چگونه گلدان گل سانسوریا را عوض کنیم + چند نکته ویژه

تعویض گلدان گیاه سانسوریا

گل سانسوریا یک گیاه خانگی بسیار محبوب است که از غرب آفریقا سرچشمه می گیرد. این گیاه همیشه سبز زیبا دارای برگ های بلند، سفت و عمودی است که به رنگ سبز تیره با نوارهای قابل توجه به رنگ سبز روشن است.

سانسوریا را میتوان در آب و هوای گرم نگهداری کرد، یا اگر در منطقه خنک تری زندگی می کنید، می توانید از آن به عنوان یکی از گیاهان داخل آپارتمان استفاده کنید. در برابر نور کم بسیار تحمل خوبی دارد اما در نور آفتاب به همان اندازه خوشحال است. به آبیاری مکرر نیاز ندارد. سموم مانند اکسیدهای نیتروژن را جذب می کند و برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه بسیار مناسب است. به نگهداری زیادی احتیاج ندارد و خیلی سریع رشد می کند. در ادامه مطلب به شما می آموزیم که چگونه گلدان گیاه مار یا گل سانسوریای خود را عوض کرده و مجدداً از آن استفاده کنید و نکاتی درباره مراقبت از سانسوریا را نیز خواهیم گفت. در مطالب گذشته بخش گل و گیاه سایت مینویسم درباره نحوه پاجوش زدن سانسوریا توضیحاتی ارائه دادیم.

آموزش نحوه تعویض گلدان سانسوریا

  • برای تعویض گیاه سانسوریا از سالم بودن آن مطمئن شوید. گیاه برگهای زرد نداشته باشد.دچار افت و بیماری نباشد.چرا که گیاه بیمار شرایط و گلدان جدید را نمیپذیرد.
  • گلدانی با زهکشی مناسب انتخاب کنید. ترجیحا از گلدان سفالی استفاده کنید چرا که رطوبت را به سرعت از خود خارج کرده و این برای ریشه سانسوریا مفید است. برای خارج شدن آب اضافی ته گلدان را چند سوراخ کوچک ایجاد کنید. چند سنگ ته گلدان بریزید تا خاک در زمان ابیاری خارج نشود.
  • خاک مناسب برای سانسوریا خاکی است که رطوبت در خود را نگه ندارد. از خاکهای ترکیبی مانند خاک کاکتوس و گلدان استفاده کنید.
  • و حالا بعد از آماده سازی بستر جدید، گلدان را به آرامی برداشته، گیاه را از محل اتصال خاک به آرامی بگیرید و گلدان را برگردانید تا گیاه از گلدان خارج شود. برای خارج کردن گیاه از گلدان به هیچ عنوان آن را نکشید و تکانهای شدید ندهید. خاکی که به ریشه متصل است را نتکانید.

چگونه گلدان گل سانسوریا را عوض کنیم

  • مقداری خاک ته گلدان ریخته و گیاه را روی آن قرار دهید و مجدد اطراف آن را خاک بریزید. بعد از کاشت گیاه را آبیاری کنید تا آب از ته گلدان خارج شود.

چگونه گلدان گل سانسوریا را عوض کنیم

نکات مهم نگهداری از سانسوریا 

تا اینجا گفتیم که چگونه گلدان گل سانسوریا را عوض کنیم در ادامه نکات ویژه ای برای نگهداری از سانسوریا را ذکر می کنیم.

  • این گیاه عاشق نور آفتاب فراوان است! آن را نزدیک پنجره قرار دهید تا به آن نور خورشید غیر مستقیم و روشن بتابد. این گیاه همچنین می تواند تابش مستقیم خورشید را تحمل کند، اما نه برای مدت زمان طولانی وگرنه برگ های آن می سوزند. گل سانسوریا همچنین می تواند شرایط کم نور را تحمل کند، اما رشد آن ممکن است کند شود و یا برگها زرد شوند.
  • گل سنسوریا باید یکبار در ماه آبیاری شود؛ خاک را خشک نگه دارید. آبیاری مداوم این گیاه باعث پوسیدگی ریشه ها و در نهایت از بین رفتن آن می شود. احیای یک گیاه خشک نسبت به گیاه پر آب بسیار آسان تر است.
  • دمای ایده آل برای گیاه سانسوریا 60 تا 80 درجه فارنهایت (16 تا 27 درجه سانتیگراد) میباشد.
  • برای رشد سریع سانسوریا، یک بار در بهار و یک بار در تابستان کود دهید.
  • گیاه سانسوریا تنها برای سگ و گربه سمی است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.