نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت

پدر و مادر شدن برای هر زوجی همواره جزو اتفاقات هیجان انگیز زندگی آن هاست و از مدت ها قبل برای آن برنامه ریزی میکنند. از مهیج ترین موضوعات در بچه دار شدن، بخصوص برای زوج جوانی که اولین فرزندشان قرار است به دنیا بیاید، آگاهی از جنسیت بچه است.‌ برای تعیین جنسیت کودک جشنی به نام جشن تعیین جنسیت برگزار میشود که غالبا پدر و مادر و یا افراد نزدیک برای زوجین این جشن را تدارک می‌بینند تا با اعلام جنسیت کودکشان آن ها را سورپرایز کنند. گاهی نیز خود زوجین این جشن را برگزار می‌کنند تا بدین وسیله و به کمک یک فرد نزدیک هم خودشان و هم مهمانانشان را در مورد جنسیت جنین خود سورپرایز کنند. روش های متفاوت و متنوعی بسته به سلیقه شما برای این سورپرایز وجود دارد. در ادامه میخواهیم به تشریح بیشتر و بررسی نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت و همه ی نکات مربوط به آن، از صفر تا صد بپردازیم.

چگونگی برگزاری جشن تعیین جنسیت

همانطور که گفتیم اضافه شدن عضو جدید به عنوان فرزند، بخصوص اگر این کودک فرزند اول خانواده باشد هیجان زیادی برای زوجین به همراه دارد و زوجین و یا اقوام نزدیک آن ها جشنی را تحت عنوان جشن تعیین جنسیت جنین برگزار می‌کنند که در آن هیچ کسی از جنسیت جنین خبر ندارد به جز مسئول اصلی برگزاری جشن. یکی از نکات مهم در برگزاری جشن تعیین جنسیت تم جشن می باشد. از آنجایی که قصد نداریم کسی از جنسیت جنین باخبر شود در این جشن از دو رنگ متناسب با جنسیت جنین یعنی آبی و صورتی برای تم تولد استفاده میشود و روش های متنوعی را برای اعلام جنسیت جنین بکار گرفته میشود که در ادامه به توضیح مفصل چگونگی برگزاری جشن تعیین جنسیت خواهیم پرداخت.

موارد مرتبط با نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت

  • در نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت اولین اقدام مربوط میشود به موضوع مربوط به جشن، که همانطور که از اسم آن پیداست به تعیین جنسیت جنین ربط دارد. پدر و مادر ابتدا باید به سونوگرافی رفته و جواب سونوگرافی را که اخیرا بخاطر جشن تعیین جنسیت دربسته و داخل یک پاکت تحویل می‌دهند، تحویل گرفته و آن را باز نمی‌کنند، پاکت را به مسئول برگزاری مراسم تحویل میدهند و فقط او حق باز کردن آن را دارد. روش برگزاری جشن تعیین جنسیت کاملا بستگی به سلیقه و خواست شما دارد اما بهتر است برای آن از قبل برنامه داشته باشید.

همچنین بخوانید: درصد اشتباه سونوگرافی در تشخیص جنسیت جنین دختر چقدر است؟

  • مورد بعدی مربوط به انتخاب روز برگزاری مراسم تعیین جنسیت نوزاد میباشد. ما روزی را انتخاب میکنیم که همه ی افراد موردنظر امکان شرکت در مراسم را داشته باشند و همچنین تا آن روز وقت کافی برای تدارکات لازم را داشته باشیم. بهترین روز برای برگزاری جشن تعیین جنسیت زمانی است که سونوگرافی نتیجه قطعی را اعلام کند زیرا در ماه های آغاز بارداری امکان خطا در نتیجه سونوگرافی وجود دارد.
  • کیک تعیین جنسیت نوزاد یکی از مهمترین قسمت های جشن تعیین جنسیت است. گرچه روش های متنوع و هیجان انگیزی برای اعلام جنسیت نوزاد وجود دارد اما روش رایج اعلام جنسیت جنین استفاده از کیک است. به این شکل که پدر و مادر با برش کیک و دیدن رنگ داخلی کیک متوجه میشوند که فرزند آن ها دختر است یا پسر. یا مپلا میتوان کیک را با اسمارتیز یا شکلات های آبی یا صورتی پر کرد و همان طور که میدانید آبی یعنی پسر و صورتی یعنی دختر.
  • و مسئله بعد مربوط به تهیه لیست مهمانان، دعوت از آنان و تهیه تدارکات لازم برای جشن تعیین جنسیت بچه مثل تم تولد که همانطور که گفتیم به دو رنگ آبی و صورتی میباشد، خوراکی ها و… می‌باشد.
  • و مسئله آخر انتخاب روش اعلام جنسیت است که راه های مختلفی برای این موضوع وجود دارد.

مجموعه ای از زیباترین عکس نوشته پروفایل بارداری پسر با کیفیت بالا

تعدادی از روش های هیجان انگیز اعلام جنسیت جنین

برای اعلام جنسیت جنین و غافلگیر کردن پدر و مادر و مهمانان روش های مختلفی وجود دارد، اما قسمت هیجان انگیز حدس زدن جنسیت جنین قبل از اعلام آن است که توسط حاظرین در جشن صورت میپذیرد مثلا حضار می‌توانند مبنی بر حدس هایشان به دو گروه آبی و صورتی تقسیم شوند و سر یک چیزی شرط بندند مثلا سر یک شام شرط ببندند که گروه بازنده گروه برنده را شام مهمان کند. این کار هیجان این جشن را برای مهمانان دوچندان می‌کند. بعد از این مرحله میرسیم به اعلام جنسیت که میخواهیم در ادامه روش هایی را برای آن پیشنهاد کنیم.

  • ساده ترین روش اینست که شما تم مربوط به جشن تعیین جنسیت جنین را به جای دورنگ آبی و صورتی فقط با یک رنگ منطبق با جنسیت جنین انتخاب نمایید. در این صورت مهمانان و پدر و مادر جنین به محض ورود به مراسم جنسیت جنین را متوجه خواهند شد.
  • روش دیگر استفاده از فشفشه های رنگی به رنگ صورتی و آبی است. شما میتوانید اگر جنین دختر بود از فشفشه های صورتی و در صورت پسر بودن او فشفشه آبی استفاده نمایید.
  • روش بعدی در رابطه با اعلام جنسیت جنین استفاده از بادکنک است که یک روش بسیار مهیج میباشد به این صورت که شما میتوانید بادکنک هایی که برای جشن تهیه کرده اید با کاغذهای صورتی و یا آبی، متناسب با جنسیت جنین پر کنید و از مهمانان بخواهید طی مراسم بادکنک ها را بترکانند که با بیرون ریختن محتویات آن متوجه جنسیت جنین خواهند شد.
  • یک روش دیگر برای اعلام جنسیت نوزاد در جشن تعیین جنسیت این است که یک جعبه کادویی بزرگ را از بادکنک های آبی یا صورتی پر کنید و از پدر و مادر نوزاد بخواهید که درب آن را باز کنند.
  • روش رایج دیگر اینست که مسئول برگزاری مراسم تعیین جنسیت جواب سونوگرافی را به قنادی که قصد دارد از آن کیک سفارش دهد تحویل داده و بخواهد متناسب با آن رنگ قسمت داخلی کیک را صورتی و یا آبی درست کرده و رویش را با خامه شکلاتی بپوشانند. پدر و مادر موقع برش کیک طی مراسم متوجه جنسیت جنین خواهند شد.

ایده برای چیدن میز برای جشن تعیین جنسیت

چیدن میز برای برگزاری جشن تعیین جنسیت
چیدن میز برای برگزاری جشن تعیین جنسیت

مدل کیک مختص جشن تعیین جنسیت

ایده برای کیک، در رابطه با نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت
ایده برای کیک، در رابطه با نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت

ایده برای اعلام جنسیت جنین در جشن تعیین جنسیت

نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت برای جنین
نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت برای جنین
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید