چگونه شماره تلفن را در تلگرام مخفی کنیم؟

امروزه برنامه تلگرام در بین مردم بسیار محبوب و پرطرفدار بوده، و به یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای پیام رسان در بین عموم مردم تبدیل شده است، برخی از کاربران تلگرام برای حفاظت از حریم شخصی خود تمایل دارند که شماره تلفن آنها در این برنامه نمایش داده نشود، حال به این دلیل که ممکن است دغدغه بسیاری از کاربران این نرم افزار پنهان کردن شماره در تلگرام باشد.

ما در این مطلب قصد داریم این ترفند را به شما آموزش دهیم که چگونه در تلگرام بدون افتادن شماره پیام دهیم و با هم یاد بگیریم که چگونه شماره تلفن را در تلگرام مخفی کنیم؟ با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم تلگرام ما هک شده و توسط شخص دیگری چک می شود؟

چگونه شماره تلفن را در تلگرام مخفی کنیم؟

همانطور که می دانید در هنگام ثبت نام تلگرام باید شماره تلفن خود را ثبت نمایید تا پیامکی از سوی برنامه تلگرام برای شما ارسال شود و بعد از وارد کردن کد ارسالی از سوی تلگرام، شما مجاز به ورود به برنامه هستید، بعد از اولین ورود به تلگرام تمامی افرادی که شماره شما در لیست مخاطبین آنها ذخیره شده است، از حضور شما در تلگرام با خبر شده و می توانند شماره تلفن شما را مشاهده کنند.

حال ممکن است شما تمایل نداشته باشد که دیگران شماره تلفن شما را مشاهده کنند و از خود بپرسید آیا می شود شماره تلفن را در تلگرام مخفی کنیم؟ جواب مثبت است، ما در اینجا با دو روش با هم یاد می گیریم که چگونه در تلگرام بدون افتادن شماره پیام دهیم.

چگونه شماره تلفن را در تلگرام مخفی کنیم؟

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

برای اینکه کاربران دیگر شماره شما را در تلگرام نبینند مراحل زیر را دنبال کنید :

  • اگر تمایل دارید شماره تلفن خود را پنهان کنید باید از نسخه های غیر رسمی تلگرام مانند تلگرام پلاس و یا موبوگرام استفاده کنید که در ادامه دو روش مختلف برای پنهان کردن شماره در تلگرام با این دو نرم افزار پیام رسان مختلف را مشاهده خواهید کرد.
  • روی نرم افزار پیام رسان خود قفل و پسوورد بگذارید.
  • شماره تلفن فردی را که نمی خواهید شماره شما را بدست آورد در گوشی خود ذخیره نکنید زیرا شماره شما نیز با این کار برای آن فرد نمایش داده می شود. در ادامه مطلب روش هایی را جهت مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام در اختیار شما قرار می دهیم.

اولین روش مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

۱. برای شروع برنامه موبوگرام را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

۲. بعد از نصب موبوگرام وارد این نرم افزار شوید و گزینه  Mobo setting را انتخاب کنید.

۳. سپس گزینه Privacy and security را انتخاب نمایید و وارد بخش Ghost mode settings شوید و گزینه Hide phone in menu را تیک دار کنید.

۴. بعد از انجام این مراحل اگر به منوی اصلی بروید خواهید دید که شماره شما در تلگرام  پنهان شده است برای بازگشت به حالت قبل می توانید مراحل ذکر شده را انجام دهید و تیک گزینه Hide phone in menu را بردارید.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

بیشتر بخوانید: چند روش برای فهمیدن آنلاین بودن در تلگرام در حالت last seen recently

دومین روش مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

روش دوم که به شما کمک می کند شماره تلفن خود را در برنامه تلگرام مخفی کنید به این ترتیب است که وارد قسمت تنظیمات تلگرام شوید و سپس از قسمت  Privacy and Security بر روی گزینه Phone Number کلیک نمایید.

روشی برای مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

در این بخش برای پنهان کردن شماره تلفن از بخش Who can see my phone number با سه گزینه رو به رو می شوید:

Everybody : با انتخاب این گزینه تمام کاربران چه غریبه و چه مخاطب در قسمت پروفایل قادر به مشاهده شماره تلفن تان خواهند بود.

My Contacts : این گزینه بدین معناست که فقط افرادی که جزو مخاطبین شما هستند می توانید شماره شما را مشاهده کنند.

Nobodyاگر روی این گزینه کلیک نمایید یعنی تمام مخاطبین و غریبه ها نمی توانند شماره تلفن شما را مشاهده کنند

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام چگونه است؟

حالا خود این قسمت دارای یک بخش مجزا می باشد:

My Contacts : به این معنی که فقط افرادی که جزو مخاطب شما هستند می توانید شماره تلفن شما را مشاهده کنند.

Always Allow : در اینجا شما نمایش شماره را روی گزینه هیچ کس قرار داده اید اما می خواهید که چند نفر شماره شما را ببیند با انتخاب افزودن مخاطب مورد نظر در این گزینه می توانید اینکار را انجام دهید.

Never Allow : این گزینه بر عکس گزینه بالا عمل می کند یعنی اگر شما سی تا مخاطب دارید و تمایل دارید که فقط چند نفر از آن شماره شما را نبینند با افزودن مخاطب مورد نظر به این قسمت دیگر آن ها نمی توانند شماره تلفن تان را مشاهده نمایند.

سومین روش مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

با استفاده از نرم افزار پیام رسان Telegram+ شما می توانید شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنید، اما باید توجه داشته باشید برای استفاده از این برنامه، نرم افزار اصلی پیام رسان تلگرام باید روی گوشی شما نصب شده باشد.

۱. در ابتدا برنامه تلگرام پلاس را از گوگل دانلود کرده و در تلفن خود نصب کرده و بعد از ساخت اکانت خود باید به قسمت setting بروید.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

۲٫ سپس روی گزینه privacy and security کلیک کنید.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

۳٫ حالا در قسمت privacy گزینه ای با عنوان Hide mobile number from menu وجود دارد که شما می توانید با انتخاب این گزینه شماره خود را در تلگرام پنهان کنید و افرادی که شما را با آیدی تان ادد می کنند دیگر نمی توانند شماره تماس تان را در تلگرام حتی با استفاده از روش ها و ترفند های خاص به شماره شما دست پیدا کنند.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

و در پایان:

ما در این مطلب سعی کردیم به سه روش مختلف به شما آموزش دهیم که چگونه شماره تلفن را در تلگزام مخفی کنیم، که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. حال اگر به دنبال چگونگی استفاده از چند اکانت به طور همزمان در تلگرام هستید این مطلب را بخوانید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید