نحوه خروج از تقسیم صفحه و بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد

حالت اسپلیت اسکرین (Split screen) یا تقسیم صفحه آیپد برای مواقعی کاربرد دارد که می خواهید همزمان چند برنامه باز روی آیپد خود داشته باشید. اما خارج شدن از حالت اسپلیت اسکرین و بازگشت به حالت تمام صفحه چگونه است؟

چرا من یک صفحه نمایش تقسیم شده (Split screen) بر روی آیپد خود دارم؟ در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا چگونه از شر تقسیم صفحه در آیپد خود خلاص شوید و به راحتی به حالت تمام صفحه بازگردید. اگر پنجره اپلیکیشن های شما به صورت ناگهانی کوچک شده است و نمی توانید از تداخل حالت تقسیم صفحه در طرحواره جلوگیری کنید، ما در مینویسم به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید به حالت استاندارد و تمام صفحه در آیپد خود بازگردید.

نحوه حذف تقسیم صفحه در آیپد

نمای تقسیم شده به صورت پیشفرض بر روی آیپد فعال است و بسیاری از افراد به صورت تصادفی به خصوص در اپلیکیشن سافاری با صفحه نمایش تقسیم شده مواجه می شوند. اگرچه روش های بسیار جالبی برای استفاده از این قابلیت در آیپد وجود دارد،‌ برخی از کاربران هیچ علاقه ای به حالت تقسیم صفحه در آیپد ندارند و این هیچ اشکالی ندارد. ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از شر حالت تقسیم صفحه در آیپد و در صفحه خلاص شوید.

برای شروع، خوب است بدانید که دو گزینه برای متوقف کردن صفحه تقسیم بر روی یک آیپد وجود دارد: غیرفعال کردن صفحه تقسیم در تنظیمات آیپد یا بستن صفحه تقسیم در آیپد برای اپلیکیشن یا اپلیکیشن هایی که استفاده می کنید.

با این وجود، از iPadOS 15 به بعد، شما دیگر نمی توانید با استفاده از گزینه غیرفعال کردن این حالت را خاموش کنید. با توجه به طراحی جدید چند وظیفه ای، ما می توانیم فرض کنیم که توسعه دهندگان اپل فکر می کردند ورود تصادفی به حالت تقسیم صفحه چندان آسان نخواهد بود. اما واقعیت چیز دیگری است و شما این را می دانید.

نحوه جلوگیری از تقسیم صفحه ناگهانی بر روی آیپد

خارج شدن از اسپلیت اسکرین آیپد

برای جلوگیری از تقسیم صفحه ناگهانی در آینده، مراقبت سه نقطه در بالای پنجره اپلیکیشن ها باشید. کشیدن ناگهانی این آیکون موجب بروز تغییرات ناگهانی در اندازه و موقعیت پنجره می شود،‌ بنابراین باید همیشه مواظب این نکته باشید. در حال حاضر، اگر در آیپد فقط نیمی از صفحه نمایش اپلیکیشن شما را نشان می دهد، باید بدانید که چگونه می توانید از این حالت خارج شوید. بخش بعدی این را به شما آموزش می دهیم.

نحوه بستن تقسیم صفحه در آیپد

اگر به طور تصادفی وارد نمای تقسیم شده شدید،‌ ما به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید از این حالت خارج شوید تا بتوانید اپلیکیشن ها را در اندازه استاندارد مشاهده کنید.

 1. مرحله اول

  بر روی نوار تقسیم کننده مشکی رنگ بر روی لبه راست یا چپ آیپد در نمای تقسیم شده ضربه بزنید.
  چگونه اسپلیت اسکرین آیپد را ببندیم

 2. مرحله دوم

  جهتی که تقسیم کننده را می کشید، تعیین می کند که کدام سمت از صفحه نمایش باقی بماند و کدام سمت بسته شود. با خروج از صفحه تقسیم آپید، صفحه کوچک تر بسته خواهد شد و صفحه بزرگ تر به عنوان یک پنجره استاندارد تمام صفحه باقی می ماند.
  بستن حالت تقسیم صفحه در آیپد

 3. مرحله سوم

  وقتی که تقسیم کننده بیشتر صفحه نمایش را گرفته است، آن را رها کنید. این راه حل برای بستن صفحه تقسیم در آیپد ساده و سریع است، و این واضح به نظر می رسد!

تقسیم صفحه سافاری آیپد – نحوه خروج از تقسیم صفحه بر روی آیپد در سافاری

نمای تقسیم در سافاری بر روی آیپد یک ویژگی چندوظیفه ای جدید برای iOS 10 بود که برای iPadOS 15 نیز ادامه یافت. نمای تقسیم شده به شما اجازه می دهد تا دو صفحه مجزای سافاری را به طور همزمان در آیپد باز کنید که مزایای زیادی می تواند داشته باشد. روش بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد مشابه با روش قبلی است؛ فقط کافی است بر روی نوار تقسیم کننده مشکی رنگ در لبه صفحه نمایش ضربه بزنید و آن را بکشید.

چگونه از تقسیم صفحه آیپد خارج شویم

امیدوارم از این سفر کوچک به صفحه تقسیم آیپد لذت برده باشید. اکنون شما می دانید که دفعه بعد که به طور تصادفی پنجره سافاری آیپد شما را کوچک می کند، یا دو برنامه را به طور نامناسبی به هم می چسباند، چگونه از شر حالت تقسیم صفحه آیپد خارج شوید.

همچنین بخوانید:

رفع ارور ۳۱۹۴ در آیپد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.