چگونه شلغم را بپزیم که تلخ نشود

با وجود اینکه شلغم خواص خیلی زیادی دارد اما به دلیل طعم تلخی که بعد از پختن پیدا می کند، خیلی از افراد میلی به خوردن شلغم ندارند. برای جلوگیری از تلخ شدن شلغم می توان ترفندهایی را بکار گرفت تا شلغم سفید، شیرین و خوشمزه داشته باشیم. اگر شما هم علاقه مند هستید با این روش آب پز کردن شلغم آشنا شوید همراه مینویسم باشید و یاد بگیرید که چگونه شلغم را بپزیم که تلخ نشود.

راهکارهایی برای جلوگیری از تلخ شدن شلغم

برای جلوگیری از تلخ شدن شلغم، در اولین مرحله باید دقت کنید شلغم خوبی را برای خرید انتخاب کنید و شلغم های سفت و توپر را بخرید و آنها را بخوبی تمیز کنید. یک علت تلخ بودن شلغم ممکن است پخت طولانی مدت باشد، استفاده از شلغم کهنه هم باعث ایجاد تلخی بعد از پخت می شود.

طرز تهیه آش شلغم با بلغور گندم خوشمزه و مرحله به مرحله

اگر برای شما هم سوال شده که چیکار کنیم شلغم تلخ نشه، این مطلب را تا انتها بخوانید.

1 – بعد از اینکه شلغم ها بخوبی شسته شدند، قسمت های اضافی آنرا جدا کنید اما به هیچ عنوان سر و ته شلغم را نگیرید.

2 – برای شیرین شدن شلغم، پیشنهاد می کنم آنرا درون ظرفی روی حرارت بگذارید، کمی آب به آن اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه بجوشد.

3 – پس از 10 دقیقه آب شلغم ها را دور بریزید و مجددا به آن کمی آب اضافه کنید. (برای شیرین شدن شلغم بهتر است زیاد آب نریزید.)

4 – در این مرحله بعد از ریختن آب، حرارت را زیاد کنید و بعد از اینکه شروع به جوشیدن کرد شعله را کم کنید.

5 – برای اینکه متوجه شوید شلغم ها بخوبی پخته اند یا خیر، نوک تیز چاقو را درون شلغم فرو کنید اگر بافت آن نرم شده بود، یعنی پخته است.

6 – بعد از برداشتن شلغم ها از روی حرارت، می توانید سرو ته انها را جدا کنید و به دلخواه برش بزنید.

شاید با انجام دادن همه این مراحل هنگام خوردن شلغم احساس تلخی بکنید و این سوال برای شما ایجاد شود که با شلغم‌ هاي تلخ چه كنيم. علت تلخ بودن شلغم ممکن است هیچ ارتباطی با نحوه پخت آن نداشته باشد. برخی شلغم ها رگه تلخی دارند، اما می توانید با کمی نمک و فلفل سیاه و یا آویشن و آبلیمو تلخی شلغم را بگیرید و نوش جان کنید.

چیکار کنیم شلغم تلخ نشه

  • ممکن است علت تلخ بودن شلغم پخت طولانی مدت باشد، پس شلغم ها را زمان زیادی روی حرارت قرار ندهید.
  • برای شیرین شدن شلغم، قبل از پخت سرو ته شلغم ها را نگیرید و در صورتی که شلغم شما ترک داشت، قسمت های ترک خورده را جدا کنید.
  • اگر از بخارپز برای پخت شلغم استفاده می کنید، به اندازه ای آب بریزید که شلغم ها داخل آبکش، غرق در آب نباشند. (زیاد آب نریزید.)
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید