چگونه پوست صورت خود را پاکسازی کنیم؟

تا به حال به این فکر کرده اید که به جای پرداخت هزینه های گران به مراکز زیبایی بابت پاکسازی پوست، خودتان در خانه این کار را انجام دهید ؟ ما در این پست چند روش موثر و بسیار کاربردی به کسانی که می پرسند چگونه پوست صورت خود را پاکسازی کنیم؟ معرفی می نماییم که با حداقل موادی که در هر منزلی پیدا می شود پوست صورت خود را زیبا و شفاف کنید.

سایت مینویسم پیش از این چندین مطلب با موضوع  برای داشتن پوست سالم از این کارها پرهیز کنید و چگونه پوستی صاف و سفید داشته باشیم ؟ را در اختیار شما عزیزان قرار داده است که می توانید از آنها نیز استفاده نمایید.

روش های خانگی پاکسازی پوست صورت

در این پست روش های سادهپاکسازی پوست را به شما عزیزان معرفی می نمایید به عبارتی شما با استفاده ا مواد طبیعی همچون شکر ، عسل ، جوش شیرین ، جو دوسر و … می توانید پوستی شفاف و تازه داشته باشید.

پاکسازی پوست صورت با جعفری

پاکسازی پوست صورت با جعفری
پاکسازی پوست صورت با جعفری

جعفری تاثیر بسیاری در بستن منافذ پوست صورت در مقابل سموم موجود در هوا دارد می توانید با استفاده از این سبزی معطری پوستی صاف و جوان داشته باشید.

برای پاکسازی پوست صورت با جعفری کافیست روزانه مقداری جعفری را خوب بشویید و ۳۰۰ گرم آب گم را به آن اضافه کنید. سپس مخلوط را از صافی عبور دهید و یک پارچه تمیز و یا پد ماسک صورت را به آبی که از صافی عبور کرده بخیسانید و به مدت ۱۵ دقیقه آن را روی صورتتان قرار دهید.

پاکسازی پوست صورت با جوش‌ شیرین

جوش شیرین بهترین و قوی ترین لایه بردار خانگی است که می توانید با استفاده از آن سلوله های مرده پوست و همچنین آلودگی های پوست را از بین ببرید. جوش شیرین به متعادل سازی PH پوست کمک می کند.

برای انجام پاکسازی پوست با استفاده از جوش شیرین باید ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱ قاشق غذا خوری آب مخلوط کنید تا بشکل یک خمیر نرم درآید این خمیر را چند دقیقه روی پوست صورت خود به شکل دورانی ماساژ دهید و پس از ۵ دقیقه با آب ولرم صورت خود را با آب بشویید. از این ماسک پاکسازی صورت می توانید هفته ای یک بار استفاده کنید.

پاکسازی پوست صورت با جوش‌ شیرین و عسل

یکی از روش های پاکسازی پوست در خانه استفاده از ماسک جوش شیرین و عسل است. برای انجام این کار باید ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را به همراه ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو ترش و دارچین و ۵ قاشق چای‌خوری عسل مخلوط نمایید و هفته ای دو بار به مدت ۵ دقیقه روی پوست خود بگذارید.

پاکسازی پوست صورت با عسل

پاکسازی پوست صورت با عسل
پاکسازی پوست صورت با عسل

حتما با خواص عسل آشنایی دارید، این ماده فوق العاده مفید برای جوانسازی و پاکسازس پوست صورت است و می تواند به مسدود‌شدن و تنگ شدن منافذ پوست  همچنین کاهش ترشح بیش از اندازه‌ی چربی روی پوست و مرطوب نگهداشتن آن مفید می باشد.

کافیست هفته ای ۲ بار عسل را روی ناحیه آسیب دیده پوست بمالید و صبر کنید تا چند دقیقه روی پوست بماند سپس با آب ولرم آن را بشویید.

پاکسازی پوست صورت با ماسک عسل و ماست

ماسک عسل و ماست یه روش فوق العاده موثر برای پاکسازی پوست است می توانید با استفاده از یک قاشق غذا چای خوری عسل را به همراه ۲ قاشق غذا خوری ماست و ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط نمایید و سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست و صورت خود بگذارید و در آخر با آب ولرم بشویید.

بیشتر بخوانید : نحوه درست کردن ماسک ماست برای پوست

پاکسازی پوست صورت در خانه با لیمو ترش

پاکسازی پوست صورت در خانه با لیمو ترش
پاکسازی پوست صورت در خانه با لیمو ترش

از تمام خواص سلامتی لیموترش برای بدن که بگذریم ، این میوه برای جلوگیری از مسدود‌شدن منافذ پوست و همچنین لایه بردای و پاکسازی بسیار مفید می باشد و می تواند به راحتی چربی و آلودگی های موجود روی پوست را از بین ببرد.

برای  انجام پاکسازی پوست با لیمو ترش باید آب لیمو ترش را بگیرید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه آن را با دو انگشت بصورت دورانی روی پوست صورت ماساژ دهید. از این روش می توانید هفته ای ۳ بار استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید : آموزش ساخت لایه بردار خانگی

ماسک پاکسازی پوست با عسل و لیمو ترش

یکی دیگز از روش های عالی پاکسازی پوست صورت استفاده از عسل و لیمو ترش ، ماست و شکر می باشد. برای انجام اینکار باید ۱ قاشق چای‌خوری آب لیمو، ۱ قاشق چای‌خوری ماست ساده، ۱ قاشق چای‌خوری عسل و ۵ تا ۶ قاشق چای‌خوری شکر را با هم ترکیب نمایید و آن را به مدت ۲ دقیقه روی پوست صورت بصورت دورانی ماشاژ دهید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان بماند از این روش می توانید هفته ای دو بار استفاده کنید.

پوست لیمو هم نرم‌کننده و تمیزکننده‌ی بسیار خوبی برای پوست است. برای جلوگیری از مسدود‌شدن منافذ پوست، می‌توانید به‌راحتی پوست لیمو را روی پوست بمالید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید و این کار را هفته‌ای ۲ بار انجام بدهید.

پاکسازی پوست صورت با شکر

آیا می دانستید که با شکر می توانید پوست صورت خود را در خانه پاکسازی و لایه برداری نمایید؟ شکر یک لایه بردار طبیعی است که قادر است به ترمیم بافت التیامی و منافذ مسدودشده‌ی پوست کمک می‌کند.

برای پاکسازی پوست صورت با شکر باید آن را با مقدار کمی آب و آب نصف لیمو ترش خوب ترکیب کنید تا به یک خمیر غلیظی برسید سپس آن را روی قسمت‌های آسیب‌دیده‌ی پوست به آرامی به مدت ۵ دقیقه بمالید. سپس آن را با آب خنک بشویید و از مرطوب‌کننده استفاده کنید. این کار را یکبار در هفته انجام دهید تا از مسدود‌شدن منافذ پوست جلوگیری کند.

پاکسازی پوست صورت با جودوسر

پاکسازی پوست صورت با جودوسر
پاکسازی پوست صورت با جودوسر

جو جز مواد غذایی است که این روز ها در اکثر خانه ها یافت می شو می توانید با استفاده از جودوسر خودتان در خانه پوست صورت خود را تمیز و پاکسازی نمایید. جودوسر به کاهش چربی پوست و جلوگیری از منافذ پوست صورت بسیار موثر است.

برای انجام این کار به اندازه ۳ قاشق غذاخوری جودوسر را با ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون ترکیب نمایید روی صورت خود بمالید و پس از ۱۵ دقیقه با دستمال مرطوب پاک کنید و صورتتان را با آب سرد بشویید.

پاکسازی پوست صورت با تخم مرغ

پاکسازی پوست صورت با تخم مرغ
پاکسازی پوست صورت با تخم مرغ

افرادی که می خواهند که منافذ مسدود شده پوست صورت خود را درمان کنند بهترین راه برای اینکار ماسک تخم مرغ است. سفیده تخم مرغ تاثیر بسیار خوبی بر شفاف سازی و جوان سازی پوست صورت دارد و از از پوست در مقابل هر نوع آلودگی محافظت می نماید.

برای تهیه ماسک پاکسازی پوست با تخم مرغ باید در ابتدا سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید به گونه ای که کف کند سپس به مدت ۵ دقیقه در یخچال بگذارید. بعد از یخچال خارج کنید و آب نصف لیمو ترش را به آن اضافه کنید. می توانید این ماسک را هفته ای دوبار روی پوست صورت خود قرار دهید و پس از ۱۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

پاکسازی پوست با تخم مرغ و پودر بادام زمینی و عسل

روش دیگری نیز جهت پاکسازی پوست در خانه وجود دارد که آن هم استفاده از ترکیب تخم مرغ و پودر بادام زمینی و عسل است. می توانید برای انجام این کار یک قاشق چای‌خوری بادام‌زمینی پودرشده، یک قاشق چای‌خوری عسل و سفیده‌ی یک تخم‌مرغ را با هم ترکیب کنید تا خمیر غلیظی به‌دست آید. سپس آن را روی پوست صورت خود بصورت دوانی ماشاژ دهید پس از اینکه ماسک خشک شد آن را با دستمال مرطوب پاک کنید.

پاکسازی پوست با گِل رخت‌شویی

پاکسازی پوست با گِل رخت‌شویی
پاکسازی پوست با گِل رخت‌شویی

با توجه به خواص گل رختشویی برای پوست می توان از آن به عنوان یک پاک کننده پوست صورت از آن استفاده کرد. گل رخت شویی منافذ مسدود شده پوست صورت شما را باز می کند و برای میزان چربی پوست را کاهش می دهد.

جهت استفاده ا این روش ابتدا باید صورت خود را خوب بشویید سپس به مقدار ۱ قاشق غذا خوری گل رختشویی را به همراه آب و بلغور جودوسر خوب مخلوط کنید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود بمالید و در آخر با آب ولرم بشویید از این ماسک می توانید هفته ای ۱ بار استفاده نمایید.

اگر بلغور جودوسر در منزل ندارید می توانید مقداری گلاب و پودر چوب صندل را جایگزین آن نماید و همچون روش فوق استفاده نمایید.

پاکسازی پوست با بخور صورت

می توانید با بخور صورت به آسانی و بدون هیچ هزینه ای در منزل پوست صورت خود را پاک و لایه برداری نمایید. یکی از فواید بخور صورت این است که منافذ مسدود را باز کرده و اجازه می‌دهد تا انواع آلودگی که وارد پوست شده، شسته‌ شود و خارج شوند.

برای بخور صورت می توانید یک کتری را پر از آب کنید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا بجوشد. سپس آن را روی زمین بگذارید و درپوش کتری را بردارید تا کمی از بخار داغ آن خارج شود و سپس صورت خود را نزدیک در کتری ببرید و حوله و یا پارچه ای ضخیم را روی سر خود بندازید تا مانع از خروج بخار آب شود.

سپس به‌آهستگی صورت خود را خشک کرده و از تونر صورت (برای تعادل pH پوست) و مرطوب‌کننده‌ی ملایم (برای محافظت از پوست در برابر خشکی) استفاده کنید. صورت خود را دو بار در هفته بخور بدهید تا منافذ آن پاک شود و پوست‌تان جوان بماند.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید