چگونه رنگ رژ لب خود را انتخاب کنیم؟ به این نکات دقت کنید

راهنمای انتخاب بهترین رنگ رژ مناسب با رنگ پوست (سفید، سبزه، تیره، گندمی) و نکات مهم دیگری که باید به آن توجه کنید.

با وجود تعداد بی شماری رنگ در پالت رژ لب ها و برق لب ها انتخاب مناسب ترین رنگ رژ که به رنگ صورت، پوست، تناژ، مو و آرایش شما بیاید خیلی سخت می شود. در این مطلب سعی دارم راهنمای انتخاب بهترین رنگ رژ مناسب با پوست، لباس و آرایش را به شما مخاطب محترم مجله «مینویسم» معرفی کنم.

قدم اول: تعیین رنگ و تناژ پوست

ممکن است رنگ پوست شما خیلی روشن، روشن، متوسط، گندمی یا تیره باشد. به این منظور باید به پوست اطراف فک خود بیشتر توجه کنید. پوست خیلی روشن پوستی است که بی رنگ بوده و خیلی راحت در برابر نور آفتاب می سوزد. پوست روشن پوستی است که رنگ داشته اما خیلی روشن بوده و در نور آفتاب رنگ تیره ای می گیرد. پوست متوسط به پوستی گفته می شود که به راحتی در آفتاب گندمی شده، حساس نبوده و در اثر برخورد با نور آفتاب سوختگی پیدا نمی کند. پوست گندمی رنگی تیره داشته و اصلا آفتاب سوخته نمی شود. پوست تیره به هیچ وجه در معرض نور خورشید نمی سوزد و تغییر رنگ نمی دهد. این پوست ها معمولا موهای سیاه یا قهوه ای تیره دارند.

تعیین رنگ پوست با کمک رنگ رگ ها

راهنمای انتخاب رنگ رژ

به رگ های بخش داخلی مچ دست خود نگاه کنید. رنگ رگ های این بخش از بدن تعیین می کند که تناژ پوست شما گرم، خنثی یا سرد است. رگ های بنفش یا آبی نشان دهنده این هستند که تناژ پوست شما سرد است. رگ های سبز نشان دهنده این هستند که تناژ رنگ پوست شما گرم است. اما اگر در تعیین رنگ رگ های خود با مشکل رو به رو شده اید و نمی دانید رنگ رگ شما سبز است یا آبی باید بگویم که شما تناژ پوست خنثی دارید. در این صورت می توانید هم از طیف رنگ های گرم و هم طیف رنگ های سرد انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: بهترین مارک رژ لب

تعیین رنگ پوست با کمک واکنش به نور آفتاب

چگونه بفهمیم رنگ پوست ما کدام است؟

واکنش پوست شما به نور آفتاب چگونه است؟ می سوزد یا تیره می شود؟ پوستی که در برابر نور خورشید نمی سوزد اما تیره می شود نشان دهنده وجود ملانین بالاست. ملانین بالا در پوست باعث می شود تناژ پوست شما گرم باشد. بیشتر خانم های آفریقایی، هندی و حاشیه دریای کارائیب این تناژ پوستی را دارند. اما اگر پوست شما با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب پیش از تیره شدن می سوزد یا اینکه اصلا تیره نمی شود و فقط می سوزد، ملانین پوست شما کم است. در این صورت تناژ پوستی شما سرد است.

مطلب پیشنهادی: زیباترین رنگ مو برای پوست سبزه

تعیین رنگ پوست با کمک جواهرات طلایی یا نقره ای

چگونه بهترین رنگ رژ لب را انتخاب کنیم

جواهرات طلایی بیشتر به رنگ پوست شما می آید یا جواهرات نقره ای؟ جواهرات طلایی بیشتر به تناژ پوستی گرم می آید. اما جواهرات نقره ای بیشتر به تناژ پوستی سرد می آید. اما هر دو دسته جواهرات طلایی و نقره ای به تناژ پوست خنثی می آید.

بخش دوم: رنگ رژی را انتخاب کنید که یک تا دو درجه روشنتر از لب های شما باشد

رنگی پیدا کنید که یک تا دو درجه تیره تر از رنگ پوست لب شما باشد. برای تست کردن درجه روشنی و تیرگی، رژ را به لب پایینی خود بزنید. در این صورت می توانید تیرگی و روشنی رنگ رژ را در مقایسه با لب بالایی تست کنید. اگر تفاوت میان رنگ ها بیشتر از دو درجه بود باید رنگ دیگری را پیدا کنید!

بهترین رنگ رژ برای ما کدام است

کمک گرفتن از رنگ دندان ها

در انتخاب رنگ رژ می توانید از رنگ دندان ها هم کمک بگیرید. آرایشگران حرفه ای معتقدند رنگ رژ های روشن باعث می شوند رنگ دندان ها هم روشن تر به نظر برسد. بنابراین اگر دندان های شما آنقدر که دوست دارید سفید نیست، رنگ رژ نارنجی انتخاب نکنید. چرا که باعث می شود دندان های شما تیره تر نشان دهد.

برای تعیین رنگ رژ تصمیم بگیرید که لب های نازک تر یا حجیم تر می خواهید؟

برای انتخاب رنگ رژ به چه مواردی توجه کنیم

دوست دارید لب هایی نازک تر داشته باشید یا حجیم تر؟ رژ لب های تیره باعث می شوند لب شما نازک تر به نظر برسد. این در حالی است که رنگ های روشن تر رژ، لب ها را گوشتی تر نشان می دهند. در ادامه باید به این نکته اشاره کنم که رنگ های مات موجب نازک تر شدن و رنگ های براق رژ و برق لب ها منجر به پرتر نشان دادن لب می شوند.

رنگ صورت ما هم مهم است!

نحوه انتخاب رنگ رژ مناسب

به خاطر داشته باشید که رنگ کل پوست صورت و حالت چهره شما هم در تعیین رنگ رژ تاثیر گذار است. بنابراین میان طیف متفاوت رنگ هایی که انتخاب می کنید حالت صورت و رنگ پوست این بخش از بدن را هم در نظر داشته باشید.

بر این اساس، اگر رنگ پوست شما خیلی روشن تا روشن است باید از رژ های صورتی، هلویی، نود و بژ استفاده کنید. اگر پوست شما توناژ سرد دارد هم باید از رنگ های روشن تر مانند نود و موکا استفاده کنید. پوست هایی که تناژ گرم تر دارند باید رژ هایی نود تیره یا هلویی استفاده کنند.

اگر رنگ پوست متوسطی دارید رنگ های ارغوانی روشن و توتی برای شما مناسب است. تناژ های سرد باید در میان طیف های رنگ صورتی و تناژ های گرم باید میان رنگ های مسی و برنز رژ مناسب خود را پیدا کنند.

اگر رنگ پوست شما تیره است از انتخاب رژ های قهوه ای و بنفش خودداری کنید. رژ های نارنجی برای پوست های تیره مناسب تر است. البته بیشتر رنگ ها به پوست تیره می آید اما صورتی تیره انتخابی بسیار عالی برای این رنگ پوست است.

اگر رنگ پوست شما خیلی تیره است رنگ های قهوه ای، بنفش، گردویی، کاراملی و شرابی برای شما عالی هستند.

همچنین بخوانید: تینت لب چیست

آرایش لب ملایم!

بیش از اندازه رژ زدن آرایش شما را خراب می کند. بهتر است فقط لب های پایینی را رژ زده و بعد لب بالایی را به لب پایین فشار دهید تا هر دو رنگ بگیرند. می توانید با کمک انگشتان رنگ را به صورت یکنواخت روی هر دو لب پخش کنید.

بخش سوم: انتخاب بهترین رنگ رژ

پیش از این هم گفته ام و باز هم اشاره می کنم که بهترین راهنما برای انتخاب رنگ رژ مناسب، پوست صورت شما و حالت چهره تان است.

پوست های خیلی روشن و روشن می توانند از رنگ های طیف صورتی، خاکی و مرجانی استفاده کنند. تناژ های سرد این رنگ پوست می توانند طیف توتی و تناژ های گرم می توانند طیف قرمز را انتخاب کنند.

پوست های معمولی و تیره می توانند از رنگ قرمز روشن استفاده کنند. برای تناژ های سرد پوستی، شرابی و برای تناژ های گرم پوستی هم نارنجی که به قرمزی می زند خیلی مناسب است.

رنگ قرمز نشان دهنده غرور هر خانمی است! پس هر کسی می تواند با هر رنگ پوست، تناژ پوستی و حالت چهره ای با خیال راحت رژ قرمز بزند.

بخش چهارم: خریدن رژ لب

کدام رنگ رژ لب برای ما بهتر است؟

حتما پیش از خریدن رژ لب آن را امتحان کنید. به این منظور می توانید رژ تستر را با کمک الکل تمیز کرده و سپس با یک براش یا پد، رنگ رژ را روی لب های خود امتحان کنید.

اگر دوست ندارید رنگ رژ تستر را به لب های خود بزنید از سرانگشتان خود استفاده کنید. باید بدانید که رنگ نوک انگشتان نسبت به مچ و گوشه های دست به لب نزدیک تر است.

پیش از امتحان کردن رژ بعدی، رنگ رژ قبلی را کاملا پاک کنید. در غیر این صورت رنگ های رژ با هم ترکیب شده و تصمیم گیری برای شما غیر ممکن می شود. از فروشنده بخواهید تا به شما پاک کننده آرایش بدهد.

به یاد داشته باشید که باید در فضایی با نور مناسب رژ را تست کنید. در حین خریدن رژ نباید روی صورت خود آرایش داشته باشید. البته آرایش خیلی ملایم ایرادی ندارد. به دنبال رنگی باشید که بدون آرایش صورت شما را روشن تر کند.

از فروشنده کمک بخواهید. گاهی اوقات بی طرف بودن و نظر دادن برای کسی که برای خودش رژ لب می خرد خیلی سخت است. فروشنده حرفه ای می تواند بهترین رنگ رژ مناسب صورت شما را تعیین کند.

بخش پنجم: ست کردن رنگ رژ با لباس

هرگز تلاش نکنید رنگ رژی دقیقا همرنگ لباس خود را انتخاب کنید. مثلا اگر لباس شما قرمز خیلی سرخ است، قرمز بودن رژ لب ظاهر شما را بد می کند.

انتخاب رنگ رژی که به لباس شما می آید خیلی راحت بوده و در عین حال خیلی هم حس خوبی دارد. باید راهنمایی های این مطلب را هم به خاطر داشته باشید. رنگ های نود برای آرایش روزمره عالی بوده و ظاهری طبیعی به صورت شما می دهد.

رژ قرمز می تواند لباس ساده شما را جذاب تر نشان دهد. البته رژ قرمز با لباس هایی که خیلی روشن هستند یا خیلی مدل دار هستند اصلا خوب از آب در نمی آید.

صورتی یکی از عالی ترین رنگ هاست. چرا که در طیف رنگی خود بی شمار گزینه برای انتخاب کردن دارد. بیشتر این رنگ ها تنها چند درجه از رنگ لب طبیعی روشن تر بوده و از این رو مناسب آرایش روزمره هستند.

دقت داشته باشید که آرایش چشم و لب نباید همزمان با هم غلیظ باشند. پس اگر برای لب ها رژی غلیظ و تیره انتخاب می کنید، چشم ها را خیلی ساده آرایش کنید. در این صورت ریملی ساده، یا خط چشمی قهوه ای برای آرایش چشم ها کافی است.

پیش از خریدن رژ لب حتما مواد شیمیایی موجود در آن را چک کنید. بهتر است کمی از رژ را روی مچ دست زده و سپس انگشتر، گوشواره یا زنجیر طلایی روی رژ را بمالید. اگر رنگ رژ به سیاه تغییر کرد آن را نخرید چرا که مواد شیمیایی بسیار مضری در آن وجود دارد.

باید به این نکته اشاره کنم که تمام مطالب نوشته شده فقط در حد راهنما هستند نه قانون! ممکن است رنگ رژی که به شما می آید اصلا ربطی به تناژ و رنگ پوست صورت تان نداشته باشد. در انتها باید به این نکته هم اشاره کنم که هرگز نباید رژهای تستر موجود در فروشگاه ها را مستقیما روی لب امتحان کنید. چرا که باکتری های زیادی روی آن وجود دارند. بهتر است این رژ ها را روی پوست دست و سر انگشتان خود امتحان کنید.

همچنین بخوانید: آموزش صحیح رژ لب زدن

سوالات متداول

چه رنگ رژی برای لب های خیلی گوشتی مناسب است؟

البته، سایز لب ها اصلا دلیل مناسبی برای استفاده نکردن از رژ نیست. در عین حال لب های بزرگ و گوشتی می توانند بزرگ ترین نقطه قوت یک صورت باشند. در این صورت هم باید تلاش کنید تا رنگ رژ شما با پوست و لباس همخوانی داشته باشند.

آیا رژ بنفش تیره برای پوست روشن و موهای بلوند خیلی روشن مناسب است؟

حتما! امتحان کردن چیزی که دوست دارید هیچ ضرری ندارد. دقت کنید که مطالب گفته شده تنها راهنمایی های کلی هستند که در دنیای مد به وجود آمده اند. شکستن این قوانین کار انسان های شجاع و متفاوت است!

یکی از لب های من روشن و یکی دیگر از لب هایم تیره است. چکار کنم؟

استفاده از رژ لب باعث می شود هر دو لب شما به یک رنگ در بیایند. اگر اینطور نشد یکی از لب ها را با رنگ زمینه (فوندیشن) به رنگ لب دیگر درآورده و سپس از رنگ رژ مناسب استفاده کنید. البته با لایه برداری از لب تیره تر می توانید از شر پوست های مرده این قسمت خلاص شده و آن را روشن تر کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.