چگونه یک خانه لاکچری داشته باشیم؟ نکات مهم برای تزیین خانه به شکل مدرن

اگر به دنبال این هستید که یک خانه لاکچری داشته باشید و طراحی زیبا و لوکسی را برای خانه تان درست کنید، بهتر است که این مطلب را تا آخر مطالعه کنید چرا که تمامی نکات مهم برای داشتن یک خانه لاکچری را توضیح داده ایم و به سوالاتی مانند چگونه یک خانه لاکچری داشته باشیم؟ چگونه دکوراسیون خانه مان را طوری طراحی کنیم که لوکس باشد؟ از چه دکوراسیونی برای درست کردن خانه لاکچری استفاده کنیم؟ پاسخ داده ایم.

چگونه خانه لاکچری داشته باشیم؟


اگر از طرفداران سبک زندگی لاکچری هستید حتما خواهان یک خانه شیک و لوکس می باشید. یک خانه لاکچری را همه آرزو می کنند و به دنبال به روز ترین دکوراسیون و وسایل می گردند تا بتوانند خانه خود را با آن ها تزئین کنند و خانه لاکچری برای خود درست کنند. اما نکته اینجا است که گاهی افراد فکر می کنند که برای داشتن یک خانه لاکچری حتما باید از لوازم و اشیای گران قیمت و زینتی استفاده کنیم، در این پست قصد داریم تا ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها و روش ها را برای داشتن یک خانه لاکچری توضیح دهیم و تنها کافی است که عنوان های زیر را دنبال کنید. پس با ما همراه باشید.


اگر می خواهید یک خانه لوکس داشته باشید، نکات زیر را رعایت کنید:

 • سبک و مدل خانه 

چگونه یک خانه لاکچری داشته باشیم؟
چگونه یک خانه لاکچری داشته باشیم؟

برای داشتن خانه لاکچری اولین کاری که باید انجام دهید این است که سبک و مدلی که از خانه خودتان را دوست دارید پیدا کنید. برای پیدا کردن سبک و طراحی مورد علاقه تان میتوانید از سایت های خارجی و یا داخلی بسیاری استفاده کنید. سعی کنید تا میتوانید طرح ها و سبک های متفاوت را مشاهده کنید و در بین آن ها زیبا ترین را انتخاب کنید و خانه تان را به سبک همان طراحی کنید.

 • مبلمان

پس از انتخاب سبک خانه نوبت آن است که مدل مبل هایتان را هم انتخاب کنید. درست است که خریدن مبل کمی هزینه بر است اما میتوانید مشابه مبل های خاص را پیدا کنید که با قیمت به صرفه تری در بازار عرضه میشوند. دقت داشته باشید که رنگ بین مبلمان و سایر لوازم باید هماهنگ باشد.

 • اکسسوری ها

چگونه دکوراسیون خانه مان را طوری طراحی کنیم که لوکس باشد؟
چگونه دکوراسیون خانه مان را طوری طراحی کنیم که لوکس باشد؟

بعد از انتخاب مبلمان و سبک خانه تان، نوبت آن میرسد که اکسسوری های زیبا و جذاب سفارش دهید. البته این اکسسورها نباید بسیار درشت باشند.

 • تعمیرات خانه

فراموش نکنید که اگر خانه شما احتیاج به تعمیر دارد در مرحله اول باید تعمیرات را انجام دهید. گاهی تعمیر خانه و تغییر رنگ، در زیبایی خانه تاثیر گذار است.

نحوه چیدمان صحیح مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل

 • از رنگ های متنوع و شاد استفاده کنید.

استفاده از رنگ های شاد و زیبا می تواند تاثیر به سزایی در لاکچری شدن خانه تان بگذارد. سعی کنید از رنگ های متنوع اما هماهنگ با هم استفاده کنید به صورتی که هارمونی خوبی با یک دیگر داشته باشند.

 • نورپردازی را فراموش نکنید.

نور و روشنایی که داخل خانه ایجاد میشود، منجر به بهتر دیده شدن اشیا زیبا و نور واقعی آن ها میشود. پس اگر قصد دارید تا خانه لاکچری داشته باشید بهتر است که نورپردازی را فراموش نکنید. نور خورشید و  نور طبیعی میتواند زیبایی بیشتر یبه محیط خانه تان هدیه کند.

 • چیدمان

از چه دکوراسیونی برای درست کردن خانه لاکچری استفاده کنیم؟
از چه دکوراسیونی برای درست کردن خانه لاکچری استفاده کنیم؟

نحوه چیدن وسایل و مبلمان بسیار تاثیر گذار است و اگر چیدمان خانه را درست رعایت کنید میتوانید یک خانه لاکچری داشته باشید. سعی کنید چیدمان خانه به صورت متقارن باشد تا حس بهتری را در فضا ایجاد کنید.

نکات مهم برای داشتن خانه لاکچری


 • کوسن های طرح دار

میتوانید از کوسن های طرح دار جدید استفاده کنید تا رنگ و یکنواختی مبلمان را کم کنید و زیبایی خاصی به خانه تان بدهید.

 • گیاهان

این نکته را فراموش نکنید که همه از گیاهان حس خوبی دریافت می کنند پس میتوانید خانه تان را با گیاهان زیبا تزئین کنید. علاوه بر زیبایی که گیاهان دارند حس خوبی هم در هوا و اتمسفر خانه پخش می کنند. البته بهتر است که از گیاهان گلدار استفاده کنید.

معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوا

 • لوستر های تزئینی

لوستر ها میتوانند بسیار چشمگیر باشند. انتخاب سبک و مدل لوستر بستگی به وسایل دیگر خانه تان دارد.

 • پرده های رنگ روشن

پرده ها اهمیت بسیاری در لاکچری شدن خانه شما دارند. پرده های بسیار تیره، مانع نور طبیعی و خورشید میشوند و نورپردازی خانه تان را از دست میدهید. بهترین انواع و اجناس پرده، ابریشم، پنبه و کتان است که میتوانید پرده خانه تان را به این سبک انتخاب کنید.

 • تابلو های زیبا
چگونه یک خانه لاکچری داشته باشیم؟
چگونه یک خانه لاکچری داشته باشیم؟

نقاشی و تابلو های زیبا می تواند تاثیر به سزایی در لاکچری کردن خانه شما بگذارند.

 • از  چوب و یا رنگ چوب استفاده کنید.

چوب به علت حس طبیعی که میدهد میتواند در لاکچری شدن خانه تان تاثیر بگذارد پس تنها کافی است که برخی از اکسسوری های خانه تان را با چوب سفارش دهید.

 • سقف خانه را بلند تر جلوه دهید.

به منظور بلند تر جلوه دادن سقف خانه می توانید از ترفند های بسیاری استفاده کنید اما علت اصلی آن این است که، سقف کوتاه حس خفگی و تنگنا را به انسان میدهند. برای بلند تر جلوه دادن سقف میتوانید پرده را به طوری نصب کنید که بر روی زمین بریزد.

 • آینه

اگر میدانستید که آینه ها، چه تاثیر به سزایی در زیبایی خانه و انعکاس نور می گذارند حتما از آینه های بیشتری استفاده می کردید.

ست مبل و میز ناهار خوری چستر چگونه باشد بهتر است؟

 • خانه را زیاد شلوغ نکنید.

این که وارد یک خانه شوید که همه وسایل در یک جا وجود دارند و همه به هم چسیبده اند بسیا ربد است و نه تنها زیبایی ندارد بلکه ذهن را خسته میکند.

 • سعی کنید در طراحی و رنگ آمیزی خانه از رنگ قالب سفید استفاده کنید.

رنگ سفید اگر رنگ قالب باشد بسیار راحت میتوانید از رنگ های دیگر برای برخی دیگر از لوازم استفاده کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.