در قرنطینه خانگی چه کارهایی باید انجام دهیم تا سرگرم شویم؟

در طی شیوع ویروس کرونا، بسیار توصیه می شود تا جایی که امکان دارد در خانه و قرنطینه بمانید. برای اکثر ما، قرنطینه تجربه جدیدی است که می تواند بر سلامت روان و سلامت عاطفی ما تأثیر بگذارد. اما در خانه ماندن خیلی هم راحت نیست. بخصوص برای افرادی که شاغل و فعال بودند! در این مطلب قصد داریم با بیان راهکار هایی بگوییم که در قرنطینه خانگی چه کارهایی باید انجام دهیم تا سرگرم شویم؟

زمانیکه از پنجره خود بیرون را تماشا می کنید و به زندگی قبل از کرونا می اندیشید، کمی غم انگیز است دیگر خبری از مهمانی و دورهمی های خانوادگی و دوستانه نیست و این کمی نارحت کننده است بخصوص برای خانواده هایی که کودک دارند.

با توجه به موج جدید ویروس کرونا و افزایش مرگ هموطنانمان بهتر است در خانه بمانیم تا بتوانیم تاثیری روی کاهش ابتلا به ویروس کرونا داشته باشیم. اما در قرنطینه خانگی چگونه سرگرم شویم ؟

چگونه در دوران کرونا کودکان را در خانه سرگرم کنیم؟

در قرنطینه خانگی چه کارهایی باید انجام دهیم تا سرگرم شویم؟

1. بازی کنید‌

یک تفریح خوب برای سرگرم شدن در خانه و همراه اعضای خانواده بازی کردن است. بازی های قدیمی یا بازی های جدید خیلی فرق ندارد اما اگر بتوانید با خانواده بازی های جمعی داشته باشید قطعا زمان بهتری را سپری خواهید کرد.

2. آشپزی کنید

همیشه که نباید مادر خانواده آشپزی کند. می توانید دست به کار شوید و آشپزی کردن را نوبتی کنید. شما می توانید به آشپزی مانند یک سرگرمی نگاه کنید. می توانید نان یا شیرینی، دسر و غذاهای جدید را امتحان کنید.

در قرنطینه خانگی چه کارهایی باید انجام دهیم تا سرگرم شویم؟
در قرنطینه خانگی چه کارهایی باید انجام دهیم تا سرگرم شویم؟

3. در قرنطینه خانگی گفتکوهای گروهی مجازی داشته باشید

شما می توانید از طریق برنامه هایی که روی گوشی یا لپ تاپ دارید با فامیل و دوست تماس بگیرید و در یک جمع دوستانه مجازی با هم صحبت کنید.

۴. دکوراسیون خانه را جابه جا کنید

حالا که همه اعضای خانواده مجبورند در قرنطینه خانگی باشند بهترین زمان برای دست به کار شدن و کمک به هم برای تغییر دکوراسیون خانه است .شما می توانید با قوانین فنگ شویی وسیله ها را بچینید و انرژی های خوب و مثبت را وارد خانه کنید.

۵. در قرنطینه خانگی برنامه‌ریزی کنید

با خودتان خلوت کنید و سعی کنید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده نمایید و هدف گذاری کنید. به کارهایی که تا الان انجام نشده یا فرصت نداشتید فکر کنید. کاغذ و قلم بردارید و آن ها را روی کاغذ بیاورید.

6. با هم کتاب بخوانید

در قرنطینه خانگی کتاب بخوانید! حقیقتا کتاب هایی هست که همیشه دوست داشتیم بخوانیم اما وقت نداشتیم.این روزها در دوران قرنطینه خانگی بهترین زمان برای کتاب خواندن و دور شدن از فضای استرس زاست. سعی کنید برای همدیگر نیز کتاب بخوانید. و پس از آن با هم درباره آن کتاب و مباحث آن با هم گفتگو کنید.

معرفی معروف ترین کتاب های رمان های ایرانی عاشقانه

7. بنویسید

در قرنطینه خانگی وقت خالی خود را به ثبت خاطرات بپردازید. نوشتن به آرامش شما بسیار کمک می کند.می توانید خاطراتتان را به صورت داستان بنویسید و مرور این خاطرات هم می تواند باعث دلگرمی شما شود. از نوشتن نهراسید این کار باعث می شود ذهن خود را متمرکز کنید و آن چه در ذهن دارید بر روی کاغذ بیاورید. و بعدها با خواندن خاطراتتان اوقات خوشی را برای خود به ارمغان آورید.

8. آلبوم های قدیمی را ببینید و تجدید خاطره کنید

از بهترین حس ها برای تجدید خاطرات گذشته و کودکی دیدن عکس های قدیمی است. در دوران قرنطینه خانگی فرصت را غنیمت شمارید و عکس های خود را همراه خانواده ببینید و از خاطرات گذشته صحبت کنید و از پدر و مادر بخواهید داشتان عکس ها را برایتان بازگو کنند و یادآوری خوبی برای شما شود.

آلبوم های قدیمی را ببینید و تجدید خاطره کنید
آلبوم های قدیمی را ببینید و تجدید خاطره کنید

9. در دوره‌های آموزش رایگان و آنلاین شرکت کنید

یکی از کار هایی که می توانید در قرنطینه خانگی می توانید انجام دهید شرکت در دوره های آموزش آنلاین می باشد. یادگیری از مفید ترین بخش های زندگی است. در دوران قرنطینه خانگی سعی کنید در دوره های آنلاین و مجازی شرکت کنید و مهارت های جدید بیاموزید. این دوره ها را می توانید در سایت های مختلف جستجو نمایید و مهارت هایی که می شود در خانه نشست و از پشت سیستم آموخت را بیاموزید. سایت هایی مانند آپارات و یوتیوب و … بسیار برای این کار مفید هستند.

10. در خانه ورزش کنید

از فرصت قرنطینه خانگی استفاده کنید و ورزش کنید! می توانید به راحتی با دانلود کردن برنامه های ورزشی با کلاس های ورزشی آنلاین به راحتی در خانه ورزش کنید.زمان روزی نیم ساعت برای انجام این کار کافی است. مهم ترین اصل ورزش در خانه، داشتن هدف و عزم راسخ است و سعی کنید حتما آن را با اراده قوی ادامه دهید. می توانید از مطلبی که پیش از این در رابطه با ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو بازدید کنید.

11. در خانه درآمدزایی کنید

با توجه به این موضوع که با قرنطینه خانگی بسیاری از کسب و کارها کساد شده اند. می توانید با کارهای همچون پخت شیرینی و خوراکی و فروش آنلاین کسب درآمد داشته باشید. یا با مهارت هنرهای دستی این کار را انجام دهید.انتخاب های بسیار متنوعی پیش روی شماست. می توانید با خواندن بهترین کسب و کارها در دوران شیوع کرونا چیست؟ روش خود را بیابید.

12. هر شب با یک موضوع، فیلم ببینید

فیلم دیدن از جمله انتخاب های پرکاربرد برای سرگرم شدن است اما می توانید با برنامه فیلم ببینید. مثلا فیلم ها را براساس کارگردان یا کشور یا بازیگر انتخاب نمایید و هرشب با آن تم پبش بروید و فیلم ببینید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.