چگونه در زمستان لباس ها را سریعتر خشک کنیم؟

روش خشك كردن سريع لباس در زمستان

شما از چه روشی برای خشك كردن سريع لباس در فصل زمستان استفاده می کنید تا لباس ها سریع خشک شوند؟

شستشوی لباس ها کاری است که نمیشود اصل از آن گذشت و یا آن را به تعویق انداخت اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه در زمستان لباس ها را سریعتر خشک کنیم؟ در این پست قصد داریم تا روش های متفاوت و موثر را برای خشک کردن لباس ها در فصل زمستان به شما دوستان عزیز معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

نحوه خشک کردن فوری لباس ها در زمستان

فصل سرما که می شود دیگر آفتاب به آن اندازه و قدرت در آسمان نیست و نمیتوان از آن برای خشک کردن لباس ها استفاده کرد و از طرفی به علت سرد شدن هوا، سعی می کنیم لباس های زیادی بپوشیم تا از بدن خود در برابر سرما محافظت کنیم. با فعالیت هایی که داریم و چندین لباس پوشیده ایم باعث میشود که بیشتر و زودتر عرق کنیم و همین موضوع باعث میشود که لباس ها را به دفعات بیشتری شستشو دهیم.

اگر شما هم مشکل خشک کردن لباس ها را در فصل زمستان دارید و به دنبال راه حل برای خشک کردن لباس ها در زمستان هستید، بهتر است که این مطلب را تا آخر مطالعه کنید، چرا که روش های گوناگونی برای خشک کردن لباس ها در زمستان را معرفی کرده ایم که کمک شایانی به شما دوستان عزیز خواهد کرد.

روش های خشک کردن فوری لباس ها در فصل سرما

ابتدا باید گفت که برای شستشوی لباس ها باید دقت کنید و توجه داشته باشید تا الیاف، رنگ آن ها به چه سبکی است و به چه صورتی و چه مدت زمانی باید شسته شوند؟

از طرفی برای خشک کردن لباس ها در فصل سرما می توانید از روش های گوناگونی استفاده کنید اما سوال اینجاست که نحوه خشک کردن لباس ها هم آیا با هم فرق می کند؟ روش های گوناگون برای خشک کردن لباس در زمستان در ادامه اورده شده است.

 • خشک شویی لباس شویی

خشک شویی لباس شویی
خشک شویی لباس شویی

سعی کنید لباس ها خود را زمانی از لباسشویی بیرون بیاورید که خشک شده باشد و یا رطوبت بسیار کمی داشته باشد.

 • استفاده از حوله و یا توپ های خشک کننده

می توانید داخل لباسشویی خود حوله و یا توپ های مخصوص خشک کننده لباس ها بیاندازید تا لباس هایتان به خوبی خشک شوند، چرا که حوله و آن توپ ها رطوبت را به خود جذب می کنند.

 • خشک کردن لباس ها با پهن کردن جلو آفتاب

خشک کردن لباس ها با پهن کردن جلو آفتاب
خشک کردن لباس ها با پهن کردن جلو آفتاب

درست است که در فصل زمستان، آفتاب به شدت کم میشود و قدرت آن چنانی ندارد اما میتوانید از ساعات کمی که آفتاب وجود دارد از آن کمال استفاده را ببرید. کافی است که لباس ها را به درستی بر روی طناب پهن کنید و  جلوی آفتاب قرار دهید.

 • خشک کردن لباس ها در زمستان با اتو 

خشک کردن لباس ها در زمستان با اتو 
خشک کردن لباس ها در زمستان با اتو

اگر خیلی عجله دارید و حتما باید از لباس خود استفاده کنید که مرطوب است میتوانید از اتو برای خشک کردن آن استفاده کنید اما باید گفت که لباس کاملا خیس را میتوان تنها رطوبت آن را کم کرد. اگر لباستان کمی رطوبت داشته باشد می توانید از اتو استفاده کنید تا کاملا خشک شود. برای خشک کردن لباس در زمستان با استفاده از اتو کافی است که با صبر و حوصله لباس را اتو کنید. حرارت اتو منجر به از بین رفتن رطوبت در لباس میشود.

 • خشک کردن لباس ها در فصل سرما با سشوار

خشک کردن لباس ها در فصل سرما با سشوار
خشک کردن لباس ها در فصل سرما با سشوار

یک روش دیگری که میتوانید برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید سشوار کردن است و البته برای زمانی است که عجله دارید و لباستان تنها کمی رطوبت دارد. بهتر است که از سشوار استفاده کنید. برای خشک کردن لباس مرطوب با سشوار باید دهانه سشوار را مثلا داخل یک آستین لباس کنید و آستین دیگر لباس را ببینید تا هوای گرم داخل لباس بماند.

 • روش های دیگر برای خشک کردن سیع لباس در زمستان

 • خشک کردن لباس با شومینه و بخاری
 • خشک کردن لباس ها با بند رخت حرارتی 
 • خشک کردن لباس ها با باد
خشک کردن لباس ها با باد
خشک کردن لباس ها با باد

درست است که آفتاب کمک شایانی به خشک کردن لباس ها می کند البته باید گفت که، باد هم می تواند رطوبت لباس ها را از بین ببرد. میتوانید لباس ها را بر روی طناب انداخته و اجازه دهید تا با جریان باد و هوا خشک شود.

نکات مهم برای خشک کردن لباس در زمستان

 • اگر قصد خشک کردن لباس ها را دارید اما لباستان از آن جنسی است که امکان دارد کش بیاید می توانید از جوراب شلواری زنانه استفاده کنید. جوراب شلواری زنانه را داخل آستین یک آستین قرار دهید و از آستین دیگر خارج کنید و به دو سر لنگه جوراب گیره وصل کنید.
 • کلید خشک شدن سریع لباس ها در داخل خانه این است که لباس ها را در اتاقی با رطوبت کم قرار دهید. بهتر است لباس های شسته شده را در اتاقی با پنجره های باز و جریان هوای بدون مانع قرار دهید.
 • زیپ ها و دکمه ها را باز کنید و جیب های شلوار را بیرون بیاورید تا به روند خشک شدن کمک کند.
 • لباس ها را مرتب بچرخانید تا همه قسمت های آن در معرض هوا قرار بگیرند.
 • لباس ها را نزدیک پنجره قرار دهید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دمای زمستان به شدت سرد است ، ممکن است لباس های خود را در داخل خانه با هوا خشک کنید. هنگام آویزان کردن لباس های خیس در داخل خانه ، همیشه باید آفتابی ترین قسمت بزرگترین اتاق خانه خود را پیدا کنید. این کار میزان نور خورشید را که لباس دریافت می کند به حداکثر می رساند و در عین حال بیشترین جریان هوا را نیز امکان پذیر می کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.