کارت الکترونیکی واکسن را چگونه بگیریم

نحوه دریافت کارت دیجیتال واکسن کرونا

افرادی که دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، باید با مراجعه به سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای دریافت کارت الکترونیکی واکسن اقدام کنند. اما کارت الکترونیکی واکسن را چگونه بگیریم؟ در این مقاله درباره نحوه دریافت کارت دیجیتال واکسیناسیون کرونا توضیح داده شده است.

افرادی که برای تزریق واکسن کرونا اقدام کرده اند، برگه ای دریافت می کنند مبنی بر این که واکسن آن ها تزریق شده است. اما برای سفرهای خارجی این برگه ملاک نیست و فرد باید کارت الکترونیکی واکسن داشته باشد. بنابراین افراد باید اطلاعات واکسن خود را در سامانه ایکه سازمان وزارت بهداشت اعلام می کند، ثبت کرده و کارت الکترونیکی واکسن خود را دریافت کنند. در این پست به شما توضیحاتی در مورد دریافت کارت الکترونیکی واکسن کرونا داده می شود، با ما همراه باشید.

نحوه دریافت کارت الکترونیکی واکسن

افرادی که واکسن کرونا را تزریق می کنند، برگه ای که اطلاعات واکسیناسیون در آن موجود است به آن ها داده می شود. این اطلاعات بالافاصله در سامانه الکترونیک سلامت نیز وارد می‌ شود، اما این کارت‌ ها نمی‌ تواند ملاک سفرهای بین‌ المللی قرار بگیرد یا برای بررسی صحت و سقم دریافت واکسن در مراکز عمومی و اجتماعی استفاده شود.

آدرس سایت کارت دیجیتال واکسن:

بنابراین مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت سامانه‌ای را برای صدور کارت دیجیتال واکسن و مسافرت به کشورهای خارجی راه‌ اندازی کند. این سامانه با نشانی vcr.salamat.gov.ir در دسترس است و کارت واکسن را به دو زبان فارسی و انگلیسی صادر می‌کند.

کارت الکترونیکی واکسن

کارت الکترونیکی واکسن

افرادی که دو دوز واکسن کرونا را تزریق کردند با مراجعه به این سامانه، اطلاعات خود را وارد می‌ کنند و کارت واکسن برایشان اینترنتی صادر می‌ شود. بعد از پر کردن اطلاعات بالا پیامک کارت الکترونیکی واکسن کرونا برای شما ارسال می شود. این پیامک را ذخیره کنید.

با اسکن این پیام می توان فهمید که چه نوع واکسنی زده اید.

کارت‌ واکسن دیجیتال حاوی اطلاعات مربوط به فرایند واکسیناسیون افراد است که می‌ توان آن را به‌ صورت PDF یا اسکرین شات ذخیره‌ و چاپ کرد. به‌علاوه در این کارت یک کد QR قرار دارد که با اسکن آن می‌ توان به صحت و سقم اطلاعات کارت پی برد. تمامی مراحل ثبت‌نام و صدور کارت واکسن، چه برای شهروندان و چه مسافران سفرهای خارجی، رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌‌ ای ندارد.

کارت الکترونیکی واکسن برای چه کارهایی لازم است؟

از زمان شروع واکسیناسیون در کشور اعلام شده است که پس از پوشش ۷۰ درصد مردم، دریافت برخی خدمات نیاز به ارائه کارت الکترونیکی واکسن خواهد شد.

همه خدمات در اماکن تجمعی، خدمات بانکی و اداری و دریافت بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس منوط به ارائه کارت واکسیناسیون خواهد شد. سفرهای هوایی، زیارت از اماکن مذهبی، اقامت در هتل و برخی فعالیت‌ های اجتماعی همچون خدمات بانکی و حضور در دانشگاه‌ها لازم به ارائه کد QR وزارت بهداشت خواهد شد که نشان‌ دهنده دریافت هر دو دوز واکسن کرونا است.

همچنین کارمندان دستگاه‌ های دولتی و سازمان‌ ها و ادارات باید کارت واکسن دریافت کنند و با داشتن این کارت اقدام به ارائه خدمت به افرادی کنند که کارت واکسیناسیون دارند. این موضوع برای اماکنی همچون استخر، باشگاه ورزشی، تالارها و پاساژهای خرید هم مطرح شدهاست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.