چگونه در بورس پول خود را دو برابر کنیم ؟

خیلی از افراد این سوال را می پرسند که در بورس چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟ برای دو برابر کردن سرمایه در بازار بورس بهترین راه این است که با دید میان مدت و بلند مدت در سبدهایی با ریسک متوسط و بالای سبدگردان هدف سرمایه گذاری نمایید.

در بورس چگونه پول خود را دو برابر کنیم

با توجه به این که سرمایه گذاری در بورس به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود پس اگر بخواهید از طریق بورس پول خود را دو برابر کنید دو راه دارید. از روش مستقیم وارد بازار سرمایه شوید و یا از روش غیر مستقیم.

 

با روش مستقیم در بورس پول خود را دو برابر نمایید

اگر قصد داشته باشید با روش مستقیم سرمایه گذاری نمایید و از این طریق پول خود را دو برابر کنید شما باید یک فرد حرفه ای در زمینه سرمایه گذاری باشید.

برای این امر شما باید به تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی مسلط و به مفاهیم بورس آگاه باشید استراتژی مخصوص خود را داشته و بتوانید به درستی زمان ورود و خروج از سهم را تشخیص دهید علاوه بر این موارد شما باید زمان کافی، ابزار ها و محل کار هم داشته باشید.

با روش غیرمستقیم در بورس پول خود را دو برابر نمایید

اما اگر قصد دارید با روش غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شوید و پول خود را دو برابر نمایید کارتان ساده تر میشود. شما پولتان را در اختیار صندوق های سرمایه گذاری یا سبدگردان ها قرار می دهید و آنها با دریافت مقدار کمی کارمزد برای شما در بورس سرمایه گذاری می کنند.

افرادی که در این نهاد ها برای شما سهام خرید و فروش میکنند تحلیلگران حرفه ای در بازار بورس می باشند.

البته توجه داشته باشید که سود سبدگردان ها در گرو سود شماست و اگر سود شما بیشتر از سود بانکی نباشد به سبدگردان ها هم سودی تعلق نخواهد گرفت پس تلاششان بر این است که سودی حداکثری برای شما ایجاد کنند.

ما قصد داریم در این پست به دو برابر کردن پول از طریق سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس و سبدگردانی توضیحاتی را در اختیارشما قرار دهیم:

شرکت های سبدگردان با توجه به میزان ریسک پذیری و انتظارات افراد سبدهایی را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا براساس سلایق شخصی خود در آن ها سرمایه گذاری نماید.

هرچه افراد سبدهای پر ریسک تری را انتخاب کنند میزان سودآوری ایشان هم افزایش خواهد یافت البته که هرچه ریسک بیشتر شود احتمال ضرر هم افزایش می یابد.

اما توجه نمایید برای سرمایه گذاری در بورس دید بلند مدت داشته باشید اما چرا؟ با بررسی آمار و ارقام در می یابید که سودآوری در هر ماه یکسان نیست، امکان دارد در بعضی از مواقع سود خیلی زیادی نصیبتان شود و در یک ماه سود کمتری و در بدترین حالت امکان دارد در یک ماه ضرر هم کنید اما قطعا در ماه های آینده نه تنها ضررتان جبران خواهد شد بلکه سود هم خواهید برد. به همین منظور است که میگویند بلند مدت به آن فکر کنید.

 

سبدگردان هدف

میزان سود آوری سبدهای سبدگردان هدف؟

در ادامه به توضیح ۴ سبد در سبدگردان هدف تحت عنوان، سبد اطمینان، سبد آرامش، سبد ابتکار و سبد اهرمی خواهیم پرداخت:

سبد اطمینان هدف مناسب برای افراد با ریسک پذیری پایین می باشد. سود حاصل شده از این سبد به طور معمول مقداری از سود بانکی بیشتر است به این دلیل که مدیر سبد طبق ریسک پذیری فردی که این سبد را انتخاب کرده بیشتر سهام او را صرف خرید اوراق با درآمد ثابت می کند که هم اصل سرمایه و هم سود در آن تضمین شده است. البته اگر سرمایه گذاران دید بلند مدت داشته باشند سهام هایی در بازار وجود دارند که ریسک آنها از اوراق بادرآمد ثابت بیشتر نیست به طور مثال اکنون که در حال نوشتن این متن می باشم ریسک سرمایه گذاری در سهام فولاد مبارکه در بازه یکساله می تواند از ریسک سرمایه گذاری در اوراق کمتر نیز باشد. بنابراین مدیر سبد با توجه به افق زمان سرمایه گذاری سرمایه گذار، کم ریسک ترین سهم ها و اوراق را برای او انتخاب می کند.

سبد آرامش هدف مناسب برای افرادی است که ریسک پذیری متوسط دارند و معمولا انسان های میانه رو ایی هستند و میخواهند با کمی ریسک بیشتر سود بیشتری هم به نسبت سبد اطمینان و بانک به دست آورند. در این سبد مدیر سبدگردان با توجه به جریانات ریسک پذیری و ریسک گریزی بازار درصدی از سرمایه را سهام و درصدی را اوراق تضمین شده خریداری می کند. توجه داشته باشید که افق زمان در سرمایه گذاری و جریانات ریسک گریزی موجود در بازار بر میزان این درصد اثرگذار می باشد.

سبد ابتکار هدف مناسب افرادی است که ریسک پذیری بالایی دارند و میخواهند با ریسک بالا، سود بالایی هم به دست آورند. در این سبد مدیر سبد می تواند سرمایه را تماما در سهام سرمایه گذاری کند.البته در این سبد نیز ممکن است درصدی از سرمایه به خاطر جریانات ریسک گریزی گاها در اوراق سرمایه گذاری شود. اگر افراد به سبد ابتکار به دید بلند مدت نگاه کنند میتوانند حتی در یک سال پول خود را چند برابر کنید.

سبد اهرمی هدف این سبد مخصوص افرادی است که ریسک پذیری بالا و سرمایه بالای ۳۰۰ میلیون تومان دارند و برای این سبد میزان ۶۰ درصد اصل سرمایه وام (اهرم) درنظر گرفته میشود ولی سرمایه گذار با توجه به اینکه از اهرم که یک وام بانکی و اعتباری می باشد استفاده می کند، برای برداشت سرمایه با محدودیت هایی مواجه است و حتما باید دید بلند مدت حداقل یکساله داشته باشد. این سبد هم برای دو برابر کردن پول یک روش بسیار خوب میباشد اما به شرطی که به آن به دید بلند مدت نگاه کنید.

برای مشاهده به سایت شرکت سبدگردان هدف مراجعه نمایید .

به طور مثال به بازدهی سبدهای شرکت سبدگردان هدف در ۳ماه دوم سال ۹۸ توجه نمایید:

در تیر ماه ۹۸:

میزان سوددهی در صندوق سرمایه گذاری مشترک صبای هدف ۳/۹۹% و سبد سرمایه گذاری اطمینان ۶/۲% و سبد سرمایه گذاری آرامش۹/۶% و سبد سرمایه گذاری ابتکار ۱۲/۵% و سبد سرمایه گذاری اهرمی ۱۸% بوده است.

در مرداد ماه ۹۸:

میزان سوددهی در صندوق سرمایه گذاری مشترک صبای هدف ۱/۲۵% و سبد سرمایه گذاری اطمینان ۶.۵% و سبد سرمایه گذاری آرامش ۸.۲% و سبد سرمایه گذاری ابتکار ۹/۷% و سبد سرمایه گذاری اهرمی ۱۳/۲۴% بوده است.

در شهریور ۹۸:

میزان سوددهی در صندوق سرمایه گذاری مشترک صبای هدف ۵/۶۸% و سبد سرمایه گذاری  اطمینان ۵/۸% و سبد سرمایه گذاری  آرامش ۶/۱۴% و سبد سرمایه گذاری  ابتکار ۱۰/۷% و سبد سرمایه گذاری اهرمی ۱۴% بوده است.

نتیجه گیری از آمار و ارقام ۴ صندوق بالا:

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و عوامل تاثیرگذار دیگر طی ماه های اخیر میزان بازدهی و سوددهی متغییر بوده است اما چیزی که در بین همه ماه ها مشهود است این می باشد که میزان سودآوری حتی در سبد با کمترین ریسک هم، از میزان نرخ سپرده بانکی بیشتر بوده است.

اگر به سود سالیانه سبدها توجه نمایید در می یابید که حتی اگر در یک ماه سود شما بسیار کم باشد با صبر و در دید بلند مدت سود شما افزایش خواهد یافت.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.