چگونه بفهمیم چه کسی پست اینستاگرام ما را به اشتراک گذاشته است

برای اینکه بدانید چه کسی پست شما را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته است، این مطلب را دنبال کنید.

آرزوی هر تولید کننده محتوایی در اینستاگرام، تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر محبوب است! هر روز تعداد بیشماری از مردم در سراسر دنیا از این اپ استفاده کرده و پست می گذارند. در این میان، هر کسی دوست دارد پستش بیشترین بازدید را داشته و با بقیه بیشترین فرق را داشته باشد. بهترین راه برای رسیدن به این هدف، گذاشتن پست هایی است که مورد علاقه فالوئر ها باشد. پس باید بدانید چه کسی پست شما را به اشتراک گذاشته و چند نفر این کار را کرده اند؟ حالا این سوال پیش می آید که «چگونه بفهمیم چه کسی پست اینستاگرام ما را به اشتراک گذاشته است؟» با من و مجله «مینویسم» همراه باشید تا تمام اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان بگذاریم.

نحوه اطلاع از اشتراک گذاشتن پست اینستاگرام

در پاسخ به این سوال باید بگویم شما نمی توانید ببینید دقیقا چه کسی پست شما را به اشتراک گذاشته است. اما می توانید ببنید که پست شما چند بار به اشتراک گذاشته شده است؛ البته اگر بیزینس اکانت داشته باشید!

در ادامه روش های دریافت اطلاعات آماری در خصوص پست ها توضیح داده شده است. آمارهایی که اینستاگرام در این بخش در اختیار کاربران قرار می دهد در پیشبرد اهداف تجاری و شخصی اکانت ها تاثیر بسزایی دارند.

اگر در اینستاگرام، اکانت تجاری یا بیزینس اکانت داشته باشید می توانید:

  • پستی که می خواهید تعداد به اشتراک گذاشته شدنش را چک کنید لمس کنید!
  • سپس در پایین پست گزینه «view insights» را انتخاب کنید.
  • آیکون فلش تعداد اشتراک پست را نشان می دهد. با بررسی اعداد این قسمت می توانید ببینید چند نفر آن را به اشتراک گذاشته اند.

در واقع در این بخش از اینستاگرام، می توانید تمام اطلاعات مربوط به تعداد ویو پست خود را بررسی کنید.

روش خواندن پیام های دایرکت اینستاگرام بدون فهمیدن طرف مقابل

چطور بفهمم چه کسی پست مرا به اشتراک گذاشته

باید بدانید که در بخش «view insights» تنها تعداد کسانی که پست را به اشتراک گذاشته اند مشخص می شود. نه لیست دقیق از نام کسانی که این کار را کرده اند! در واقع هیچ کس نمی تواند بفهمد دقیقا چه کسی پست او را به اشتراک گذاشته است. تنها تعداد به اشتراک گذاشته شدن مشخص خواهد شد؛ آن هم در صورتی که بیزینس اکانت داشته باشد. برای تغییر اکانت خود به تجاری یا بیزینس مراحل زیر را در پیش بگیرید:

  • ابتدا برنامه اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید
  • سپس گزینه سه خط را که در بخش بالا، سمت راست اسکرین قرار دارد، انتخاب کنید.
  • تنظیمات را انتخاب کنید. با ورود به تنظیمات می توانید لیستی از آپشن های متفاوت را که این اپ در اختیار کاربران قرار داده بررسی کنید.
  • به سمت پایین اسکرول کرده و بخش «account» را پیدا کنید.
  • پس از وارد شدن به بخش account به سمت پایین اسکرول کرده و آخرین گزینه که با نام «switch to business account/processional account» مشخص شده را انتخاب کنید.
  • با انتخاب این گزینه، اکانت شما از حالت شخصی به تجاری تغییر کرده و در این صورت می توانید آمار دقیق ویو پست های خود را داشته باشید.

با تغییر اکانت خود به تجاری، امکانات آماری زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. از جمله تعداد سیوها، ویزیت از پروفایل شما، و در دسترس بودن پست شما برای فالوئرها! از این آمار و ارقام می توان به روش های متفاوت استفاده کرد.

تولید کنندگان محتوا می توانند از این اطلاعات استفاده شخصی کرده و نشان دهند که محصول یا سرویسی که در پیج خود تبلیغ می کنند به گوش مخاطبین رسیده و مخاطبین هم آنرا پسندیده اند.

و اما تولید کننده های محتوا که به صورت حرفه ای کار می کنند! اطلاعات موجود در این بخش نشان خواهد داد که آیا استراتژی سوشال مارکتنیک آنها جواب می دهد یا نه! این آمار نشان خواهند داد که آیا محتوای تولید شده آنها، در اکانت هایی با اهداف مشابه به اشتراک گذشاته می شود یا نه؟ آیا مخاطبین این اکانت، از پست ها راضی هستند و به دردشان می خورد یا نه!

بر اساس اطلاعات این بخش است که یک تولید کننده محتوا، استراتژی های خود را تغییر می دهد تا به حداکثر تعداد به اسشتراک گذاشته شدن پست برسد. در کل می توان به این نتیجه رسید که هر چه تعداد به اشتراک گذاشته شدن پست بیشتر باشد، کاربرد آن پیج در رسیدن به اهداف شخصی و حرفه ای هم بیشتر است.

حرف آخر

هرکز نمی توان فهمید دقیقا چه کسی پست شما را به اشتراک گذاشته است. اما با یک تغییر اکانت ساده از شخصی به بیزینس، می توان فهمید که پست مورد نظر چند بار به اشتراک گذاشته شده است.

به عبارت دیگر با بررسی این آمار می توان به این نتیجه رسید که آیا محتوای تولید شده در پیچ برای مخاطبین کارایی دارد؟ آیا با چنین تولید محتوایی فالوئرها زیاد خواهند شد؟ آیا پست ها مورد نظر فالوئرها هست و آن را به اشتراک می گذارند؟ اگر بله، که خیلی هم عالی است. در غیر این صورت، تولید کننده محتوا باید تلاش کند تا با استراتژیهای متفاوت اقدام به تولید محتوا کرده و کیفیت پیجش را بالا ببرد.

مطالب پیشنهادی:

دلایل احتمالی بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

رفع مشکل آپلود نشدن فیلم در اینستاگرام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.