نحوه تمیز کردن تخته گوشت پلاستیکی و از بین بردن بوی آن

چگونه تخته گوشت پلاستیکی را تمیز کنیم

در این پست نحوه تمیز کردن تخته گوشت پلاستیکی را برای شما آماده کرده ایم.

انواع متنوعی از تخته های برش گوشت و سبزیجات در بازار موجود است. تخته های چوبی، پلاستیکی، شیشه ای و بامبو. تمیز کردن و شستن تخته های گوشت بسیار مهم می باشد، چرا که مستقیما با بهداشت و سلامتی ما سروکار دارد. تخته های گوشت پلاستیکی محبوب هستند زیرا مقرون به صرفه تر هستند. کار با تخته گوشت پلاستیکی بسیار راحت و آسان است. اما می توانند باکتری ها را در شیارهای ناشی از چاقو پنهان کنند.

نحوه تمیز کردن تخته گوشت پلاستیکی

بعد از هر بار استفاده از تخته پلاستیکی حتما آن را بشویید.

  • یکی از مزایای غیر متخلخل بودن پلاستیک این است که می توانید تخته های گوشت پلاستیکی خود را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. چرا که ماشین ظرفشویی به صورت داغ کار می کند یکی از بهترین روش ها برای ضدعفونی کردن تخته گوشت پلاستیکی شما است. اما بسته به نوع مرغوبیت تخته بهتر است که با دست آن را بشویید تا طول عمر تخته های شما بیشتر شود و از پیچ خوردگی جلوگیری شود.
  • یک پارچه یا اسفنج به شیارهای چاقویی که روی هر تخته گوشت پلاستیکی استفاده شده وارد نمی شود. با استفاده از یک برس مخصوص آب و صابون را به شکاف ها برده و ذرات غذا و باکتری ها را از بین ببرید. حتما با آب داغ بشویید.
  • برای ضدعفونی دستی تخته گوشت پلاستیکی بدون استفاده از سفید کننده ، بعد از شستن تخته گوشت ، تخته را در محلول سرکه سفید خیس کنید یا با محلول پراکسید هیدروژن 3 درصد اسپری کنید. در هر صورت ، بگذارید تخته حداقل پنج دقیقه بماند تا دوباره آن را با آب و صابون بشویید.
  • یک قاشق چایخوری سفید کننده را با یک چهارم آب مخلوط کنید و از یک اسفنج نرم برای تمیز کردن تخته خود با استفاده از این مخلوط استفاده کنید. محلول تمیز کننده را از تخته گوشت خود با آب داغ بشویید. تخته گوشت را خشک کنید.
  • برای از بین بردن لکه های مزاحم از تخته های پلاستیکی ، سعی کنید از خمیری که از 1 قاشق چایخوری جوش شیرین ، 1 قاشق چای خوری نمک و 1 قاشق چای خوری آب استفاده می کنید استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن تخته برش پلاستیکی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.