چگونه میتوان ناخن و دستان زیبا داشت !

0
338

 

چگونه میتوان ناخن و دستان زیبا داشت!

نکاتی برای داشتن ناخن های زیبا

در حدود سی سالگی پوست و ناخن ما به دشواری شروع به بهبود می یابند. این فرآیند می تواند در دست ما واضح تر باشد، زیرا پوست آن نازک تر است و به راحتی قابل آسیب است. با این حال، بعضی از مراحل آسان می تواند برای حفظ دستان ما سال ها، نشانه هایی از پیری را کاهش دهد.

قسمت اول از سه:

ایجاد یک روال:

۱) وسایلتان را در حمام خود نگه دارید: نگه داشتن مرطوب کننده ها و کرم های دست ضد آب در حمام می تواند اولین گام برای حفظ دستان شما باشد. امیدوارم این مرحله شما را به طور منظم به محصولات شما معرفی کند.

۲)  محصولات خود را در طول روز استفاده کنید: مرطوب کننده و استفاده از کرم دست های محافظ در طول روز می تواند به اندازه کافی برای حفظ دستان شما در شکل مناسب باشد. این مخصوصا برای کرم دست است که از اشعه UV در مقابل پوست شما محافظت می کند.

۳ ) یک روند استفاده شبانه ایجاد کنید: رسیدن به عادت مراقبت روزانه مهم است. به طور معمول یک مراسم شبانه ای مخصوصا مطلوب است. شما نمی توانید عجله کنید تا کار کنید و مرطوب کننده ها باید زمان زیادی برای خیس شدن داشته باشند.

۴ ) هنگام شستن ظروف از دستکش استفاده کنید:  این مورد از پوست و ناخن های شما محافظت می کند. ناخن های شما آب را جذب می کنند و باعث می شوند که آنها رشد کنند. این روند انقباض و گسترش می تواند ناخن را تضعیف کند.

قسمت دوم از سه:

۱) صابون مرطوب کننده هنگام شستن مانند Dove Beauty Bar از دستان شما از اینکه بیش از حد خشک شود محافظت می کند. همچنین بسیاری از صابون ها با برگرفتن از روغن های طبیعی  میتوانند از پوست شما محافظت می کند. همچنین بهتر است پوست شما با آب گرم ( نه داغ ) تماس داشته باشد.

۲ ) مرطوب کردن: کلید مراقبت از پوست خوب مرطوب بودن آن است. هر مرطوب کننده ای که برای چهره خود استفاده می کنید، به خوبی برای دست شما نیز کارآمد خواهد بود. انواع مختلفی از کرم ها وجود دارد و انواع اندکی در مورد بهترین ها وجود دارد. اگر چه آنها می توانند گران باشند، اما اکنون بسیاری از کرم ها را پیشنهاد می کنند که مواد شیمیایی ضد پیری برای ترویج تشکیل کلاژن دارند. نمونه هایی از جمله Regenskin، SyCream، کرم ضد آفتاب Neocutis، SkinMedica TNS Recovery Complex اثربخشی این محصولات تا به لحاظ علمی ثابت نشده است و جامعه علمی به علت احتمال این که آنها کار کنند تقسیم شده است. برای یک راه حل طبیعی، سعی کنید مخلوط روغن زیتون و قند را به مخلوط کنید و آن را به روی دستان خود بگذارید.

۳ ) از کرم دست محافظ ، استفاده کنید : یک کرم دست که دارای SPF حداقل ۲۵ است، برای محافظت از دستان خود از اشعه ها پیدا کنید. اینگونه کرم ها بسیاری از مزایای اضافی نیز ارائه می دهند. میتوانید چندین بار در طول روز از آن استف کنید.

۴) درمان لکه ها : با گذشت زمان نور UV می تواند باعث ایجاد لکه هایی در پوست شما شود. با این حال، راه هایی برای درمان آن وجود دارد. قبل از رفتن به رختخواب برای از بین بردن این لکه ها، روک Roc Multi Correxion Treatment Night را اعمال کنید.

۵ ) درمان موم را امتحان کنید: از واحدهای واکس پارافین می توانید برای پوشاندن و مرطوب کردن دستان خود استفاده کنید.  دست های خود را در موم گرم کنید تا یک سطح ضخیم از موم در اطراف دست های خود ایجاد کنید. اجازه دهید که موم سخت شود. پس از اینکه موم به طور کامل خنک شد، پوشش را خنثی کرد تا یک مجموعه تازه از دست ها را نشان دهد. شرکت هایی که چنین محصولاتی را عرضه می کنند عبارتند از HoMedics، Therabath و Artemis Woman

قسمت سوم از سه:

نگه داشتن ناخن های شما

۱ ) روغن کوتیکول را بر روی پوست خود بگذارید: کوتیکول ها قطعه ای از پوست است که ناخن شما را احاطه کرده است. یک روغن کوتیکول را در فروشگاه خرید کنید و آن را در اطراف ناخن های خود بمالید. روغن باید همراه با چوب استفاده شود. از این چوب استفاده کنید تا به آرامی بر روی کوتیکول ها فشار بیاورید، که اجازه می دهد روغن به زیر آن برسد. مرطوب کننده های دیگر نیز موثرند ، اما ممکن است استفاده از آن در زیر ناخن ها دشوار باشد.

۲ ) مرطوب کننده را به ناخن بمالید : مرطوب کننده هایی که حاوی اوره، فسفولیپید یا اسید لاکتیک اند ، می توانند به جلوگیری از ترک خوردگی کمک کنند

۳ ) ناخن های خود را سالم نگه دارید: ماساژ انگشتان دست یک بار در روز باعث افزایش گردش خون و جلوگیری از ترک خوردن یا لایه برداری می شود. خوردن غذاهای غنی از کلسیم، مانند محصولات لبنی،  ناخن ها را در شرایط خوبی نگه می دارد. بعضی از کارشناسان هم اکنون توصیه می کنند مکمل های بیوتین ویتامین را مصرف کنند، اما سوال این است که آیا این باعث تقویت ناخن های شما خواهد شد یا خیر.

۴ ) ناخن های خود را ببرید و براش دهید : کارشناسان در حال حاضر توصیه می کنند با استفاده از چاقوهای برقی به جای کریپتوترهای سنتی، از آنجایی که آنها می بینند که در آن برش داده شده، راحت تر است. ابتدا در گوشه، با استفاده از چندین برش، یک شکل بیضوی را برش دهید. بعد از آن از یک سوهان ناخون استفاده کنید.

۵ ) از خوردن ناخن خودداری کنید: این برای ناخن ها و احتمالا حتی دندان هایتان بد است. اگر برای شما دشوار است که ترک کنید، با یک روانشناس صحبت کنید تا تعیین کنید آیا اضطرابی اساسی وجود دارد که بتوانند به شما کمک کند یا خیر.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید