چگونه ایرپاد را تمیز کنیم (بهترین و ساده ترین راه تمیز کردن ایرپاد)

برای تمیز کردن ایرپاد به این نکات توجه کنید تا آسیبی به ایرپاد شما وارد نشود. شستن ایرپاد حتی ایرپادهایی که ضد آب هستند نیز ممکن است مشکل ساز شود و سبب آسیب رسیدن به ایرپاد شما شود.

بعد از چند بار استفاده از ایرپاد و یا دیگر وسایل جانبی گوشی باید آنها را تمیز کنیم زیرا محل تجمع باکتری های زیادی می باشد. ایرپاد به دلیل اینکه همیشه در گوش قرار دارد در معرض آلودگی و کثیفی زیادی نیز قرار میگیرد. به همین دلیل باید بدانید که چگونه ایرپاد را تمیز کنید تا آسیبی به آن وارد نشود. در ادامه این مطلب می خوانید که چگونه ایرپاد را با ساده ترین و بهترین راه تمیز کنیم.

برای تمیز کردن ایرپاد باید چکار کنیم

برای تمیز کردن ایرپاد مراحل زیر را انجام دهید.

 1. مرحله اول تمیز کردن کلی ایرپاد

  ابتدا کل ایرپاد را با یک دستمال نیمه خشک که پرز ندهد به خوبی تمیز کنید.

 2. مرحله بعدی تمیزی با مسواک

  با کمک یک مسواک دور تا دور ایرپاد و قسمت هایی که از دسترسی خارج است را تمیز کنید. زیرا پرزهای مسواک به خوبی این قسمت ها را تمیز می کند.

 3. تمیز کردن ایرپاد با گوش پاک کن

  گوش پاک کن را کمی الکل بزنید سپس به آرامی همه قسمت های ایرپاد را با آن تمیز کنید.تمیز کردن ایرپاد با گوش پاک کن

 4. تمیز کردن ایرپاد با خلال دندان

  برای تمیز کردن بلندگوهای ایرپاد با کمک یک خلال دندان تمام سوراخ های آن را پاک کنید تا اگر چیزی بین آنها باشد از آن خارج شود. این قسمت از تمیز کردن ایرپاد ردر کیفیت صدای آن بسیار تاثیر میگذارد.تمیز کردن ایرپاد با گوش پاک کن

 5. مرحله آخر تمیز کردن ایرپاد

  زمانی که خوب با خلال دندان و مسواک ایرپاد را تمیز کردید با کمک یک دستمال کاغذی نیمه خشک دویاره همه طرف ایرپاد را تمیز کنید تا هیچگونه کثیفی روی ایرپاد باقی نماند.

تمیز کردن کیس ایرپاد

برای تمیز کردن کیس ارپاد از گوش پاک کن و خلال دندان استفاده کنید. ابتدا گوش پاک کن را به الکل مایع آغشته کنید سپس به آرامی همه ی قسمت های آن را خوب تمیز کنید. سپس با کمک خلال دندان قسمت پایین آن را که از آن قسمت شارژ میشود را تمیز کنید تا اگر چیزی در آن گیر کرده خارج شود.

تمیز کردن ارپاد با قلم های مخصوص

تمیز کردن ارپاد با قلم های مخصوص
تمیز کردن ارپاد با قلم های مخصوص

این روزها برای هر کاری ابزاری مخصوص وجود دارد برای تمیز کردن ایرپاد نیز قلم هایی آمده است که با کمک آنها به راحتیو بدون دردسر می توانید ایرپاد خود را تمیز کنید حتی بهتر از روش های خانگی و سنتی عمل میکند و تمیز میشود. اگر هزینه کردن برای خرید این ابزار برایتان اهمیتی ندارد میتوانید این قلم های مخصوص ایرپاد را از فروشگاه های لوازم جانبی موبایل تهیه کنید

تمیز کردن ارپاد با چسب مخصوص

در فروشگاه های لواز التحریر چسب هایی از جنس خمیر وجود دارد که بلوتک نامیده میشوند. مقداری از این چسب را بردارید و در دست خود ورز دهید تا گرم شود سپس داخل قسمت گوشی ایرپاد فرو کنید و فشار دهید تا کثیفی ها به چسب بچسبند.

قبل از تمیز کردن ایرپاد به نکات زیر توجه کنید

اگر می خواهید بعد از تمیز کردن باز هم از ایرپاد خود استفاده کنید و آن را از بین نبرید نکات زیر را رعایت کنید.

 1. ایرپاد را مستقیم زیر آب نگیرید.
 2. به هیچ عنوان از پدهای لاک پاک کن برای تمیز کردن ایرپاد استفاده نکنید زیرا این پدها روغنی هستند و بدنه ایرپاد را خراب می کنند. میتوانید از الکل های مایع برای این کار استفاده کند اما به طور مستقیم روی ایرپاد نریزید روی دستمال بریزید سپس روی ایرپاد بزنید.
 3. از مواد شوینده مانند مایع دست شویی و… برای تمیز کردن استفاده نکنید.
 4. برای تمیز کردن ایرپاد خود از اجسام خیلی تیز استفاده نکنید تا آسیبی به سیم های آن وارد شود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.