روش تبدیل عکس های قدیمی سیاه و سفید به رنگی در فتوشاپ

میخواهید عکس های قدیمی تان را رنگی کنید؟

چگونه میتوان با استفاده از نرم افزار فتوشاپ عکس های سیاه و سفید را رنگی کرد؟

در این قسمت از آموزش فتوشاپ همراه ما باشید تا به شما رنگی کردن عکس های سیاه و سفید در فتوشاپ را آموزش دهیم. تا حالا شده عکس های قدیمی از پدربزرگ یا مادربزرگ خود را که با دوربین های قدیمی گرفته شده را رنگی کنید و به عکس ها جلوه زیباتری ببخشید؟ یا اصلا نه، می خواهید عکس های سیاه و سفید دیجیتالی خود را رنگی کنید. می خواهیم به شما رنگی کردن عکس های سیاه و سفید را در فتوشاپ به طور کامل توضیح دهیم. در واقع میخواهیم به رنگی کردن عکس های قدیمی در فتوشاپ بپردازیم و بگوییم که چگونه عکس های سیاه و سفید را با فتوشاپ به عکس های رنگی تبدیل کنید.

آموزش روش تبدیل عکس سیاه و سفید به رنگی در فتوشاپ


همانطور که میدانید برای ویرایش عکس ها و اعمال یک سری ایده ها وارد دنیای بزرگ فتوشاپ میشویم. این برنامه وظیفه اصلی ویرایش و ادیت تصاویر و خلق اثری جدید را برعهده دارد. همه کسانی که با کارهای گرافیکی سرو کار دارند به نوعی محتاج این نرم افزار هستند مثل طراحان گرافیک، شرکت های تبلیغاتی، عکاسان و طراحان سایت و انیمیشن ساز ها.

دادن رنگ گرم به عکس در فتوشاپ چگونه است؟

این برنامه در عصر امروزی ما که دنیای تکنولوژی است دیگر به عنوان یک نرم افزار به شمار نمی‌رود بلکه به عنوان یک صنعت، در حال رشد است. اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه عکس های سیاه و سفید را  با استفاده از فتوشاپ به عکس های رنگی تبدیل کنید؟

فتوشاپ محبوب ترین برنامه اصلاح تصاویر است و به کاربرانش این امکان را میدهد تا تصاویر خود را برش ، تغییر و دستکاری کنند و یک اثر جدیدی ایجاد کنند.

یکی از کاربردهای فتوشاپ در رنگی کردن عکس های قدیمی است. در واقع عکس های سیاه و سفید را میتوانید در این برنامه رنگی کنید. در ادامه قصد داریم تا ساده ترین نحوه رنگی کردن عکس های سیاه و سفید با استفاده از فتوشاپ را توضیح دهیم. و پاسخ مناسبی به سوال چگونه عکس های سیاه و سفید خود را رنگی کنیم بدهیم. فتوشاپ در پوستر های تبلیغاتی ، کارت های ویزیت ،عکس های پرسنلی و حتی در تیتراژ فیلم ها کاربرد دارد.

مراحل رنگی کردن عکس های سیاه و سفید در فتوشاپ


مراحل رنگی کردن عکس های سیاه و سفید در فتوشاپ
مراحل رنگی کردن عکس های سیاه و سفید در فتوشاپ

چگونه در فتوشاپ رنگ ها را براق کنیم؟

اگر قصد رنگی کردن عکس های سیاه و سفید قدیمی خود را دارید، مراحل زیر را دنبال کنید چرا که در ادامه مراحل رنگی کردن عکس سیاه و سفید در فتوشاپ را به صورت کامل توضیح داده ایم.

نحوه رنگی کردن عکس های قدیمی:

  • عکس مورد نظر را در فتوشاپ باز کنید.
  • بعد از باز کردن عکس مورد نظر با استفاده از ابزار quick selection در فتوشاپ  قسمت موردنظری که میخواهید به حالت رنگی تبدیل شود را انتخاب کنید.
  • سپس از منوی پایین برای رنگی کردن ناحیه مورد نظر روی گزینه Hue saturation کلیک کنید و تیک گزینه colorize را بزنید.
  • سپس رنگ دلخواه خودتان را ظاهر کنید میتوانید اعداد رنگ ها را آنقدر تغییر دهید تا به رنگ دلخواه برسید.

در نهایت به جزییات تصاویر خود توجه کنید چرا که فراموش نکردن جزییات مثل رنگ موی سر، دست ها، گوش ها و چشم ها کار خودتان را حرفه ایی نشان دهید.

فیلم آموزشی گام به گام رنگی کردن عکس های سیاه و سفید در فتوشاپ


در ادامه مراحل رنگی کردن عکس های قدیمی را به صورت تصویری توضیح خواهیم داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.