چگونه کسی که دوستش داشتیم را فراموش کنیم؟

سؤال خیلی ها که روزی در یک رابطه عاشقانه بوده اند و بنا به دلایلی بهم خورده است این است که چگونه کسی که دوستش داشتیم را فراموش کنیم؟

فراموش کردن کسی که در گذشه عاشقش بوده ایم سخت است و گاهی اوقات زندگی فرد را مختل می کند.حال سوال اینجاست که؛ چطور می توان بعد از تمام شدن یک رابطه عاطفی طرف مقابل را فراموش کرد و به زندگی ادامه داد؟ روش هایی که بیشتر اطرافیانمان توصیه می کنند می تواند شامل: “می توانید با دوستان قدیمی خود ارتباط بگیرید”، “با افراد تازه آشنا شوید”، خودتان را سرگرم کنید و … این روش ها در کوتاه مدت ممکن است باعث آرامش شما شود اما باید مشکلتان را ریشه ای حل کنید.

در ادامه راهکارهایی به شما ارائه می دهیم که راحتتر بتوانید کسی که عاشقش بوده اید را فراموش کنید. پس با ما همراه باشید.

راهکارهایی برای فراموش کردن کسی که عاشقش بودید

برای فراموش کردن کسی که عاشقش بودید نیاز به معنا و مفهوم جدیدی در زندگی خود احتیاج دارید. یکی از توصیه های معمول برای اینکه فردی که عاشق او بوده اید را از یاد ببرید این است که تنها نمانید و زمان خود را با افرادی سپری کنید که واقعا شما را دوست دارند و به شما اهمیت می دهند. ارتباط با افرادی که برای شما ارزش قائلند باعث می شود معنا و مفهوم به زندگی شما برگردد. معنا و مفهومی که با تمام شدن رابطه عاطفی شما از زندگی شما رفته است. بازسازی معنای زندگی مستلزم این است که از فردی که در سابق بودید جدا شوید و از روابط گذشته تان دوری کنید.

رابطه سابق خود را به شکل واقعی آن ببینید

بعد از اینکه بین شما و کسی که دوستش داشتید جدایی ایجاد شد سعی نکنید فقط روابط خوب و اتفاقات قشنگ آن رابطه را یادآروی کنید یا به عبارتی همه چیز را با عینک رنگی و قشنگ تر از چیزی که واقعا بود ببینید. بلکه سعی کنید رابطه قبلیتان را به همان شکلی ببینید که واقعا بود.

نیمه خالی لیوان را هم ببینید. از خاطرات گذشته خود داستان نسازید و فکر نکنید این شخص تنها کسی بود که می توانست شما را خوشبخت کند. واقعیت این است که ما بعد از جدایی از کسی که دوستش داشته ایم او را ایده آل ترین فرد زندگی خود می بینیم و خاطرات بد و آزاردهنده گذشته را به کلی فراموش می کنیم. پس برای اینکه راحتتر عشق قدیمی خود را فراموش کنید باید واقع بین باشید.

قبول کنید که همه چیز تمام شده است

سعی کنید بی طرفانه به موضوع نگاه کنید و همان طور که در پاراگراف قبلی اشاره کردیم فقط خاطرات قشنگ و ساخته ذهنتان را مرور نکنید. قبول کنید که روابط به این دلیل تمام می شوند که امکان ادامه ی آن به هر دلیلی وجود نداشته و شما به درد هم نمی خوردید. تمام شدن رابطه به هر دلیل که باشد یا پس زده شدن، یا نبودن مکان ادامه ی رابطه و یا به مشکل برخوردن دو نفر در مسائل مختلف، فرقی نمی کند. به هر حال باید بپذیرید که این رابطه تمام شده است.

برای از یاد بردن او به خودتان زمان بدهید

اگر فکر کنید یک شبه می توانید شخص مورد علاقه تان را فراموش کنید سخت در اشتباهید. به خصوص اگر طول رابطه شما زیاد بوده باشد. باید قبول کنید که هیچ دارویی بهتر از زمان حال شما را خوب نمی کند. سعی نکنید جلوی احساسات خودتان را بگیرید و آن ها را سرکوب کنید.

این یک واکنش طبیعی است که ناراحت باشید اما زیاده روی نکنید و قبول کنید که این رابطه تمام شده است و شما باید به زندگی عادی برگردید. فقط عجول نباشید و بگذارید زمان مشکلات را حل کند.

سعی نکنید بلافاصله وارد رابطه ی جدید شوید بلکه به خودتان زمان دهید و مدتی را تنها باشید و سعی کنید در این مدت خودتان را بهتر بشناسید و ببینید که واقعا چه انتظاراتی از طرف مقابلتان دارید تا اشتباهاتی که در داشته اید را دوباره تکرار نکنید.

از همه چیزهایی که شما را به یاد او می اندازد خلاص شوید

چگونه کسی که عاشقش بودیم را فراموش کنیم؟اگر می خواهید واقعا کسی که دوست داشتید را فراموش کنید باید دلتان را به دریا بزنید و تمام چیزهایی که شما را به یاد او می اندازند را دور بریزید. همه ی کادو ها، عکس هایی که با هم داشتید را دور بریزید.

آهنگ ها یی که شما را به یاد او می اندازند را از گوشی خود پاک کنید. شماره تماس، اکانت های او در شبکه های اجتماعی و به طور کلی هر چیزی که باعث ارتباط دوباره ی شما با شخصی که زمانی عاشقش بوده اید می شود را به کلی از بین ببرید و بپذیرید که مرور خاطرات فقط باعث می شود دیرتر بتوانید او را فراموش کنید و کار را برای شما سخت تر می کند.

وقت خالی برای خودتان نگذارید

اوقات فراغت و بیکاری خود را به قدری پر کنید که وقتی برای فکر کردن به شخصی که عاشقش بوده اید نداشته باشید. ورزش کنید، به کلاس های موسیقی بروید، پیک نیک با دوستان را فراموش نکنید و از هر فرصتی برای بیرون رفتن با دوستانتان استفاده کنید. بیشتر در میان خانواده و دوستانتان باشید و گروه هایی که فعالیت های خاصی انجام می دهند ملحق شوید.

از آنجایی که در وقت هایی که بیکار هستید افکار و خاطرات گذشته شما با شخص مورد علاقه تان به شما هجوم می اورد پس سعی کنید این فرصت را از خودتان بگیرید و زندگی خود را به شکلی برنامه ریزی کنید که هیچ وقت خالی نداشته باشید.

چرا پایان دادن به یک رابطه عاطفی دردناک است؟

تمام شدن یک رابطه عاشقانه به خصوص رابطه ای که برای شما مهم بوده و با تمام زوایای زندگی شما ارتباط داشته مثل گم کردن بخشی از وجود شماست. انگار حفره ای در وجود شما شکل می گیرد که با هیچ چیزی قابل پر شدن نیست. زندگی ارزش خود را از دست می دهد و ممکن است فکر کنید که زندگی بدون فردی که مدت ها عاشقش بوده اید امکان ندارد. این واقعیت است که قسمتی از شما و خاطراتتان از دست رفته و برای همیشه محو شده و تنها راه پایان دادن به این شرایط پذیرش آن است. شما باید دوباره زندگی خود را بسازید و به روند عادی زندگی خود برگردید.

بعد از تمام کردن یک رابطه عاشقانه با کسی که دوستش داشتید به هر حال زندگی برای شما ممکن است تا حدودی سخت شود و این طبیعی است پس سعی نکنید با آن مقابله بی مورد کنید اما بعد از پذیرش آن، سعی کنید با روش های فراموش کردن شخصی که عاشقش بودید که در این متن خدمت شما تقدیم کردیم به زندگی عادی خود بازگردید و بعد از اینکه امادگی لازم را پیدا کردید منتظر آشنایی با افراد جدید و مناسب باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.