغییر دهیم؟
چگونه رنگ بک گراند را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

بسیار پیش آمده است که عکس های بسیار زیبایی تهیه کرده ایم و یا عکاسی کرده ایم که به دلیل داشتن یک بک گراند نامناسب مجبور بوده ایم تا بک گراند را یا به طور کلی تغییر دهیم یا رنگ بک گراند را تغییر دهیم. تغییر کلی بک گراند نیازمند یک سری نکات است که در قسمت های بعد توضیح خواهیم داد، اما در این قسمت تنها قصد داریم در مورد تغییر رنگ بک گراند در فتوشاپ به شما نکاتی را یادآوری کنیم. همانطور که میتوانید حدس بزنید قرار است که به سوال” چگونه رنگ بک گراند عکس را در فتوشاپ تغییر دهیم؟” پاسخ دهیم و مرحله به مرحله و کامل توضیح دهیم که چگونه رنگ بک گراند یک عکس را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ تغییر دهید؟

چگونه رنگ پس زمینه عکس را در فتوشاپ تغییر دهیم؟

قرار است که تغییر رنگ پس زمینه عکس ها در فتوشاپ را در بسیار ساده به شما آموزش دهیم تا از دست نمای تکراری یا گاهاً زشت پشت تصاویر خلاص شوید. کسانی که کار ادیت و گرافیک انجام میدهند حتما در مورد تناسب و سنخیت رنگ ها اطلاعاتی دارند و میدانند که برای یک بک گراند مناسب باید زمان زیادی صرف کنند. رنگ ها را دست کم نگیرید و برای بک گراند عکس های خود اهمیت قائل شوید. با آموزش نحوه تغییر رنگ پس زمینه عکس در فتوشاپ با مینویسم همراه باشید.

برای تغییر رنگ بک گراند عکس در فتوشاپ میتوانید از نرم افزار های متفاوتی استفاده کنید اما یکی از مهمترین نرم افزار هایی که در تغییر رنگ بک گراند محبوبیت بسیاری دارند نرم افزار فتوشاپ است. در این قسمت نیز قصد داریم تا نحوه تغییر رنگ بک گراند عکس را با استفاده از نرم افزار فوشاپ گام به گام هم توضیح دهیم و هم به صورت تصویری برایتان نمایش دهیم تا با استفاده از آن بتوانید به گرافیست ماهر تری تبدیل شویذ.

Magic wand tool یا ابزار مجیک وند

ابتدا ابزارهای select را از بالا به شما نشان می دهیم. ما با پرکاربردترین، راحت ترین و هوشمند ترین ابزار selective رنگ های یکسان، یعنی magic wand ، تغییر رنگ عکس پس زمینه را انجام می دهیم.

مراحل تغییر رنگ بک گراند در فتوشاپ

1- با استفاده از magic wand ، قسمت کلی و یکرنگ و یکدست زمینه را select می کنیم.

2- سپس قسمت های جا مانده از بین حروف را که برای آن قابل تشخیص نبوده، به آن اضافه می کنیم.

3- بعد از اینکه این کار را کردیم و تمامی بخش ها را select کردیم، از طریق کلید ترکیبی Ctrl+U وارد پنل Hue می شویم؛ این یک راه میانبر است.

4- سپس از طریق قسمت hue و تکان دادن زبانه در جهات چپ و راست می توانیم رنگ زمینه را به هر رنگی که بخواهیم تغییر دهیم.

یک نکته:

فقط دقت داشته باشید که معمولا پس از انجام این کار عکس دچار نویز رنگی می شود و حالت اولیه خود را از دست می دهد. ترجیح ما این هست که کار را از صفر تا صد طوری طراحی کنیم که با عکس ها و رنگ های دلخواه خودمان پیش برود و مجبور به تغییر رنگ یک کار آماده نباشیم.

آموزش تصویری مراحل تغییر رنگ بک گراند در فتوشاپ

در ادامه مراحل تغییر رنگ بک گراند را به صورت تصویری آموزش میدهیم.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید