بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

علت خطای ۴۰۱ چیست؟ خطای غیرمجاز ۴۰۱ یک کد وضعیت HTTP است، بدین معنی که صفحه ای که در تلاش برای دسترسی به آن هستید تا وقتی که با یک ID کاربری و گذرواژه معتبر وارد نشوید، بارگذاری نمی شود. اگر وارد سیستم شده اید و باز هم خطای غیرمجاز ۴۰۱ را دریافت می کنید، یعنی اعتبارنامه ای که وارد کرده اید بنا به دلایلی نامعتبر می باشند.

خطای ۴۰۱ چیست؟ هنگام کار با کامپیوتر و یا گوشی موبایل خود ممکن است با این خطا مواجه شوید. پیام های خطای غیرمجاز ۴۰۱ اغلب برای هر سایت متفاوت هستند، خصوصاً سایت های خیلی بزرگ، بنابراین به خاطر داشته باشید که این خطا به روش های مختلفی ظاهر می شود اما این سه پیغام متعارف ترین حالت ممکن هستند:

۳ مورد از شایع ترین خطاهای ۴۰۱

  • ۴۰۱ غیرمجاز
  • مجوز مورد نیاز است
  • خطای ۴۰۱ HTTP-غیرمجاز

همچنین ببینید: نحوه متصل کردن گوشی به کامپیوتر در ویندوز ۱۰

چگونه خطای ۴۰۱ (unauthorized) را رفع کنیم؟

خطای غیرمجاز ۴۰۱ درون پنجره ی مرورگر وب به نمایش درمی آید، دقیقاً همانند صفحات وب. همانند بیشتر خطاهای مشابه، شما می توانید آن ها را در مرورگرهایی بیابید که بر روی سیستم عامل در حال اجرا می باشند. در ادامه نحوه برطرف کردن خطای ۴۰۱ را توضیح می دهیم.

نحوه رفع خطای غیرمجاز ۴۰۱

۱) در URL به دنبال خطاها بگردید. این احتمال وجود دارد که دلیل خطای غیرمجاز ۴۰۱، تایپ URL نادرست یا لینکی انتخابی به URL اشتباه ظاهر شده باشد- URL که فقط برای کاربران مجاز به نمایش درمی آید.

۲) اگر مطمئن هستید که URL معتبر است، به صفحه اصلی وبسایت رجوع کنید و به دنبال لینکی با عنوان ورود به سیستم یا دسترسی امن بگردید. در آنجا اعتبارنامه خود را وارد کنید و سپس صفحه را امتحان کنید.

اگر اعتبارنامه ندارید یا آن را فراموش کرده اید، دستورالعمل های ارائه شده در وبسایت را برای تنظیم حساب کاربری یا بازسازی مجدد گذرواژه دنبال کنید.

(اگر معمولاً برای به خاطر سپردن رمزهای عبور خود دچار مشکل هستید و آن ها را فراموش می کنید در نظر بگیرید که آنها را در یک برنامه مدیریت رمز عبور نگه دارید تا فقط یک رمز عبور را بخاطر بسپارید.)

۳) صفحه را مجدداً بارگذاری کنید. به همین سادگی که به نظر می رسد، بستن و باز کردن مجدد صفحه ممکن است برای رفع خطای ۴۰۱ کافی باشد اما تنها برای وقتی که صفحه به اشتباه بارگیری شده باشد.

۴) حافظه نهان مرورگر خود را پاک کنید. ممکن است اطلاعات ورود به سیستم نامعتبری به صورت محلی در مرورگر شما ذخیره شده باشد که موجب اختلال در فرآیند  ورود به سیستم و ظاهر شدن خطای ۴۰۱ می شود. پاک کردن حافظه نهان هرگونه مشکل در آن فایل ها را برطرف خواهد کرد و به صفحه اجازه می دهد تا فایل های جدید را مستقیماً از سرور دانلود کنند.

۵) اگر اطمینان دارید که صفحه ای که در تلاش برای دسترسی به آن هستید نیازی به مجوز ندارد، پیام خطای غیرمجاز ۴۰۱ ممکن است اشتباه باشد. در این شرایط، بهترین راه حل برقراری تماس با وبمستر یا تماس های دیگر وبسایت و مطلع کردن آن ها از وجود این مشکل است.

به مدیر وب سایت برخی از وب سایت ها می توان از طریق ایمیل به آدرس [email protected] دسترسی پیدا کرد و وب سایت را با نام واقعی وب سایت جایگزین کرد. در غیر این صورت ، یک صفحه تماس را برای دستورالعمل های خاص مخاطب پیدا کنید.

خطای 401 و انواع آنشکل های دیگری که ممکن است خطای ۴۰۱ را مشاهده کنید:

سرورهای وب در حال اجرا بر مایکروسافت IIS ممکن است اطلاعاتی را در مورد خطای غیرمجاز ۴۰۱ ارائه دهند، ازجمله:

Microsoft IIS 401 Error Codes
ErrorExplanation
۴۰۱٫۱Logon failed.
۴۰۱٫۲Logon failed due to server configuration.
۴۰۱٫۳Unauthorized due to ACL on resource.
۴۰۱٫۴Authorization failed by filter.
۴۰۱٫۵Authorization failed by ISAPI/CGI application.
۴۰۱٫۵۰۱Access Denied: Too many requests from the same client IP; Dynamic IP Restriction Concurrent request rate limit reached.
۴۰۱٫۵۰۲Forbidden: Too many requests from the same client IP; Dynamic IPRestriction Maximum request rate limit reached.
۴۰۱٫۵۰۳Access Denied: the IP address is included in the Deny list of IP Restriction
۴۰۱٫۵۰۴Access Denied: the host name is included in the Deny list of IP Restriction

خطاهایی مانند غیرمجاز ۴۰۱

پیام های زیر نیز خطاهای سمت مشتری هستند و بنابراین به خطای غیرمجاز ۴۰۱ مرتبط می باشند: (۴۰۰Bad Request ) درخواست بد ۴۰۰، (۴۰۳ Forbidden) ممنوع ۴۰۳، (۴۰۴ Not Found) یافت نشد ۴۰۴ و (۴۰۸ Request Timeout) به پایان رسیدن زمان درخواست ۴۰۸٫

تعدادی از کدهای وضعیت HTTP سمت سرور نیز وجود دارند، مانند خطایی که اغلب مشاهده می کنید یعنی خطای (۵۰۰ Internal Server Error) سرور داخلی ۵۰۰٫ شما می توانید تعداد بیشتری از آن ها را در فهرست ما از خطاهای کد وضعیت HTTP بیابید.

در این نوشته دلیل رخداد خطای ۴۰۱، نحوه رفع خطای ۴۰۱، انواع خطای ۴۰۱ را بیان کردیم.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید