چگونه استاتوس واتس اپ را دانلود کنیم؟

نحوه دانلود استاتوس واتس اپ در اندروید و آیفون

حتما پیش امده که از استوری واتس اپ یا همان استاتوس واتس اپ یکی از مخاطبان خوشتان امده و بخواهید آن را دانلود کنید. این مقاله راهنمایی است برای آموزش نحوه دانلود عکس و فیلم از استاتوس واتس اپ در اندروید و آیفون

واتس اپ نه تنها یک اپلیکیشن پیام رسان فوری محبوب است، بلکه تبدیل به یک پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب هم شده است. پس از استوری های اینستاگرام، حتی واتساپ هم قابلیت استوری گذاشتن برای مخاطبان را که به نام واتساپ استاتوس شناخته می شود، به اپلیکیشن خود افزوده است. این استوری ها فقط برای ۲۴ ساعت قابل مشاهده هستند و همین ویژگی است که آن را جذاب ساخته است.

 

نحوه دانلود استاتوس واتس اپ اندروید (عکس و فیلم)

کاربران نه تنها عکس هایی شخصی را در واتساپ استاتوس خود پست می کنند، بلکه می توانند یک قطعه آهنگ یا ویدئو را هم با دیگران به اشتراک بگذارند. افراد بسیاری علاقمند هستند که مطلب مشابهی را در استاتوس واتساپ خود پست کنند. اما، متاسفانه، واتساپ این اجازه را به کاربرانش نمی دهد که این استاتوس ها را دانلود کنند. بنابراین، آنچه در ادامه می خوانید راهنمایی برای چگونگی دانلود عکس ها و ویدئوهای واتساپ استاتوس است.

 

روش 1: دانلود استاتوس واتس اپ با برنامه مدیریت فایل

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که این عکس ها و ویدئوها موقتا کجا ذخیره می شوند؟ در گوشی های هوشمند، این فایل های رسانه ای در پوشه ای به نام WhatsApp به طور موقت نگهداری می شوند و سپس، به خاطر خط مشی ۲۴ ساعته اپلیکیشن ها، تمامی این فایل های رسانه ای پس از بازه زمانی ۲۴ ساعت حذف می شوند. به شما می گوییم که چطور می توانید آن ها را پیدا کنید.

  • اپلیکیشن واتساپ را باز کنید و واتساپ استاتوسی که می خواهید دانلود کنید را یک بار تماشا کنید.
  • اکنون، یک اپلیکیشن مدیریت فایل را باز کنید. اگر گوشی شما فاقد چنین برنامه ای است، اپلیکیشن «Files by Google» را از Google Play دانلود کنید.
  • گزینه «Show Hidden Files» به معنی نمایش فایل های مخفی را فعال کنید. این گزینه در صفحه «Setting» به معنی تنظیمات اپلیکیشن مدیریت فایل قرار دارد.
  • سراغ محل ذخیره سازی داخلی گوشی همراه خود بروید و به دنبال پوشه ای به نام «WhatsApp» بگردید.
  • وارد پوشه که شدید این آدرس را دنبال کنید: Media > Statuses

در این پوشه تمامی ویدئوها و عکس های استاتوس که در ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کرده اید، قرار دارند. حالا فقط کافی است که آن هایی که می خواهید را کپی و در هر پوشه دیگری بچسبانید.

 

روش 2: اپلیکیشن های ذخیره کننده استاتوس

در فروشگاه گوگل پلی، اپلیکیشن های بسیاری با عنوان «Status Saver» یا «Status Saver for WhatsApp» وجود دارند. برای دانلود و ذخیره هر عکس یا ویدئویی از واتساپ می توان از این برنامه ها استفاده کرد. اما، نقطه ضعف چنین برنامه هایی، اجرای آن ها همراه با هزاران تبلیغات است که در برخی موارد می توانند آزاردهنده باشند.

 

روش ۳: اسکرین شات و اسکرین رکورد

همه عکس هایی که در واتساپ استاتوس دیده می شوند را خیلی راحتی می توان با یک اسکرین شات در گوشی ذخیره کرد. گرفتاری اصلی در این روش مربوط به ویدئوها است. بسیاری از گوشی های هوشمند اندرویدی شامل محصولات شیائومی دارای یک برنامه از پیش نصب شده برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش ها هستند. به این ترتیب، می توانید از آن ها برای ثبت محتوای در حال پخش استفاده کنید و سپس، ویدئو را طوری اصلاح کنید که فقط استاتوس نشان داده شود. همچنین اگر گوشی هوشمندتان چنین برنامه ای برای ضبط ندارد، همچنان می توانید از فروشگاه گوگل پلی برای یافتن اینگونه اپلیکیشن ها استفاده کنید.

 

نحوه دانلود استاتوس واتس اپ برای ایفون (عکس و فیلم)

سیستم عامل آی او اس، به خاطر ماهیت امنی که دارد، نه اجازه دسترسی به فایل های واتساپ را می دهد و نه اجازه نصب اپلیکیشن هایی مانند استاتوس سیور. بنابراین، برای ضبط هر ویدئو یا عکسی باید فقط و فقط به اپلیکیشن های ضبط ویدئو یا ابزار اسکرین شات خود آی او اس متکی باشد.

برای گرفتن یک اسکرین شات در گوشی های آیفون ۸ یا مدل های قدیمی تر، فقط کافی است دکمه home و دکمه پاور گوشی را به طور همزمان بفشارید. در آيفون X و مدل های جدید هم باید انگشت تان را همزمان روی دکمه های پاور و کاهش صدا بگذارید و فشار بدهید.

اگر می خواهید ویدئو دانلود کنید، می توانید از برنامه از پیش نصب شده خود آیفون برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش استفاده کنید. این برنامه به همراه آی او اس 11 در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. برنامه ضبط ویدئو از صفحه نمایش را خیلی راحت می توان در مرکز کنترل برنامه ها پیدا کرد. اما، برای اینکه چنین دکمه ای را به روی صفحه انتقال بدهید، باید به آدرس Settings > Control Centre > Customise Control Center بروید و گزینه «Screen Recorder» را به سایر موارد اضافه کنید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.