چگونه سشوار مجلسی بکشیم

چگونه موهایمان را حرفه ای سشوار بکشیم

حتما برای شما بارها سوال پیش آمده که در آرایشگاه ها چگونه مو را حرفه ای سشوار می کشند که حالتی زیبا می گیرد. در این پست از مینویسم روش سشوار کشیدن حرفه ای مو را آورده ایم.

اگر می خواهید ترفند های سشوار کشیدن حرفه ای و مجلسی مو را بیاموزید این پست از مینویسم را ببینید.

طرز کشیدن سشوار حرفه ای

آیا می خواهید بدانید که چگونه موها را مانند یک آرایشگر حرفه ای سشوار کنید؟ ما نکات و ترفندهای مناسبی را برای تاثیرگذارترین روش سشوار مجلسی مو آورده ایم. دانستن اینکه چگونه خودتان موها را با سشوار خشک کنید نه تنها در زمان و هزینه صرفه جویی می کنید، بلکه بینش بیشتری در مورد نوع موهایتان و محصولات و تکنیک هایی که برای شما بهتر کار می کنند به شما می دهد. سشوار کشیدن حرفه ای نیاز به رعایت مواردی دارد که در ادامه امده است.

قبل از هر چیز، مطمئن شوید که موهایتان تمیز، شسته شده و بهترین سشوار یا بهترین برس های سشوار برای این کار را دارید. همچنین ایده خوبی است که مطمئن شوید ابزارهای مناسب دیگری را در اختیار دارید، زیرا این قطعاً تفاوتی در روند ایجاد می کند و بر کیفیت نتایج شما تأثیر می گذارد.

 • ابزارهایی که نیاز دارید

یکی از رازهای سشوار مجلسی و خوب ابزارهایی است که استفاده می کنید. برای بهترین نتیجه، یک سشوار با کیفیت حداقل 1800 وات را امتحان کنید. توصیه می کنیم یک برس یا شانه گره گشا، گیره های برش دهنده، اسپری محافظ سشوار، یک برس گرد و در صورت تمایل، یک اسپری موی ملایم یا هر محصول نگهدارنده دلخواه خود را داشته باشید.

 • موهای خود را از قبل خشک کنید

  قبل از اینکه موهایتان را با برس حالت دهید، ۷۵ تا ۸۰ درصد موهایتان را خشک کنید. می توانید بگذارید موهایتان در معرض هوا خشک شود تا زمانی که به خوبی خشک شود، یا اگر زمان کمی دارید، از یک سشوار برای از بین بردن رطوبت اضافی استفاده کنید. از ناحیه کمر خم شوید، موهای خود را برگردانید و از ریشه خشک کنید.

 • موها را به چند بخش جدا کنید

موهای شانه شده را به چند قسمت تقسیم کرده و با گیره محکم کنید. پیچاندن موها به صورتی که دو تا در پشت و یکی در هر طرف باشد، خوب کار می کند. اگر موهای بسیار ضخیم یا سنگینی دارید، سعی کنید هر یک از قسمت های موی خود را به یک لایه پایین و بالایی تقسیم کنید تا به مدیریت وزش کمک کنید. برای شروع یک بخش را کنار بگذارید.

 • بهترین موقعیت را برای سشوار کردن انتخاب کنید

یکی از رازهای سشوار کردن مجلسی در سالن این است که آرایشگر شما پشت سر شما می ایستد تا بتواند سشوار را با زاویه ای عالی بگیرد. وقتی روی سر خود کار می‌ کنید، این امر کمی پیچیده‌ تر است، بنابراین باید با آن بازی کنید تا زمانی که بهترین موقعیت برای سشوار کردن را پیدا کنید. بسیاری از استایلیست‌ ها توصیه می‌ کنند که بنشینید تا بازوهای شما کمی حمایت کنند و قبل از اتمام کار خسته نشوید.

 • با انگشتان خود شروع کنید

وقت آن است که سشوار کردن مو به روش حرفه ای را شروع کنید. استایلیست ها همیشه با انگشتان خود شروع می کنند تا به ریشه ها برسند. با شروع از ریشه، انگشتان خود را در موهای خود بکشید. موها را چند سانت بیرون بکشید و در حالی که از سشوار برای خشک کردن مو استفاده می کنید، نگه دارید.

 •  از برس گرد استفاده کنید

اکنون که ریشه های مو خشک شده است، وقت آن است که به سراغ برس مورد نظرتان بروید. برس گرد را هنگام سشوار کشیدن بین موهای خود بکشید . برس را از نزدیک با نازل سشوار دنبال کنید و آن را به سمت پایین روی موها قرار دهید.

 • ابتدا قسمت های جلویی را خشک کنید

بهتر است ابتدا قسمت‌ های جلویی را خشک کنید، زیرا این بخش‌ ها به‌ طور طبیعی سریع‌ تر خشک می‌ شوند. قسمت های جلویی را با سشوار خشک کنید، سپس با گیره های “بدون فرورفتگی” سنجاق بزنید تا در جای خود ثابت شوند.

 • موها را محکم بکشید

همانطور که سشوار کردن را شروع می کنید، بهتر است که در حین کار موهای خود را تا حد ممکن کشیده نگه دارید. وقتی موهایتان را با برس محکم می‌ گیرید و سشوار را در زاویه مناسب قرار می‌ دهید، دو قدم به تکمیل این تکنیک نزدیک‌ تر شده‌ اید.
اگر موهای موج دار یا مجعد دارید و به دنبال مو های صاف هستید، برس را از بین موهای خود بکشید و از نزدیک با سشوار دنبال کنید. همانطور که موهای خود را خشک می کنید، همیشه نازل سشوار را به سمت پایین ساقه مو بگیرید اینکار کوتیکول را محکم می کند و  به جلوگیری از موخوره کمک می کند .

 •  چرخش مو برای موج طبیعی آن

برای اینکه به موهای خود موج طبیعی بدهید، موهای خود را در قسمت های سه سانتی خشک کنید و در حین حرکت موها را با برس گرد خود بچرخانید. طوری فکر کنید که انگار از برس برای ایجاد یک مارپیچ از موها استفاده می کنید. مطمئن شوید که قطعات جلویی را دور از صورت بچرخانید، نه به سمت آن.

 •  حالت دهی

در هر بخش موهای خود را با برس کشیده و با هوای خنک از سشوار بیرون بیاورید تا حالت دهید و با اسپری مو یا سرم براق کننده‌ موها خود را زیباتر کنید. می توانید از روغن های مناسب مو نیز استفاده کنید. خواندن مطلب سرم مو یا روغن مو پیشنهاد می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.