چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم (چگونه در برابر اتفاقات بد مقاومت کنیم)

چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم ؟ شاید شما از آن دسته افرادی باشید که اعتقاد دارند همش اتفاقات بد واسم میفته . به منظور جلوگیری از این اتفاقات باید بدانید که چگونه این اتفاقات برای شما رخ می دهد. قبل از آن هم بفهمید که علت این اتفاقات چیست؟ برای شما خوب یا بد بودن این اتفاقاتی که رخ میدهد فرقی نخواهد کرد. زمانی که شما دید درست درباره رویدادهای خوب یا بد زندگی داشته باشید میتوانید آنها را کنترل کنید. ما در این مطلب سعی کرده ایم بیشتر درباره این روش ها توضیح دهیم.

چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم ؟

وقتی با شرایط بد و منفی روبرو می شوید، حال به هر دلیل،  چه کاری می توانید برای عبور از اتفاقات بد انجام دهید؟

1.آنچه اتفاق افتاده است را بپذیرید 

واکنش معمول در برابر برخی از رویدادها یا شرایط ناخوشایند، خشم و انکار است. زمانی که اتفاق بد برای شما می افتد ممکن است شما با خشم واکنش نشان دهید و از خود بپرسید  “من چه کار کردم که مستحق این باشم؟”، “نمی توانم باور کنم که این برای من اتفاق افتاده است.” و همه چیزهایی که ممکن است بلافاصله در مورد اتفاق بدی که رخ داده فکر کنید یا بگویید.

وقتی می فهمید دقیقاً چه اتفاقی افتاده است، چگونه اتفاق افتاده است و مقصر چه کسی است ، ذهن شما زیاده روی می کند. در عوض ، بپذیرید که این اتفاق افتاده است و فقط یک یا دو دقیقه درباره آن فکر کنید.

در حقیقت، بهتر است کمی دیرتر یعنی زمانی که گرد و غبار آن ریخت واضح تر به موضوع فکر کنید و درباره آن تامل کنید.در لحظه، فقط بپذیرید که نمی توانید آنچه را که قبلا اتفاق افتاده تغییر دهید. قدرت شما در کاری است که بعد انجام می دهید.

2.چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم ؟ از خود بپرسید چه کاری می توانید برای اصلاح اوضاع انجام دهید.

اقدامات شما قدرتمندترین ابزار شما برای عبور از شرایط دشوار است. شما نمی توانید به راحتی راه خود را از یک مسیر بیابید. اگر چند مرحله عملی وجود دارد که باید برای نزدیک شدن به حل این دوره ناخوشایند از زندگی خود انجام دهید، آنها را انجام دهید. اگر اتومبیل شما به سرقت رفته است، باید با پلیس و شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

توپ را روی چیزهایی تنظیم کنید که زندگی شما را به حالت عادی و ذهن شما را به آرامش بازگرداند. هرچه زودتر شروع کنید، زودتر می توانید در مورد مسائل احساس بهتری داشته باشید.

ذهن شما منطقی است یا احساسی؟

3. چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم ؟ کمک بخواهید.

در مواقع بحرانی، بسیار خوب است – حتی معقول است- که به عزیزان خود متکی باشید. همانطور که برای کمک به دوست یا یکی از اعضای خانواده خود که دچار مشکل شده پیش قدم می شوید، در اطراف شما افرادی هستند که همان کار را برای شما انجام می دهند.

این طبیعت انسانی است که می خواهد به کسانی که به آنها اهمیت می دهد کمک کند، بنابراین با درخواست کمک بار کسی نمی شوید. حتی ممکن است دریابید که چنین زمان هایی مردم را به هم نزدیک می کند. دوستی های شما ممکن است تقویت شود روابط شما ممکن است عمیق تر شود.

حتی اگر تمام خواسته های شما از کسی این باشد که به شنیدن صدای ناامیدی، ناراحتی ، عصبانیت یا احساسات دیگر شما گوش فرا دهد، این می تواند به شما کمک کند تا با آنچه اتفاق افتاده است کنار بیایید.

چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم (چگونه در برابر اتفاقات بد مقاومت کنیم)4- نقش قربانی را بازی نکنید.

بله، اتفاق ناخوشایندی برای شما رخ داده است، اما شما در آن تنها نیستید. تاس زندگی همیشه در حال چرخش است و بسیاری از افراد در حال حاضر با شرایط مشابه یا بدتری مانند شما روبرو هستند.

گرچه این فکر، احساس راحتی چندانی برای شما ایجاد نمی کند، اما می تواند دیدگاه متفاوتی را درباره آنچه برای شما اتفاق افتاده فراهم کند. شما دیگر نباید خود را منحصراً آسیب دیده و زخمی ببینید، بلکه شما هم مانند بسیاری از افرادی هستید که اتفاقات بدی را پشت هم تجربه کرده اند.

این تغییر تفکر همچنین می تواند به شما در دیدن نور و آینده کمک کند. شما می دانید که اتفاقات بد نمی توانند برای همیشه ادامه داشته باشند و دوره مطلوب تری در انتظار شماست.

5. بدانید که از این مسیر عبور خواهید کرد.

سابقه شما در گذراندن دوران سخت زندگی تاکنون 100٪ است. این موضوع باید به شما احساس بهتری بدهد تا بدانید که از پس این مسئله نیز بر خواهید آمد.

شما در این مواقع  قوی تر و مقاوم تر هستید که به خود اعتبار می دهید. چه یک هفته، یک ماه یا سالها طول بکشد ، این دوران سخت را پشت سر خواهید گذاشت.

6. به دنبال خوبی ها در میان بدی ها باشید.

چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم ؟ در تمام اتفاثات بد زندگی خوبی وجود ندارد. بعضی اتفاثات کاملاً افتضاح هستند و باید به همین ترتیب شناخته شوند. اما بسیاری از چیزهایی که برای شما رخ می دهد و برایتان احساس بدی همراه دارند، در درون خود دارای نکات خوبی است.

به عنوان مثال از دست دادن شغل می تواند بسیار استرس زا باشد. با این حال، ممکن است در یک شرکت بهتر شغل جدیدی با پرداخت دستمزد بالاتر و با مسیر رفت و آمد کوتاه تر، پیدا کنید.

اگر شغل خود را از دست نمی دادید، هرگز فکر نمی کردید که برای موقعیت های جدید در جاهای دیگر اقدام کنید و بنابراین از آن جا می ماندید.

بدون شک تجربه کوتاه سکته مغزی چیز ترسناکی است. اما ممکن است برخی از مشکلات سلامتی شما را برملا کند و به شما امکان انتخاب شیوه زندگی برای جلوگیری از بروز سکته جدی را بدهد.

در هر جایی که ممکن است، به دنبال پوشش نقره ای رویدادهای ناخوشایند باشید. این به شما کمک می کند نسبت به آینده احساس مثبت تری داشته باشید.

۳ راهکار برای تغییر ذهنیت،حذف عادات بد و گرفتن تصمیم های بهتر

7. اتفاق بد را به یک نقطه عطف در زندگی خود تبدیل کنید.

چگونه از اتفاقات بد جلوگیری کنیم ؟ غالباً ، ما چیزهای بد را به عنوان لنگرگاه می بینیم که می توانند مانع ما شوند. ما در ترحم گم می شویم و قدرتی را که برای تغییر وضعیت خود داریم فراموش می کنیم.

در عوض، وقتی اتفاق بدی برای شما افتاد، از آن و بینش هایی که از آن به دست آورده اید استفاده کنید تا زندگی خود را به سمت دیگری سوق دهید.

چیزهای بد می توانند در مورد نوع زندگی که می خواهیم داشته باشیم چیزهای زیادی به ما یاد دهند. آنها می توانند ابرهایی را که مانع از دیدن وضوح چیزها می شوند، کنار بزنند.

شرایط پیش بینی نشده ممکن است نشان دهد که شما مطابق با اخلاق یا ارزشهای خود زندگی نمی کنید. به شما این فرصت را می دهد تا مسیر را تغییر دهید. چیزهای بد ممکن است به سادگی شما را از سالها یکنواختی به آن دچار شده اید، بیدار کند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.