چگونه ترشی غذا را بگیریم (چند روش رفع ترشی غذا)

برای اینکه بدانیم چطور ترشی غذا را کم کنیم، لازم است در کنار هم این پست را که حاوی راهکار ها و ترفند های جالب برای ازبین بردن ترشی غذا است، بخوانیم.

مطمئنم همه ما خانم ها یکبار با این مسئله روبرو شده ایم که بعد از تهیه غذا متوجه شده ایم که ترش شده است و در این لحظه دنبال راه حلی هستیم و می خواهیم بدانیم چگونه ترشی غذا را بگیریم. برای اینکه راهکار هایی برای از بین بردن ترشی غذا را یاد بگیرید، این پست ترفند آشپزی را ببینید.

چگونه ترشی غذا را از بین ببریم

برای اینکه راهکارهایی بیاموزیم و بدانیم چگونه ترشی غذا را بگیریم، تا انتهای این پست همراه مینویسم باشید.

همچنین ببینید : راهکارهایی برای از بین بردن تندی غذا

چگونه مزه ترشی غذا را کم کنیم
چگونه ترشی غذا را از بین ببریم

چگونه طعم ترشی غذا را بگیریم

در ادامه چندین راهکار برای از بین بردن ترشی غذا را ارائه می دهیم :

  1. از بین بردن ترشی غذا با جوش شیرین : یک راه حل برای اینکه ترشی زیاد غذا را بگیریم این است که مقدار کمی جوش شیرین و طی چند مرحله به غذا اضافه کنید و هر بار هم بزنید تا ترشی غذا را کاهش دهد. توجه کنید که نباید زیاد بریزید زیرا هم مضر است و هم مزه غذا را خراب می کند.
  2. گرفتن ترشی غذا با سیب زمینی : یکی از راهکارها این است که سیب زمینی را پوست کرده و به صورت مکعب هایی درشت خرد می کنیم و به غذا اضافه می کنیم. در آخر قبل از سرو غذا سیب زمینی را از آن خارج می کنیم.
  3. از بین بردن ترشی غذا با نمک : کمی نمک به غذا اضافه کنید تا ترشی آن از بین برود. البته زمانی این پاسخ برای سوال چطور ترشی غذا را از بین ببریم، موثر واقع می شود که غذای شما شور نشده باشد زیرا در اینصورت نمی توان نمک ریخت.
  4. گرفتن ترشی غذا با شکر : می توانید شکر یا هر شیرین کننده دلخواه دیگری را به غذا اضافه کرده و به راحتی ترشی غذا را از بین ببریم.
  5. کم کردن ترشی غذا با پیاز داغ : یکی دیگر از راه هایی که لازم است بیاموزیم تا بدانیم که چگونه ترشی غذا را برطرف کنیم، اضافه کردن پیاز داغ به غذا است. پیاز داغ تا مقدار زیادی ترشی غذا را می گیرد و آن را خوشمزه تر می کند.
  6. رفع ترشی غذا با اضافه کردن مواد اولیه: اگر زمان زیادی به سرو غذا مانده است، بهتر است این غذا را کنار گذاشته و یکبار دیگر همین غذا را سرو کرده و آن را اصلا ترش نکنید و در آخر با هم ترکیب کنید تا طعم دلخواه حاصل شود.
  7. از بین بردن ترشی غذا با سبزیجات : همچنین یکی دیگر از راهکار هایی که می توان انجام داد تا ترشی غذا رو کم کنیم، استفاده از هر نوع سبزیجات دلخواه است. هر نوع از سبزیجات را می توانید به غذا اضافه کرده و از ترشی غیر قابل تحمل آن بکاهید.
  8. گرفتن ترشی غذا با چربی : همچنین اضافه کردن کمی روغن یا دنبه گوسفندی نیز مقداری از ترشی غذا کم می کند.

مطالب پیشنهادی : راهکاری برای برنج شفته شده

چند ترفند آشپزی کاربردی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.